Wrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [28-30 czerwca 2019]

0
fot. Krzysztof Sawicki
fot. Krzysztof Sawicki
a

Zapowiada się kolejny upalny weekend. Mimo wszystko szkoda siedzieć w domu i warto ten czas spędzić na piknikach osiedlowych, w kinach plenerowych i chłodnych muzeach. Przygotowaliśmy zestawienie 9 najciekawszych atrakcji, w których trzeba wziąć udział.

Wrocławska Bitwa Kulinarna

Do środy w 20 restauracjach we Wrocławiu trwa Wrocławska Bitwa Kulinarna. W wydarzeniu chodzi o to by wybrać najlepszy makaron we Wrocławiu. Osoby, które biorą udział w zabawie po przyjściu do restauracji i ocenieniu potrawy dostają 20% zniżki na ocenione danie.

Lista restauracji i dokładne zasady wydarzenia znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/312591789674117/

 

„Kto ty jesteś?” – wystawa dla dzieci w Muzeum Pana Tadeusza

W Muzeum Pana Tadeusza, w ten weekend, dzieci będą miały niesamowitą okazję do zobaczenia wystawy Kto ty jesteś? Język całej ekspozycji jest dostosowany do maluchów w wieku 7-12 lat.

Wystawa będzie czynna aż do 31 sierpnia 2019 roku. Wstęp wolny.

W zeszłym roku obchodziliśmy stulecie niepodległości w Polsce. W celu upamiętnienia  tej daty, powstała wystawa skierowana właśnie do dzieci. Jej celem jest opowiedzenie czym jest Polska, czym ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo oraz możliwość pielęgnowania tradycji rodzinnych.

Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Świadectwo Młodego Retro Gracza

Każdy, kto już odebrał swoje świadectwo szkolne, konieczne musi zdobyć również „Świadectwo Młodego Retro Gracza”.

Jak je jednak zdobyć? Wystarczy przyjść do Muzeum Gier, zagrać w cztery gry (Pong, River Raid, Duck Hunt, Pac-Man, a wyniki przedstawić ekipie.

Każdy kto pochwali się swoim wynikiem – otrzyma pisemne świadectwo i bilet do Muzeum, który będzie można wykorzystać przy następnej wizycie.

Zabawa jest skierowana do osób poniżej 18 roku życia. Młodzież poniżej 15 lat musi przyjść z opiekunem.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, pl. Orląt Lwowskich 20A 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

III Festiwal Dramatu Strefy Kontaktu

W ten weekend we Wrocławskim Teatrze Współczesnym każdy będzie miał niepowtarzalna okazję do posłuchania czytań performatywnych pięciu sztuk, które wzięły udział w III Konkursie Dramaturgicznym Strefy Kontaktu.

Będzie można zobaczyć Poczucie ciągłości Jacka Bieruta (I miejsce), Patoformy Magdaleny Drab (II nagroda), a także Nosexnosolo Agnieszki Jakimiak. Dalej To, co się już nie stanie Grzegorza Laszuka oraz Cyber egg Małgorzaty Szczerbowskiej.

Czytania mają charakter biennale. Organizowane po każdej edycji Konkursu pozwalają nam zapoznać widzów z różnorodnością formalną tekstów nadesłanych na Konkurs i odmiennością języków teatralnych twórców Czytań.

Wstęp płatny.

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, ul. Rzeźnicza 12 
HARMONOGRAM 

fot. mat. prasowe

Podwodny Wrocław 2019

Ponowne wynurzenie Podwodnego Wrocławia już w ten weekend. Zarówno w piątek, jak i w sobotę, w industrialnych przestrzeniach Browaru Mieszczańskiego zaprezentuje się kilkuset artystów związanych z Wrocławiem.

Na odwiedzających będą czekały liczne koncerty, wystawy, sceny intermedialne, kino niezależne.

Wstęp oczywiście wolny! 

PEŁNY HARMONOGRAM 

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44 

fot. mat. prasowe

Sąsiedzki Atlas na Ołbinie

Wyjątkowa akcja osiedlowa na Ołbinie? Czemu nie? Organizatorzy zapraszają na poczęstunek z herbaty i ciasta. Nie zabraknie skanera fotograficznego, komputera, gigantycznej camery obscura.

Mieszkańcy Ołbina wraz z Maciejem Bujko oraz Pauliną Galanciak przez cały weekend będą zbierać osiedlowe historie, nagrywać lokalne dźwięki, a także fotografować sąsiadów oraz zakamarki. Dzięki temu zbiorą niezbędne materiały do powstania Sąsiedzkiego Atlasu – wystawy, która zostanie pokazana na początku sierpnia.

Udział może wziąć każdy – bez względu na wiek.

Gdzie? Podwórko między ulicą Wyszyńskiego, Orzeszkowej, Jaracza oraz Nowowiejskiej.

