Wysoki stan wód na Dolnym Śląsku! Do kiedy będzie padać?

0

IMGW informuje o kolejnym dniu dynamicznej sytuacji pogodowej. Stany wód na terenie Dolnego Śląska wciąż rosną. W niektórych miejscach sytuacja jest alarmowa.

Instytut przypomina o obowiązujących ostrzeżeniach:
meteorologicznych: przed intensywnymi opadami deszczu do 90 mm w czasie 24 h oraz przed silnym wiatrem do 90 km/h.

hydrologicznych: przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i wezbraniem z przekroczeniem stanów alarmowych.

O godz. 09:00 czasu lokalnego na 51 stacjach przekroczony jest stan alarmowy, natomiast w 86 profilach stan ostrzegawczy. Najwięcej z tych stacji znajduje się na południu kraju: w woj. śląskim, dolnośląskim, małopolskim i opolskim. Wody cały czas przybywa. Dla zlewni Przemszy w woj. śląskim stopień ostrzeżenia został podniesiony z 2 na 3.
Jest to sytuacja nietypowa jak na październik.
Zaleca się szczególną ostrożność oraz dostosowanie swoich planów do obserwowanych i prognozowanych warunków atmosferycznych.
Przewiduje się, ze opady deszczu będą występować do soboty.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ Wrocławia do Warszawy samolotem za mniej niż 100 zł
Następny artykułMecz Polska – Bośnia i Hercegowina na Stadionie Wrocław!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.