W tym roku 8 marca wypada w piątek, więc można powiedzieć, że świętujemy nie tylko Dzień Kobiet, a Weekend Kobiet. We Wrocławiu organizowanych jest wtedy wiele eventów skierowanych do pań. Wraz z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, wybraliśmy 5 atrakcji, które mogą przypaść do gustu naszym Czytelniczkom.

Filmowy Dzień Kobiet

Chciałabyś rozpłynąć się w fotelu? A może wolisz film, który Cię w niego wbije? Zdecyduj sama!

Kino Nowe Horyzonty przygotowały specjalną ofertę filmową na piątkowy wieczór, a Tobie pozostaje wybrać, czy wolisz romantyczny i baśniowy klimat klasyku „Śniadanie u Tiffany’ego” czy szczere i współczesne kino zaangażowane w postaci krótkometrażowych filmów poruszających cięższe tematy.

Bilety normalne kosztują 21 zł, a ulgowe 18 zł.

Lokalizacja: Kino Nowe Horyzonty
Czas: Piątek 08.03.2024 | 19:00
Bilety: TUTAJ

Zdziwisz się jak dużo innych wydarzeń filmowych jest organizowane we Wrocławiu. Sprawdź to w kategorii „kino” w Evenciku.

Wino jest kobietą

Przekonaj się czy wino i kobiety łączy więcej niż się wydaje. W Dzień Kobiet OKWineBar zaprasza Cię na wyjątkową degustację i podróż przez świat win, aby uczcić ich siłę, różnorodność, delikatność i elegancję. Brzmi znajomo? Więcej niż pewne, że odnajdziesz w nich wiele własnych cech.

Podczas degustacji podane zostanie 6 win, dedykowane przekąski, a wieczór umili towarzystwo wspaniałych kobiet.

Lokalizacja: OKWineBar
Czas: Piątek 08.03.2024 | 19:00

Wydarzenie wymaga rezerwacji. Więcej szczegółów poznacie w karcie tego eventu w aplikacji Evencik

A może… burleska?

Czy to babski wieczór, randka, czy też po prostu rozpoczęcie weekendu – trudno o lepszy pomysł niż show z awangardową burleską w Sztuce na Miejscu!

Na scenie zobaczymy bezpardonowo piękne i zaskakujące występy przygotowane specjalnie na dzień Kobiet, interpretujące różne ujęcia kobiecości. Czeka na Ciebie wieczór pełen światła, brokatu i cekinów. Wszystko uświetnione pysznymi koktajlami.

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu
Data: Piątek 08.03.2024 | 20:00
Bilety: TUTAJ

W Sztuce na Miejscu oryginalne i kreatywne wydarzenia organizowane są niemal codziennie. Sprawdzaj Evencik, żeby być na bieżąco.

Wyjdź na miasto

Dosłownie! W sobotę organizowana jest bezpłatna gra miejska, dzięki której poznasz nie tylko miasto, ale też inspirujące wrocławianki.

Mieszkanki Wrocławia to były (i są) wybitne chemiczki, architektki, lekarki, piosenkarki czy himalaistki. Jednak pomimo ogromnych osiągnięć pozostają nieznane lub zapomniane. Dlatego w to szczególne święto połącz zwiedzanie miasta z pielęgnowaniem historii o kobietach zasługujących na blask reflektorów.

Lokalizacja: Przejście Dialogu | ul. Świdnicka 19
Data: Sobota 09.03.2024 | 10:00 – 16:00

Przeczytaj o zasadach gry i szczegółach w karcie tego eventu w aplikacji.

Impreza tylko dla kobiet

Wolisz spędzić weekend bardziej zabawowo? Nie musisz dwa razy powtarzać. W sobotni wieczór wpadnij do Surowca, gdzie organizowana jest impreza jedynie dla pań. Zabierz przyjaciółki, siostrę lub mamę i szykuj się na szaloną noc (i ciężką głowę w niedzielę).

Wejściówki kosztują 25 zł, a do tego możecie zarezerwować lożę, której ceny zaczynają się już od 10 zł za osobę w przypadku większych grup.

Lokalizacja: Surowiec
Data: Sobota 09.03.2024 | 21:00

Imprezy tematyczne pojawiają się w Evenciku bardzo często. Sprawdź sama.

I wiele więcej…

To jedynie namiastka tego, co można robić we Wrocławiu w Dzień Kobiet. W aplikacji Evencik znajdziecie specjalną kategorię „Dla niej” dedykowaną temu świętu, a tam sprawdzicie wszystkie wydarzenia organizowane z tej okazji. Pobierz apkę TUTAJ i zaplanuj ten wyjątkowy weekend.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNeuropsychologia – czy to studia dla ciebie?
Następny artykułWe Wrocławiu rusza program darmowej sterylizacji psów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.