28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek [BEZPŁATNE WYDARZENIE]

0

Tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek w programie zawierają około 100 wydarzeń. Na uczestników czekają między innymi spotkania z autorami, różnorodne wystawy czy warsztaty dla dzieci. Festiwal literatury urozmaicą również najlepsi wydawcy z całej Polski oraz bogata oferta książek.

Od 5 do 8 grudnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbywa się 28. edycja Wrocławskich Targów Dobrej Książki. Od tego roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek łączą się w jedno wydarzenie z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, dzięki czemu w grudniu spotkania i warsztaty są dostosowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

Program

Hala Stulecia jest podzielona na kilka sal – Salę Czerwoną, Zieloną, Niebieską, Cesarską i Strefę Relaksu. Na każdej z nich odbywają się wydarzenia, spotkania i warsztaty. Od czwartku do niedzieli można wziąć udział w maratonie pisania listów Amnesty International. Przewidziane są spotkania z takimi autorami jak Grzegorz Kasdepke, Marek Krajewski czy Jakub Małecki. Warsztaty będą o tematyce m.in. detektywistycznej, komiksowej i plastycznej. Podczas targów obejrzymy również wystawy np. najpiękniejszych okładek z dzieciństwa.

Przyznanie nagród

Podczas targów odbędzie się rozdanie dwóch nagród edytorskich dla wydawców. Przyznana zostanie Nagroda Edytorska Pióro Fredry 2019 (z wyłączeniem książek dla dzieci) oraz Nagroda Edytorska Dobre Strony 2019 (książka dla dzieci). O tym, kto zostanie nagrodzony, zadecyduje jury w składzie: Marcin Czerwiński, Janusz Górski, Grażka Lange, Anita Wincencjusz-Patyna oraz Karolina Maria Wiśniewska.

Na Targi dojedziemy specjalną, darmową linią autobusową. Autobus kursuje na trasie Dworzec Główny PKP – Hala Stulecia. Szczegóły trasy [TUTAJ].

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.

Godziny otwarcia:
5 grudnia (czwartek) 12.00-19.00
6 grudnia (piątek) 11.00-20.00
7 grudnia (sobota) 11.00-20.00
8 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Adres:
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Strona wydarzenia [TUTAJ]
Program [TUTAJ]
Lista wystawców i plan stoisk [TUTAJ]
Informacje o nagrodach [TUTAJ] i [TUTAJ]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwszy Świąteczny Jarmark Food Trucków na Placu Nowy Targ!
Następny artykułRozświetlenie choinki na wrocławskim Rynku [SPRAWDŹ KIEDY]