Harmonogram:

  • 27.06 w godz. 16:00-20:00
  • 28.06 w godz. 16:00-20:00
  • 29.06 w godz. 12:00-16:00

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kino pod chmurką na Prosto z Mostu

Filmy pod gołym w weekend? Koniecznie przyjdźcie do Prosto z Mostu, rozsiądźcie się na leżakach. Nie może zabraknąć ulubionych napoi, pysznej pizzy i oczywiście doskonałego filmu.

W beach barze Prosto z Mostu aż do końca sierpnia, od środy do niedzieli o 21.30 rusza kino letnie.

Harmonogram na koniec czerwca:

  • 26.06, godz. 21.30, Atomic Blonde
  • 27.06, godz. 21.30, I tak cię kocham
  • 28.06, godz. 21.30, Foxtrot
  • 29.06, godz. 21.30, Rewers
  • 30.06, godz. 21.30, Daddy Cool
fot. mat. prasowe

Dzień Psa III

We wrocławskim schronisku, 29 czerwca, rozpocznie się coroczna zabawa „Dzień Psa III”, która ma promować adopcję zwierząt.

Oczywiście na piknik można przyjść z własnym psem – nie ważne czy mały, czy duży, czy rasowy. Każdy pies będzie mile widziany. Przyjść mogą również osoby, które nie mają jeszcze czworonoga, ale o takim marzą – może z pikniku nie wrócicie sami?

Na pikniku będzie można spotkać osoby szkolące psy, które będą udziały darmowych porad w zakresie odpowiedniego wychowania czworonogów. Pojawią się również funkcjonariusze Straży Miejskiej z niespodziankami dla odwiedzających.
Podczas pikniku odbędzie się kilka konkursów, np. konkurs na psiego Miss i Mistera. Na gości czekać będzie psi fryzjer, który opowie o pielęgnacji sierści zwierząt. Kolejnym partnerem akcji jest Stowarzyszenie Wataha Domowych Wilków. Jej członkowie przygotowali fantastyczne atrakcje na swoim stoisku. Na pikniku będzie można zobaczyć także kilka lokalnych firm, które w swojej ofercie mają akcesoria dla zwierząt, a na stoisku schroniska dostępne będą różnego typu gadżety.
Akcja potrwa od godziny 11:00 do 16:00. Podczas pikniku schronisko dla bezdomnych zwierząt będzie otwarte, co daje możliwość obejrzenia zwierzaków aktualnie czekających na domy. Pracownicy i Wolontariusze chętnie udzielą informacji na ich temat.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Festiwal Wody we Wrocławiu

Festiwal Wody we Wrocławiu już w ten weekend – 29 czerwca na terenie MPWiK.

Będzie to świetna okazja do gotowania z Pascalem Brodnickim, posłuchania koncertu Reni Jusis, a także spróbowania swoich sił w grze terenowej Poznaj wodę. Dzieci będą mogły pobawić się na interaktywnym placu naukowym.

Odwiedzający, którzy przyniosą plastikowe butelki, będą mogli wymienić je na drobne upominki. Oprócz tego zagrają w grę planszową w rozmiarze XXL i ułożą ekopuzzle. Nie zabraknie również strefy chilloutu i foodtrucków ze zdrową żywnością.

Festiwalowy wieczór uświetni pokaz PATMAN CREW – mistrzów mappingu. Zaprezentują połączenie technologii, tańca, komedii, muzyki na żywo oraz gry światła i wody. Scenariusz show został zbudowany na motywie wody i nawiązuje do mitologii, np. postaci Posejdona. Na scenie nastąpi ożywienie wody, która będzie wchodzić w interakcje z tancerzami. Festiwal zakończy silent disco – cicha impreza taneczno-muzyczna, nieuciążliwa dla najbliższego otoczenia, np. dla zwierząt z pobliskiego zoo.

Wstęp wolny. Startujemy o 14.00 i bawimy się do północy.

HARMONOGRAM

MPWiK, ul. Na Grobli 19

fot. mat. prasowe

Sąsiedzka Potańcówka w rytmie swinga

Lata dwudzieste, lata trzydzieste… zabawa, taniec, elegancja – wszystko to w czerwcu powróciło na Ołbin. Teraz przed nami finał projektu, czyli Wielka Potańcówka w Parku Tołpy! Spotkanie będzie okazją, by nauczyć się podstawowych kroków Lindy Hop i ikonicznej choreografii Shim Sham, potańczyć z innymi mieszkańcami i mieszkankami Ołbina oraz zrobić sobie zdjęcie stylizowane na lata 20. i 30.

Jeśli przyjdziecie w przebraniu, to będziecie mieć szansę na zwycięstwo w konkursie na najlepszy strój vintage!

Na potańcówce będziemy też wspólnie biesiadować, więc przynieście jakąś przekąskę na wspólny stół!

Startujemy w niedzielę o godzinie 16.00 w Parku Tołpy.

Wstęp bezpłatny. 

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDAMY OGNIA! Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów – Poland Tour 2019
Następny artykułOC najdroższe we Wrocławiu – jak szukać oszczędności?
Odkryj Wrocław na nowo