14 miejsc, gdzie zrobisz piękne zimowe zdjęcia we Wrocławiu

0
a

Wrocław pełen jest pięknych miejsc i zapierających dech widoków. Na niektóre z nich warto zwrócić uwagę szczególnie zimą. Niestety, śnieg w naszym mieście leży krótko, więc spieszcie się, by uchwycić tych 14 miejsc w ich zimowej odsłonie.

Zamek w Leśnicy

Ten barokowy zamek prezentuje się przepięknie o każdej porze roku, lecz zimą bije od niego magia. Otoczony śniegową kołderką przywodzi na myśl klimat rodem z Harrego Pottera.

Pracze Odrzańskie

Ta stara zabudowa zimą wygląda niczym kartka pocztowa z ubiegłego wieku. Czerwona cegła doskonale komponuje się z otaczającym ją śniegiem.

Ulica Malarska

Piękne, kolorowe kamienice okraszone białymi płatkami śniegu. Zdjęcie niczym ilustracja z baśni Andersena.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lukaszmdt (@lukaszmdt)

Park Grabiszyński

Park Grabiszyński pełen jest mniejszych i większych alejek, które zimą prezentują się szczególnie urokliwie. Czasem można tam zobaczyć młode sarny. Może uda wam się uchwycić je w zimowej scenerii?

Bulwar nad Ślęzą

Otwarta biała przestrzeń i rzeka. Piękny obraz zimowej przyrody w środku miasta. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez gosja (@albo_aldo)

Podwale

Wrocławskie Podwale zimą przypomina scenerię z filmu romantycznego. Piękne tło dla zdjęć we dwoje.

Most Tumski

Most Tumski podświetlony czy też nie zasługuje na uwagę każdego fotografa, zarówno amatora jak i profesjonalisty. 

Ostrów Tumski

Mostem wchodzimy na sam Ostrów Tumski. Tu znajdziemy wiele obiektów i widoków godnych uwagi, a wyglądających niezwykle magicznie zimową porą. Szczególnie polecamy zdjęcia katedry w padającym śniegu. 

Ogród Japoński

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia ogrodu japońskiego o każdej porze roku. Jego unikatowa roślinność sprawia, że za każdym razem możemy obejrzeć inne jego oblicze. Tak jest też zimą. Azalie pokryte cienką warstwą śniegu niczym w sercu Japonii, to tylko jeden z wielu widoków do podziwiania i fotografowania.  

Park Tołpy

Malownicze widoki w Parku Tołpy zimą nabierają szczególnego uroku. Koniecznie wypróbujcie zdjęć z czarno-białym filtrem, efekt was zachwyci. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anna (@anacard__o)

Bulwar Dunikowskiego

Ośnieżony Bulwar Dunikowskiego to jedno z piękniejszych zimowych miejsc na mapie Wrocławia. Bez względu na porę dnia lub nocy, zdjęcia będą fantastyczne!

Nawa na Wyspie Daliowej 

Rzeźba Oskara Zięty robi wrażenie. A teraz wyobraź ją sobie pośród białego śniegu, gdy odbija się w niej miejskie oświetlenie – magiczne! 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klaudia (@_klaudeczka)

Muzeum neonów

Muzeum neonów to zawsze dobry wybór, jeśli szukasz pleneru fotograficznego. Zimą kolorowe światła neonów będą przepięknie odbijać się od śniegu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aldona Ilasz (@aldona.ilasz)

Taras widokowy na Sky Tower

Zdjęcie panoramy miasta skąpanego w białym śniegu, to na pewno zachwyci wszystkich twoich obserwujących na Instagramie. A i sama możliwość podziwiana takiego widoku – niesamowite przeżycie! 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez vlad_sirenko (@vlad_stariu)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSpotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim – ostatni weekend stycznia we Wrocław Fashion Outlet pełen atrakcji
Następny artykułStuletnie arcydzieło kina niemego z muzyką Jozefa Van Wissema na żywo w Kinie Nowe Horyzonty
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.