Zobacz nową Multisensoryczną Wystawę IMPRESJONIŚCI we Wrocławiu!

0

Po wielkim światowym sukcesie wystawy VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition powracamy do Wrocławia z nową Multisensoryczną Wystawą IMPRESJONIŚCI. Będzie na niej można podziwiać prace najbardziej znanych malarzy impresjonistów: tj. Edgar Degas, Paul Gauguin, Claude Monet, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Vincent van Gogh, Henri de Toulouse-Lautrec czy Paul Signac. Czas na wciągającą przygodę z francuskim impresjonizmem.

Ekspozycję będzie można zobaczyć od 22 lutego do 25 czerwca 2023r., w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (obok Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1).

Zanurz się w świecie obrazów i dźwięków XIX-wiecznej Europy oczami malarzy impresjonistów!

Ta niezwykła wystawa to ekscytujące, wielozmysłowe doświadczenie, które zapewni rozrywkę dla całej rodziny. Prace impresjonistów są wystawiane i podziwiane na całym świecie od 150 lat — ale nigdy wcześniej nie były oglądane w tak dużej skali. Ta innowacyjna forma przedstawiania sztuki jest możliwa dzięki technologii Digital Art 360, która łączy rzeczywistość ze światem cyfrowym, umożliwiając wręcz wejście w dzieło sztuki.

Zapierające dech w piersiach obrazy będą wyświetlane na ogromnych ekranach o powierzchni powyżej 2000m2, uwydatniając śmiałe pociągnięcia pędzla najbardziej znanych artystów.

W bogatym, dynamicznym pokazie światła, koloru oraz dźwięku arcydzieła impresjonistów naprawdę ożyją. Usłyszymy niezwykle klimatyczną muzykę, która pozwoli nam przenieść się do wiosennej Francji. Narracja lektora pomoże nam lepiej zrozumieć obrazy które oglądamy. W tego rodzaju przestrzeni można jednocześnie zaangażować wszystkie swoje zmysły i w wyjątkowy sposób połączyć rozrywkę z edukacją. Zarówno dorośli jak i dzieci z pewnością zachwycą się tą nowoczesną formą, mogąc zobaczyć dzieła sztuki z zupełnie nowej perspektywy.

Zanim jednak wejdziemy do części multisensorycznej widzowie będą mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat malarzy impresjonistów. Ta część wystawy oferuje również wierne kopie obrazów najbardziej znanych impresjonistów (w skali 1:1, olej na płótnie). Zobaczymy również XIX-wieczne fotografie, które uchwyciły sceny z życia artystów. W bliższym poznaniu tych dzieł pomoże audio-przewodnik aktywowany na własnym urządzeniu mobilnym.

Zwiedzający będą mogli także zrobić sobie zdjęcie w wyjątkowej instalacji stworzonej na potrzeby tej wystawy – ogrodzie Clauda Moneta.

Dopieść swoje zmysły, dzięki wyjątkowym wizualnym i dźwiękowym wrażeniom. Poznaj style wielu impresjonistów i ich najbardziej znane obrazy na skalę nieporównywalną z żadnym innym doświadczeniem artystycznym. Nie tylko podziwiaj impresjonistów – stań się częścią ich świata. Multisensoryczna wystawa IMPRESJONIŚCI to wciągające doświadczenie – największe dzieła malarzy impresjonistów zgromadzone w jednym miejscu na wyjątkowym immersyjnym pokazie sztuki!

Ekspozycja jest czynna codziennie. Dzieciom do 6 lat oraz opiekunom grup szkolnych i przedszkolnych przysługuje wstęp bezpłatny. Bilety dla grup szkolnych kosztują 35 zł. Ceny biletów indywidualnych wahają się od 40-70 zł. 

BILETY: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułeobuwie.pl otwiera we Wrocławiu kolejny sklep ze strefą MODIVO
Następny artykułRusza trzecia edycja przeglądu filmów outdoorowych – Jack Wolfskin Lądek Film Tour
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.