168 latarni oświetliło ścieżkę wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice

0
DCIM100MEDIADJI_0972.JPG

W miniony weekend 168 latarni po raz pierwszy rozświetliło 3,5 kilometrową ścieżkę pieszo-biegową wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Oświetlenie ścieżki to projekt, wybrany do realizacji przez mieszkańców Wrocławia podczas głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Uzyskał 3486 głosów i zajął siódme miejsce na 76 zgłoszonych projektów w kategorii „projekty ponadosiedlowe”, których koszt realizacji wynosi do 2 milionów złotych. Aktualnie latarnie świecą od zachodu słońca do godz. 22:00 oraz od godz. 5:00 rano do wschodu słońca.

„Niech stanie się jasność” – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej w Parku Linearnym na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, tak brzmi pełna nazwa projektu wybranego do realizacji podczas głosowania we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim w 2020 roku. Liderką projektu jest Marta Żebrowska, lokalna aktywistka, trenerka nordic walking, która często korzysta ze ścieżki.

Brak oświetlenia zdecydowanie ograniczał możliwości korzystania ze ścieżki, szczególnie jesienią i zimą, kiedy dni stają się coraz krótsze. Dlatego, po uzgodnieniu z kierownictwem toru wyścigów konnych postanowiłam zgłosić taki projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Marta Żebrowska. Ścieżka wokół toru to jedno z najpopularniejszych miejsc rekreacji i spacerów na południu Wrocławia, od początku byłam przekonana, że uda się zbudować duże zainteresowanie projektem, tym bardziej, że często rozmawiałam z ludzi korzystającymi ze ścieżki i niemal każdy podkreślał, że właśnie oświetlenia brakuje im najbardziej – dodaje Marta.

Na oświetlenie składa się 168 latarni rozlokowanych na długości 3,5 kilometra, 162 latarnie stoją na ziemi zaś 6 zostało przymocowanych na trybunach. Oprawy latarni skierowane są bezpośrednio na ścieżkę, aby nie „zanieczyszczać” nadmiernie światłem okolicznej zieleni. Obecnie latarnie świecą od zachodu słońca (regulowane zegarem astronomicznym) do godziny 22:00. Ponownie uruchamiają się o godz. 5:00 rano i świecą do wschodu słońca (również regulowane zegarem astronomicznym). Docelowo, po wdrożeniu oprogramowania, latarnie będą reagować na ruch człowieka i po stwierdzeniu obecności rozświetlą się jaśniejszym światłem. Dodatkowo w ramach inwestycji zainstalowanych zostanie również 10 dodatkowych ławek oraz koszy na śmieci.

Oświetlenie ścieżki jest kolejnym projektem zrealizowanym w ramach WBO na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

Poprzednie to: plenerowa siłownia na terenie skweru przy Rondzie św. Ojca Pio, plac zabaw „Konikowo” oraz będąca w realizacji „Strefa rekreacji przy stawie na terenie WTWK – Partynice”.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMagiczny Sylwester we Wrocławiu w Concordia Taste!
Następny artykułZ Wrocławia do Pragi. Plan zwiedzania 
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.