Zwycięzcy Eurowizji, Kalush Orchestra zagrają we Wrocławiu! [GDZIE, KIEDY, BILETY]

0

Grupa muzyczna Kalush Orchestra to prawdziwy diament na ukraińskiej scenie hiphopowej. Co ciekawe, raperzy, którzy dołączyli do grupy, piszą swoje piosenki w specjalnym zachodnioukraińskim (kałuszskim) slangu, który nadaje kreacjom niepowtarzalny klimat. 

Już w najbliższy piątek (30 września) o godz. 19:00 Kalush Orchestra wystąpi we Wrocławiu w Klubie A2.

Można jeszcze dostać bilety na wydarzenie: tutaj.

Grupa Kałusz została założona w 2019 roku przez Olega Psyuka. Została nazwana na cześć Kałusza, rodzinnego miasta Olega w obwodzie Iwano-Frankowskim. Pierwszy klip grupy „Ты гонишь” został wydany na ich oficjalnym kanale YouTube 17 października 2019 r. Od tego momentu raperzy nawiązali wiele współpracy ze wszystkimi ważnymi ukraińskimi artystami rapu i hip-hopu. W 2021 roku raperzy uruchomili projekt Kalush Orchestra. Artyści podkreślali, że planują „zrobić” asortyment, który będzie zawierał motywy rapowe i folklorystyczne.

W finale Konkursu Piosenki Eurowizji ukraiński zespół „Kalush Orchestra” z piosenką „Stefania” zasłużenie zajął pierwsze miejsce.

Głosami międzynarodowego jury i publiczności „Kalush Orchestra” przyniosła Ukrainie zwycięstwo w konkursie piosenki i prawo do organizacji Eurowizji 2023. Trudno przecenić moralne wsparcie dla ukraińskiego społeczeństwa w tak dramatycznym momencie. Zwycięstwo „Kalush Orchestra” na Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie budzi nadzieję na najlepsze dla milionów na całym świecie. Utwór „Stefania” podbił serca wielu melomanów. Członkowie zespołu wykonali niezwykły gest przekazując na aukcję trofeum Eurowizji. W efekcie do budżetu armii ukraińskiej dodano 900 tys. dolarów.

Teraz koncertują w różnych częściach Europy i za granicą, pomagając Ukrainie w słusznej walce ze złem i wspierając ducha wszystkich Ukraińców w tych trudnych dla całej Europy czasach.

Koncert Kalush Orchestra we Wrocławiu
Termin: 30.09.2022, godz. 19:00
Miejsce: A2, Centrum Kongresowe
Bilety: kliknij

Dołącz do wydarzenia: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułO czym warto pamiętać, wybierając botki damskie na jesień?
Następny artykułStudenci we Wrocławiu – jest ich ponad 100 tysięcy! [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.