Zaplanuj mikołajki i leć z Wrocławia do Paryża, Mediolanu lub na Cypr już za 86 zł!

0

Nauka poprzez zabawę w mediolańskiej MUBIE, eksperymenty w paryskim Miasteczku Dzieci i niesamowite spotkania w Muzeum Historii Naturalnej. Zaplanuj już dziś idealne mikołajki i leć prosto z Wrocławia do najciekawszych miejsc w Europie.

W tym roku Św. Mikołaj zaczyna swoją podróż we Wrocławiu i leci do Paryża, Mediolanu i na Cypr. Ceny za bilety lotnicze zarezerwowane na początek grudnia zaczynają się już od 86 zł.* – Przedłużony weekend spędzony w podparyskim Disneylandzie czy mediolańskiej Leolandii to doskonały pomysł na wyjątkowy prezent. Mikołajki to szczególny czas, dlatego warto zapoznać się z ofertami przewoźników, którzy oferują bilety w atrakcyjnych cenach. Jednocześnie należy pamiętać, że wszyscy nadal podróżujemy w pełnym reżimie sanitarnym i przed lotem musimy znać obowiązujące zasady bezpieczeństwa – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Europa zaprasza

Wystarczą niecałe dwie godziny podróży samolotem, by znaleźć się w magicznym świecie optycznych iluzji mediolańskiej MUBY czy zapierających dech w piersiach eksponatów Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Dodatkowym atutem mikołajkowej podróży są atrakcyjne ceny biletów oferowane przez przewoźników.

W terminie 3-6 grudnia możemy polecieć z dziećmi do Mediolanu, który obfituje w miejsca rozrywki dla najmłodszych, tj. Leolandia czy Muzeum Dzieci MUBA. Wybierając podróż do Włoch w tym terminie, za bilety zapłacimy 147 zł. Lecąc w tym samym czasie do Pizy, bilety w obie strony będą nas kosztować 184 zł. Piza to jednak nie tylko Krzywa Wieża, którą koniecznie trzeba zobaczyć, ale również oddalony o 30 km od miasta wspaniały Park Pinokia.

6 grudnia można również spędzić w Billund, które jest nowością w zimowym rozkładzie lotów z Wrocławia. Co prawda Legoland jest czynny dopiero od marca, jednak samo Billund oferuje inne równie atrakcyjne rozrywki dla najmłodszych, tj. Lego House czy wodny park rozrywki Lalandia. Lecąc do Billund w terminie 5-8 grudnia, za bilety zapłacimy 104 zł.

Wyborem, który zawsze się sprawdzi przy planowaniu mikołajkowej podróży, jest stolica Francji. Oprócz podparyskiego Disneylandu ciekawie czas można spędzić w Miasteczku Dzieci, w parku rozrywki Jardin d’Acclimatation czy Aquarium de Paris, gdzie znajduje się 10 tysięcy gatunków ryb w kilkudziesięciu zbiornikach. Za loty do stolicy Francji w terminie 5-8 grudnia zapłacimy 178 zł.

Planując mikołajki w Europie, warto wziąć pod uwagę także pozostałe europejskie stolice, w których znajdują się liczne parki rozrywki i muzea dla dzieci, tj. Bruksela (lot w terminie 4-7 grudnia za 89 zł), Oslo (lot w terminie 4-7 grudnia za 86 zł), Londyn (lot w terminie 3-8 grudnia za 88 zł) czy Reykjavik (lot w terminie 5-12 grudnia za 206 zł).

Dobrym wyborem na mikołajkowy city break będą też połączenia na południe Europy – na cypryjskie Pafos, gdzie za lot w terminie 5-10 grudnia zapłacimy 269 zł czy do słonecznego Palermo, do którego polecimy w terminie 5-9 grudnia za 196 zł.

Wracają lubiane połączenia

Dobre wiadomości dla pasażerów z Wrocławia mają linie Ryanair. W listopadzie przewoźnik ogłosił uruchomienie nowego połączenia ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Od marca polecimy tam aż cztery razy w tygodniu. Teraz Ryanair zapewnia, że do siatki lotów z Wrocławia w 2022 roku zostaną przywrócone wszystkie połączenia sezonowe.

To dobry prognostyk na nadchodzące miesiące. Przewoźnicy coraz chętniej deklarują powrót znanych i lubianych połączeń z naszego lotniska, a także ogłaszają nowe. Mam nadzieję, że dzięki tym zapowiedziom już za cztery miesiące będziemy mogli zaproponować naszym pasażerom różnorodną i ciekawą ofertę na sezon letni – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przypomnijmy, że w obecnej, zimowej siatce lotów z Wrocławia znajdują się aż 54 połączenia – 42 niskokosztowe, 7 sieciowych i 5 czarterowych. Dodatkowo od grudnia, w każdą środę, pasażerowie będą mogli wybrać się na Lanzarote z liniami Wizz Air. Wrocław jest jedynym miastem w Polsce, z którego można polecieć na tą wyspę tanimi liniami lotniczymi.

*Ceny w obie strony aktualne na dzień 26.11.2021

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRząd wprowadza tarczę antyinflacyjną – obniżka cen paliw, gazu i prądu
Następny artykuł5 miejsc, które warto odwiedzić we Wrocławiu, by poczuć świąteczny klimat!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.