Zobacz niezwykłą makietę miniaturowego Wrocławia i spędź ferie w Hydropolis!

0

Ferie zimowe wśród raf koralowych? By zobaczyć cud natury podwodnego świata, nie trzeba ruszać w daleką podróż. Wystarczy odwiedzić Hydropolis. 

Z początkiem ferii w Hydropolis zostanie otwarta stacja badawcza – nowy eksponat, który wzbogaci strefę Ocean Życia. Już od soboty, 26 stycznia 2019 r., odwiedzający centrum wiedzy o wodzie będą mogli wyruszyć w podmorską podróż wśród raf koralowych. Goście poczują się jak w podwodnej łodzi, a zamontowane po dwóch stronach ekrany ukażą piękno i wyjątkowość raf koralowych. Jednocześnie odwiedzający poznają zagrożenia ekologiczne, które powodują, że rafy koralowe giną na naszych oczach.
Duch w butelce – specjalne pokazy doświadczeń

Animatorzy Hydropolis przygotowali specjalne pokazy doświadczeń. Codziennie o pełnych godzinach (w tygodniu: 10-16, w weekend: 11-18) zaprezentują efektowne pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych, w tym np. „duch w butelce”, „pasta do zębów dla słonia” czy zamrażanie kwiatów i owoców.

Wodne ciekawostki

Jakie wraki kryją się w Bałtyku?, Nil czy Amazonka – która rzeka jest dłuższa?, czy na świecie są miasta, w których zabrakło wody? – na te i inne pytania odpowiedzą przewodnicy podczas specjalnego oprowadzania. Przez całe ferie o godz. 11.00 w Hydropolis można będzie wyruszyć szlakiem ciekawostek o wodzie. 

Ekologiczne warsztaty

Na odwiedzających centrum wiedzy o wodzie czeka również wystawa czasowa Lasów Państwowych, prezentująca między innymi kolekcję roślin leśnych czy makietę gospodarki węglowej lasów. Dodatkowo, w weekend 2-3 lutego 2019 r. leśnicy z Miękini zorganizowali bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób piją drzewa i jak to możliwe, że woda płynie do góry? Zajęcia odbędą się w godzinach: 11.00, 13.00 i 15.00. Każde z nich potrwają do 60 min, a grupy mogą liczyć ok. 25 osób. Podczas zajęć edukatorzy zapewnią materiały promocyjne dla uczestników. Aby zapisać się na warsztaty, należy wysłać e-mail na adres: rezerwacje@hydropolis.pl, a w treści wpisać: imię i nazwisko uczestnika, datę, godzinę i liczbę osób. Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji gwarantuje miejsce na warsztatach.

Miniaturowy Wrocław w Hydropolis

Na gości Hydropolis czeka też makieta Wrocławia wiernie przedstawiająca centrum miasta za pomocą 11 tysięcy obiektów, z których najbardziej charakterystyczne zostały wykonane w technice druku 3D. Dzięki temu precyzyjnie uwydatnione zostały nawet najdrobniejsze detale architektoniczne. W przeszkleniach kościołów dostrzec można witraże, a na fasadzie charakterystyczne budynku Muzeum Narodowego we Wrocławiu pnie się bluszcz. To najbardziej zaawansowana technologicznie makieta w Polsce, nad którą pracowało 15 osób przez 9 miesięcy. Sam wydruk Hali Stulecia trwał bez przerw aż 26 godzin. Szczególne miejsce na makiecie zajmuje woda. Rzeki są efektownie podświetlone, a ich dno dodatkowo wymodelowane, aby ukazać głębię. Lokalizacja małych jednostek pływających nie jest przypadkowa. Znajdują się w miejscach, gdzie żegluga jest rzeczywiście możliwa, czyli między śluzami. Charakterystyczne obiekty we Wrocławiu zostały dodatkowe oznaczone. Na panelu sterowania można wybrać jedną z atrakcji i dzięki podświetleniu odnajdziemy ją na modelu. Makieta jest rozwojowa. W każdej chwili można zwielokrotnić liczbę obiektów o zwiększonej szczegółowości. Można ją też łatwo przemodelować, np. w przypadku przebudowy strategicznych miejsc we Wrocławiu, jak np. plac Społeczny czy Dworzec Świebodzki.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajwybitniejsi szefowie kuchni i najlepsze restauracje we Wrocławiu – rusza Fine Dining Week!
Następny artykułW Arkadach Wrocławskich zamknięto akwarium – rekiny pojechały do Londynu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.