Zabytkowy Autobus Fredruś przeszedł metamorfozę! Będzie znów woził turystów

0
fot. fb/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Po kilkunastu latach na ulice Wrocławia powróci zabytkowy autobus Fredruś. Dzięki pracy Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego zniszczony pojazd przeszedł remont i przywrócono mu jego dawny blask. 

Fredruś wyjechał na ulice Wrocławia w latach 70 ubiegłego wieku. Został wbudowany na bazie Jelcza 272 MEX o numerze 646. Konstrukcję autobusu zmieniono likwidując dach i górną część ścian. Jego nazwa nawiązuje oczywiście do pomnika Aleksandra Fredry, który znajduje się na wrocławskim Rynku.

Celem remontu było odtworzenie jego wyglądu z początku XX wieku, z zachowaniem dbałości o detale, szlachetnych materiałów i wytwornych wykończeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Autobusy elektryczne dla Wrocławia. Jest już przetarg [GDZIE POJADĄ?]

fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Remont Fredrusia zakończony!

Jak poinformował na swoim facebookowym profilu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, kilka dni przed świętami, zabytkowy kabriolet przeszedł ostateczne odbiory. Znany pokoleniom wrocławian autobus, woził turystów od połowy lat 70. do 2009 roku.

Prezydent zapowiedział, że jest szansa, że wkrótce Fredruś znów wyruszy na ulice Wrocławia.

fot. Fredruś przed remontem, KSTM.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKupujesz mieszkanie we Wrocławiu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
Następny artykułMiasto Wrocław musi dopłacić około 43 mln złotych firmie, która budowała Stadion Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.