28. Finał WOŚP we Wrocławiu – tym razem na Rynku! [PROGRAM]

0

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we Wrocławiu wyjątkowo głośno! 28. Finał WOŚP we Wrocławiu będzie pod każdym względem wyjątkowy. Impreza po kilku latach przerwy powróci na wrocławski Rynek.

Świetne koncerty, zaskakujące wydarzenia, niezwykli goście, arcyciekawe licytacje i tradycyjny Bieg Tyłem „Policz się z cukrzycą” to tylko niektóre atrakcje 28. Finału WOŚP we Wrocławiu, poświęconego w tym roku zbieraniu środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

W ciągu 27 finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1 mld złotych, z czego w zeszłym roku rekordowe 176 mln złotych. Hasło 28. Finału WOŚP to „Wiatr w żagle”. 12 stycznia w całym kraju odbędzie się największa w Polsce zbiórka publiczna. Na ulice wyjdzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy zorganizowanych w 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zagranicznych.

W samym Wrocławiu będzie ich ponad tysiąc. Kulminacją imprezy jest puszczane o godzinie 20:00 symboliczne Światełko do Nieba. Nie będą to oczywiście fajerwerki – Wielka Orkiestra kocha zwierzęta i dba o nie. We Wrocławiu Światełko będzie zwieńczeniem finałowych koncertów, które odbędą się na scenie na wrocławskim Rynku.

Na Rynku zagrają:

  • Bitamina
  • Dr. Misio
  • Nikola Warda
  • Chorzy
  • Mikrokosmos
  • No Logo

W dniu finału czekają na nas występy Gwardia Gryfa – półfinaliści Mam Talent, którzy współpracowali z Operą Krakowską i stworzyli ceremonię otwarcia Wielkiego Meczu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Na naszym regionalnym podwórku możecie ich kojarzyć z corocznych występów na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie współtworzą Wielkie Parady Elfów i Reniferów.

Gwardia Gryfa to najlepsza formacja chorągwiarska w Polsce, ale prawdziwym sekretem sukcesu ich pokazów jest wzbogacenie choreografii o udział sekcji tanecznej.

Ściskawka

WROCŁAW startuje w Wielkim Orkiestrowym Zmaganiu Miast. Walczymy o sprzęt medyczny dla wskazanego przez nas szpitala! Dla zwycięskiego miasta Fundacja przyznaje nagrodę w postaci sprzętu medycznego o wartości 50 000 PLN. Aby wygrać niezbędna jest Wasza pomoc w dyscyplinie o wdzięcznej nazwie ŚCISKAWA. W sercu wpisanym w kwadrat o boku 10 m musimy zmieścić jak największą ilość osób. Wygrywa te miasto które zmieści ich najwięcej.  W ubiegłym roku wygrał Toruń mieszcząc w sercu ponad 1000 osób.

Konkurencja rozpoczyna się o 14:50 na Rynku

Shantymani grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tradycyjnie już wrocławskie środowisko szantowe wspiera ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku dla dzieci i seniorów zagra, dobrze znany szantowej publiczności zespół MIETEK FOLK oraz wrocławskie grupy – JAN i KLAN, W STRONĘ PORTU i ZNIENACKA PROJECT

Wszystkich miłośników żeglarskiej muzyki zapraszamy w sobotę 11 stycznia do klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1

Zaczynamy o godzinie 19.00, przy wejściu będzie stała puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – każdy wrzuca ile może:) Nie zabraknie również tradycyjnych orkiestrowo- szantowych licytacji, więc warto wziąć ze sobą trochę gotówki 🙂 Rezerwujcie czas, zaproście znajomych, liczy się każda złotówka !

11.01.20 godz.19.00
klub muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1

Shantymani grają dla WOŚP

MIETEK FOLK
JAN i KLAN
W STRONĘ PORTU
ZNIENACKA PROJECT

Wstęp – wolny datek do puszki WOŚP

Bałkański Sylwester z WOŚP!

Doček Nove Godine, czyli bałkańska zabawa sylwestrowa dołącza do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Doček Nove Godine to nic innego jak świętowanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego, którym posługują się wierni obrządku greckokatolickiego oraz prawosławnego.

