Znamy zwycięzców 13. American Film Festival we Wrocławiu

0
a

Stacjonarna część 13. American Film Festival (8-13 listopada) dobiega końca. Podczas dzisiejszej gali zamknięcia poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji AFF-u. Tradycyjnie w rolę jury wcieliła się festiwalowa publiczność, głosując na swoje ulubione tytuły.

Spośród 13 fabuł z sekcji Spectrum widzki i widzowie wybrali film Acidman w reżyserii Aleksa Lehmanna.

Acidman to historia-medytacja o mierzeniu się z samotnością, z lękiem o starzejących się rodziców i o melancholijnej tęsknocie za prostotą dzieciństwa. Lehmann, twórca świetnego Blue Jay, tym razem opowiada o innym rodzaju miłości. Film Acidman można zobaczyć jeszcze dziś o godz. 21:45 lub online na NH VOD.

Kup bilet

Zobacz online

Ze wszystkich 8 dokumentów prezentowanych w sekcji American Docs publiczność nagrodziła PEZ-tępcę. Wyjętego spod prawa (The Pez Outlaw) w reżyserii Amy Bandlien Storkel i Bryana Storkela.

PEZ-tępca to historia najsłynniejszego przemytnika kolekcjonerskich opakowań cukierków PEZ. Opowieść o buncie przeciwko korporacyjnej chciwości, a zarazem niesamowity dokument, którego akcja toczy się na dwóch kontynentach, a stawką są miliony dolarów. Ostatni seans PEZ-tępcy odbędzie się dziś o godz. 21:30.

Kup bilet

Zwycięski film z sekcji Spectrum otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów – ufundowaną przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, z kolei laureat sekcji American Docs otrzymał 5 tys. dolarów – nagrodę ufundowaną przez BNY Mellon.

W trakcie stacjonarnej odsłony AFF-u widzowie i widzki zobaczyli łącznie 88 filmów pełnometrażowych, z czego 37 zostało pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Specjalną gościnią festiwalu była Nina Menkes – reżyserka, filmoznawczyni, której twórczość jest uosobieniem amerykańskiego kina niezależnego. Menkes jest także tegoroczną laureatką Indie Star Award.

To jednak nie koniec filmowych wrażeń: jeszcze do 20 listopada zapraszamy na online’ową odsłonę festiwalu. Na platformie Nowe Horyzonty VOD można obejrzeć kilkadziesiąt filmów z tegorocznego programu AFF-u.

Sprawdź program online

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski biurowiec Infinity w pełnym kształcie
Następny artykułW jakich miastach płacimy najwięcej za paliwo?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.