Z tą aplikacją możesz kupować w restauracjach za pół ceny! [SPRAWDŹ]

0

​U podstaw Foodsi leży idea niemarnowania żywności – foodwaste stanowi aktualnie ogromny problem krajów rozwiniętych. Dzięki aplikacji kupisz przynajmniej 50% taniej posiłki z restauracji, piekarni i lokalnych sklepów, których nie udało się sprzedać w danym dniu, a wszystko w imię ratowania planety.

Kupowany zestaw to trochę paczka-niespodzianka. Nie do końca wiadomo co dokładnie w nim będzie, ale zawsze jest to pyszne, pełnowartościowe jedzenie, za które w standardowej ofercie lokalu zapłacilibyśmy min. dwa razy tyle.

Wrocławianie już od roku mogą skorzystać z tej możliwości – sprawdzamy, ile udało się w tym czasie osiągnąć.

Kupowanie żywności z krótką datą – jest w tym sens?  

Twórcy Foodsi wpadli na koncept aplikacji, kiedy jeszcze na studiach pracowali dorywczo w gastronomii. Na własne oczy przekonali się, jak wiele zdatnych do spożycia produktów marnuje się każdego dnia. Tą niechlubną tendencję potwierdzają statystyki – rocznie na świecie wyrzucamy ponad 1,3 miliarda ton jedzenia. Dla przykładu w Europie to aż 173 kilogramy na osobę. Biorąc pod uwagę, że produkcja żywności stanowi połowę emisji CO2 wytwarzanej przez człowieka, problem robi się jeszcze poważniejszy. Ratując żywność przed zmarnowaniem oszczędzamy wodę i energię, zmniejszamy produkcję śmieci, dwutlenku węgla i metanu a przy okazji… oszczędzamy pieniądze.

Jak to działa?

Aplikacja to w założeniu układ win-win. Użytkownicy kupują taniej pyszne jedzenie, a restauracja generuje mniejsze straty i odzyskuje koszty poniesione przy produkcji. Wrocław od początku entuzjastycznie podszedł do tej idei. Szybko rośnie liczba partnerów, a większość wystawianych paczek sprzedaje się każdego dnia.

Jako pierwsza w czerwcu zeszłego roku zdecydowała się dołączyć do Foodsi mała kawiarnia i lodziarnia rzemieślnicza Coś Słodkiego na wrocławskim Sępolnie. Dziś, pomimo niedawnego kryzysu na rynku gastronomii, poprzez platformę sprzedaje już ponad 100 lokali w całym mieście, a ilość uratowanego do tej pory jedzenia szacuje się na min. 5000 kg.

Dodatkowo wiele miejsc proponuje korzystanie z własnych opakowań, aby dodatkowo przyczynić się do zmniejszania ilości produkowanych śmieci.

Gdzie możesz skorzystać z Foodsi? 

Wrocławianie najbardziej upodobali sobie takie lokale jak integracyjna kawiarnia i jadłodajnia Równik, wegańskie Najadacze, domowa cukiernia On zmywa, sieć gruzińskich piekarni Tandyr House, restauracja z kuchnią indyjską New Delhi oraz piekarnia Nieinna (chwilowo nieczynna, ale już czekamy na ponowne otwarcie).

Błyskawicznie znikają też słodkości od naszych najnowszych partnerów: Bite a Donut i Meistersztyk. Opcji jest oczywiście o wiele więcej i ciągle przybywa kolejnych.  Z aplikacji może skorzystać każdy posiadacz smartfonu.

Jest ona zupełnie darmowa, dostępna do pobrania zarówno na Androida jak i iOS. Wystarczy się szybko zarejestrować i można ruszać ratować posiłki, zaliczając przy okazji wieczorny spacer. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstał spektakularny mural #WrocławUskrzydla! [ZDJĘCIA]
Następny artykułMaseczka w MPK, czy kara w wysokości nawet 30 tys. złotych? Co wybierasz?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.