Zarząd Zieleni Miejskiej odkupił chryzantemy i posadzi je w mieście

0
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podjął decyzję o wsparciu przedsiębiorców, którzy z uwagi na ogłoszone przez rząd zamknięcie cmentarzy, narażeni zostali na utratę jedynych dochodów. Okres Wszystkich Świętych to czas, do którego od prawie pół roku przygotowywali się ogrodnicy i właściciele kwiaciarni.

Z dnia na dzień przedsiębiorcy zostali postawieni pod ścianą. Samorządy wielu miast, w tym Wrocławia, uruchomili szybką akcję pomocy.

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Zarząd Zieleni Miejskiej odkupił od ogrodników bardzo dużą ilość roślin, którą nasadził w mieście. Wczoraj posadzono już ponad 400 chryzantem, kolejne czekają na swoją kolej.

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Oprócz wsparcia ZZM, wielu mieszkańców w akcjach na facebooku informuje, gdzie można kupić kwiaty od przedsiębiorców, by nie musieli ich wyrzucić i nie zostali skazani na ogromne straty.

fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Dzięki uprzejmości Prezydenta ogrodnicy mogą bezpłatnie wystawić dziś stoiska z kwiatami na pl. Nowy Targ oraz przy Kościele św. Marii Magdaleny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJutro kolejne protesty kobiet. Blokady ulic w godzinach szczytu [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Następny artykułCzworonożny funkcjonariusz Lonar odnalazł 88-latkę, która błąkała się po mieście
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.