27. Finał WOŚP we Wrocławiu – znamy program!

0
fot. mat. prasowe

Już w tę niedzielę rusza 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Celem wydarzenia będzie zebranie pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Placówki, które otrzymają sprzęt medyczny, posiadają II oraz III stopień referencyjności. Dzieci w nich przebywają mają zatem możliwość uzyskania specjalistycznej diagnozy, a w razie ciężkich chorób – otrzymają profesjonalną pomoc medyczną.

Do szpitali mają trafić: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (również aparaty mobilne), ultrasonografy, echokardiografy i sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym.

Program WOŚP we Wrocławiu

Przez cały weekend wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, którzy zaprezentują niemal wszystkie gatunki muzyczne. Świetnie wpasują się w przewodnie hasło finału: Pomaganie jest dziecinnie proste.

Koncerty finałowe obejrzymy na trzech scenach: 

 • w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej
 • w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego
 • na placu Nowy Targ

Dodatkowo trwają aukcje Allegro.pl, na których można wylicytować m.in. prywatny spacer z Beatą Maciejewską, lot szybowcem, warsztaty fotograficzne, gadżety z autografami gwiazd sportu, muzyki, celebrytów oraz wiele innych.

Do wylicytowania także lot balonem z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.

Piątek, 11 stycznia

W Starym Klasztorze odbędzie się impreza Doček Nove Godine, czyli Bałkański Sylwester dla WOŚP, zagrają świetna bałkańska orkiestra dęta Tsigunz Fanfara Avantura, bułgarski zespół Balkan Folk Acustic oraz DJ Vera Pavlović i DJ Szoszana.

Sobota, 12 stycznia

Dzień później w Starej Piwnicy zagrają shantymani, a w Starym Klasztorze w ramach koncertu Pozytywne Wibracja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra legendarny zespół reggae Bakshish, na scenie pojawią się również The Messengers, Ras Tab i Draggy.

Niedziela, 13 stycznia

W niedzielę, w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

13 stycznia w dzień Wielkiego Finału w Starym Klasztorze zagrają Acid Drinkers, a towarzyszyć jej będą zespoły: Alpha Dog, Wowa i Bemy.

Pl. Nowy Targ, godz. 12.00-20

Na scenie plenerowej na placu Nowy Targ wystąpią: Strain, Nadija, Alicja Janosz, Chorzy, Tymon Tymański, jedna z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr dętych Fanfara Transilvania oraz specjalny projekt Wroclove Guitar Top w składzie: Leszek Cichoński, Krzysztof Pełech, Jacek Krzaklewski, Maciej Mazurek, Maciej Burniak, Bartek Miarka,  Marek „Stingu” Popow, z którym, przy gitarowych przebojach wszech czasów, rozpoczniemy odliczanie do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.  Tradycyjnie o 20:00 odbędzie się kulminacyjny punkt każdego Wielkiego Finału – Światełko do Nieba. Nie będą to oczywiście fajerwerki – WOŚP kocha i dba o zwierzęta!

 • 10:00 Start balonu stratosferycznego z Krasnalem Niepodległym na pokładzie

Specjalne wydarzenia i atrakcje:

 • Pojawi się tradycyjnie grupa rekonstrukcyjna Pancerni Strzegom, wolontariusze WOŚP z 11 Sztabów działających w Wrocławiu Ponadto wolontariusze Muzeum Motoryzacji Topacz wraz z członkami Towarzystwa Automobilowego Topacz przygotują wystawę zabytkowych samochodów z lat 50. 60. i 70. oraz, jeśli pogoda pozwoli, zaprezentują zabytkowy sprzęt strażacki.
 • Odbędzie się Bieg Tyłem „Policz się z cukrzycą” – za datki zebrane przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.
 • Spotkacie podczas Finału psie zaprzęgi z Watahy Domowych Wilków.
 • Po raz szósty kwestować będą Golden Retrievery i ich właściciele.
 • W strefie motocyklowej Arek Szajba, który w roku 2018 zdobył wraz ze swoim motocyklem tytuł Mistrza Świata w budowie jednośladów, będzie udostępniać do zdjęcia swój pojazd.
 • Balonem stratosferycznym wystartuje w kosmos Krasnal Niepodległy
 • Dzięki Wyścigom Konnym będzie możliwość jazdy kucem, koniem lub zrobienie sobie zdjęcia z Damarem, którego ujeżdżał filmowy Bohun.
 • Podczas Białej Niedzieli będziecie mogli skorzystać z badań HCV i wielu innych.
 • Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek.
 • Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Równie tradycyjnie wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem.
 • Sklepik WOŚP. Sprzedaż orkiestro. Będzie można nabyć koszulki, poduszki, smycze, zegarki, kalendarze, maskotki, kubki i wiele innych. Z ręki – do puszki – do ręki. Sklepik czynny do wyczerpania zapasów.
 • Prócz tego na wszystkich czekać będą stoiska gastronomiczne, foodtrucki i punkty z gorącymi napojami.

Widzimy się na miejscu, prawda?

 

 

 

źródło mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTektura i papier – nowy cykl warsztatów dla dzieci w Barbarze [PROGRAM]
Następny artykułWrocław na weekend: 11 najciekawszych wydarzeń [11-13 stycznia 2019]
Odkryj Wrocław na nowo