Wynajem sprzętu budowlanego we Wrocławiu – jakie przedsiębiorstwa zyskają na takiej współpracy?

0

Nie istnieje jeden, uniwersalny zestaw narzędzi i materiałów, który sprawdziłby się na każdej budowie. Czasem trzeba skorzystać z usług firmy, która świadczy profesjonalny wynajem maszyn budowlanych. Dla kogo będzie to rozwiązanie idealne? Sprawdźmy!

Kiedy potrzebujesz sprzętu budowlanego?

Wrocław to prężnie rozwijający się ośrodek miejski, który od wielu lat jest jednym z liderów, jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe, społeczne i komercyjne. W stolicy województwa dolnośląskiego, gdzie mieszka ponad 670 tysięcy osób, w 2023 roku gmina chce przeznaczyć na rozwój niemal miliard złotych!

Nieco ponad 50% tej kwoty pochłoną zadania związane z transportem i łącznością. Miasto chce m.in. zbudować linię tramwajową przez Popowice, a także trasę na Nowy Dwór i Aleję Wielkiej Wyspy. Na liście projektów znalazła się też obwodnica Leśnicy oraz szereg działań z zakresu renowacji, czyli odnawiania budynków, np. przebudowa ciągu ulicy Pomorskiej.

Co łączy wszystkie te działania? W przetargach będą startowały firmy, które muszą dysponować odpowiednim zapleczem technologicznym. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by inwestycje drogowe prowadziło przedsiębiorstwo, które dopiero planuje kupić sprzęt budowlany.

Właściciele, którzy dbają o stabilną sytuację swoich firm, doskonale wiedzą, że nie muszą wydawać setek tysięcy, a nierzadko i milionów złotych, by zabezpieczyć cały park maszynowy na czas realizacji inwestycji. Można przecież skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego we Wrocławiu od firmy Drial.

To sprawdzona, działająca na rynku od wielu lat firma, z której usług skorzystało już wielu klientów – zarówno tych, którzy realizują duże inwestycje komercyjne, jak i osób prywatnych, które np. samodzielnie ocieplają budynek mieszkalny lub metodą gospodarczą budują dom.

Jak działa profesjonalna wypożyczalnia?

Co wyróżnia zawodowców? Na pewno trzeba wskazać na:

  • nowoczesny i profesjonalny park maszyn,
  • fachową kadrę, która nie tylko doradzi w wyborze odpowiedniego urządzenia, ale będzie też wspierać nas w realizacji projektu,
  • usługi serwisowe – jeśli urządzenie ulegnie awarii, otrzymamy nowe, o takich samych lub porównywalnych parametrach technicznych,
  • dostawa sprzętu na plac budowy, a po zakończeniu inwestycji, także jego odbiór,
  • sieć oddziałów w całej Polsce – dzięki czemu nie trzeba czekać długo na transport maszyny na teren inwestycji.

Warto patrzeć nie tylko na cennik wypożyczalni sprzętu budowlanego, ale i na usługi towarzyszące. Jeśli wybierzemy ofertę firmy, która nie działa w sposób tak kompleksowy, jak Drial, to może zdarzyć się, że na dostarczenie np. koparki będzie trzeba długo czekać. Co gorsza, może to być urządzenie wyeksploatowane, w złym stanie technicznym, a w razie awarii, nikt nie zaoferuje nam pojazdu „na zastępstwo”.

Dla jakich przedsiębiorstw wynajem maszyn budowlanych to dobra opcja?

Praktycznie dla wszystkich. Wynika to z tego, że zakres usług, jakie oferują najlepsze firmy na rynku, jest niezwykle szeroki. Znajdziemy tam zarówno urządzenia do odwadniania, prac wysokościowych, ziemnych i elektrycznych, jak i maszyny, które sprawdzą się np. przy wylewce betonu czy zabezpieczaniu inwestycji (ogrodzenia budowlane, ażurowe, barierki tymczasowe).

To opcja, którą docenią zwłaszcza te firmy, dla których szeroko rozumiany sektor usług budowlanych nie jest głównym profilem działalności. Zakup i konieczność magazynowania np. kilku koparek czy zagęszczarek to nie tylko spory wydatek, ale też konieczność wydzielenia na ten cel placu, który dobrze byłoby zabezpieczyć.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDinette przeniesie się z placu Teatralnego na Plac Kościuszki w Renomie
Następny artykułJakie są najbardziej popularne cele podróży poza Europą?
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.