To niepowtarzalna okazja, żeby przeżyć dwa Sylwestry pod rząd – tradycyjny, liczony wg kalendarza gregoriańskiego i bałkański, liczony wg kalendarza juliańskiego.

W sobotę 11 stycznia zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, gdzie będziemy bawić się wspólnie przy porywającej bałkańskiej muzyce granej na żywo przez zespoły Sarakina Balkan Band i Balkan Folk Acoustic oraz najlepszą w Polsce specjalistkę od bałkańskich bitów – DJ Szoszanę!
W programie dużo tanecznej zabawy oraz degustacja bałkańskich potraw i oczywiście wspólne powitanie bałkańskiego Nowego Roku!

Przed wejściem na koncert czekać będą wolontariusze z puszkami WOŚP – każdy wrzuca ile może, liczy się każda złotówka!

11.01.20 godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze,
ul. Purkyniego 1

Bałkański Sylwester z WOŚP
SARAKINA BALKAN BAND
BALKAN FOLK ACOUSTIC
DJ Szoszana

Wstęp – wolny datek do puszki WOŚP

Stary Klasztor gra w 28. Finał WOŚP we Wrocławiu!

Podobnie jak w zeszłym roku klub muzyczny Stary Klasztor włącza się do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu.

Oprócz głównej sceny 28. Finału WOŚP na wrocławskim rynku, zapraszamy na koncerty w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

W niedzielę 12 stycznia zagrają tam: PULL THE WIRE z Żyrardowa, legendarny wrocławski zespół punkrockowy BLADE LOKI, znakomita grupa HOPE wykonującą rapcore i nu metal oraz cykliczny projekt GITAROWE PRZEBOJE WSZECH CZASÓW, który wprowadzi nas w klimat przygotowań do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2020.

Szczegółowy program koncertów podamy w późniejszym terminie.

Przed wejściem na koncert czekać będą wolontariusze z puszkami WOŚP – każdy wrzuca ile może, liczy się każda złotówka!

12.01.20 godz.16.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze.
ul. Purkyniego 1

BLADE LOKI
HOPE
PULL THE WIRE
GITAROWE PRZEBOJE WSZECH CZASÓW

Wstęp – wolny datek do puszki WOŚP

Biała Niedziela podczas 28. Finał WOŚP we Wrocławiu

Po raz kolejny podczas Finału WOŚP będzie można w Wrocławiu skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach ,,Białej Niedzieli”.
Tym razem badania prowadzone będą w salach Ratusza w Wrocławskim Rynku.

Stanowiska jakie przygotowano to:
➡️ Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych – rozmowy z pacjentami na temat przygotowania do badań laboratoryjnych,
➡️ Pomiary glikemii przygodnej(cukru), saturacji, ciśnienia;
➡️ Kącik dla dzieci “Mały diagnosta”(kolorowanki, probówki, etc.),
➡️ Zaburzenia odżywiania – konsultacje na ich temat i udzielanie podstawowych porad/kierowanie do specjalisty,
➡️ Pink Lips – profilaktyka nowotworów typowych dla płci żeńskiej i rozmowa o ogólnych badaniach profilaktycznych w tym zakresie, dostępne fantomy do szkolenia praktycznego np. samobadania piersi czy demonstracja na fantomie, jak pobierany jest wymaz na cytologię u ginekologa,
➡️ Movember – profilaktyka nowotworów typowych dla płci męskiej i rozmowa o ogólnych badaniach profilaktycznych w tym zakresie, dostępne fantomy do szkolenia praktycznego z fantomem do nauki samobadania jąder.
➡️ Ratowanie na Spontanie – nauka pierwszej pomocy z fantomem,
➡️ ProfiRaktyka – profilaktyka nowotworów układu oddechowego i skóry,
➡️ Zaszczep się wiedzą – guess what,

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDawniej powozownia dziś Centrum Aktywności Lokalnej [ZDJĘCIA PRZED I PO]
Następny artykuł10 tysięcy zgłoszeń do 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton w 48h! [OSTATNIE MIEJSCA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.