Zakończono remont tunelu na pl. Dominikańskim

0

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj w nocy ( 14/15 grudnia) został oddany do ruchu drugi pas jezdni w remontowanym tunelu samochodowym. Przywrócenie ruchu kołowego na całej szerokości jezdni oznacza definitywne zakończenie wszystkich prac budowlanych i  porządkowych.

Ostatnie dni wykonawca poświęcił m.in. na mycie i czyszczenie murów  oporowych po odtworzeniu klinkierowych okładzin. Do ich wykonania użyto około 30 000 cegieł, a każda z nich musiała zostać starannie zafugowana.

Remont tunelu samochodowego północnego rozpoczął się 6 czerwca i przez okres wakacyjny korytarz był zamknięty dla samochodów. Przejazd jednym pasem jezdni został umożliwiony 28 sierpnia.

Kompleksowy remont tunelu był niezbędny z uwagi na znaczny stopień zużycia elementów konstrukcyjnych.

Zakres wykonanych robót obejmował: naprawę stropu, murów oporowych, odwodnienia, zabezpieczenie antykorozyjne balustrad i konstrukcji stalowych; naprawę systemów wentylacji oraz oświetlenia.

Koszt wykonanych prac wynosi 3,7 mln. zł., zrealizowało je konsorcjum firm Dromosttor Polska oraz PBW Inżynieria.

mat. ZDiUM

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstaje nowe Muzeum. Otrzymano pozwolenia na budowę [WIĘCEJ]
Następny artykułKoncert świąteczny oraz Gala Sylwestrowo-Noworoczna w Operze Wrocławskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.