Zabytkowa Altana (zwana Grzybkiem) ze wzgórza w Parku Południowym jest już odbudowywana!

0
fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Znana wrocławianom piękna drewniana altana z Parku Południowym w końcu doczekała się odbudowy. Obiekt wykonany z drewna modrzewiowego spłonął w 2018 roku. Na szczęście Zieleń Miejska dysponowała bardzo szczegółowym opisem i zdjęciami tej ciekawej konstrukcji. Ruszyły prace w porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Charakterystyczna altana na Wzgórzu Georga Bendera, przy ul. Andrzeja Waligórskiego będzie znów cieszyć oczy turystów i mieszkańców.

– Wykonawca montuje już gotowe elementy i za parę tygodni będziemy mogli podziwiać efekt – mówi Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Drewniana konstrukcja wypoczynkowa, zbudowana została na przełomie XIX i XX w. dla podziwiania panoramy Wrocławia i Masywu Ślęży. Pieniądze na budowę altany dał ponad sto lat temu bankier Karl Gideon von Wallenberg-Pachaly, którego pałac rodzinny możemy podziwiać pod adresem ul. Szajnochy 10.
Wzgórze Bendera nazwane zostało tak z kolei na cześć Georga Bendera, nadburmistrza Wrocławia z lat 1891-1912.
fot. Zielony Wrocław
mat. Zielony Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa co najczęściej chorują wrocławianie i wrocławianki? [RAPORT Z BADAŃ 2019-2021]
Następny artykułWrocław: Targi Dobry Design 2022. Kolejna edycja już w weekend! [80. wystawców z całej Polski]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.