Nowoczesne technologie i Internet stanowią nieodłączną część naszego codziennego życia. Dla rozwijających się umysłów naszych dzieci technologia może być potężnym narzędziem edukacyjnym, które otwiera drzwi do nieskończonej ilości wiedzy i możliwości rozwoju – z jego używaniem wiąże się jednak wielka odpowiedzialność. Jednak równie ważne jest wprowadzenie ich w świat technologii w sposób kreatywny i wszechstronny. Wydarzenie Kideolo fun&create, które odbędzie się w centrum handlowym Magnolia Park już 11 maja, to doskonała okazja, aby połączyć te dwa cele: bezpieczeństwo dzieci online i naukę programowania.

Technologia jako narzędzie edukacyjne czy tylko rozrywka?

Technologie i Internet oferują niezliczone możliwości edukacyjne, które mogą wzbogacić proces nauki po szkole. Od aplikacji edukacyjnych po interaktywne kursy online – technologia może pomóc dzieciom i młodzieży eksplorować nowe obszary wiedzy, rozwijać umiejętności oraz budować fundament pod przyszłą karierę. Zajęcia z programowania, kodowania czy grafiki komputerowej to tylko niektóre z przykładów na to, jak możemy wspierać rozwój kluczowych kompetencji cyfrowych u naszych dzieci.

Zajęcia z programowania i kodowania przyszłością?

Programowanie i kodowanie to nie tylko przydatne umiejętności w dzisiejszym świecie technologicznym, ale również doskonały sposób na rozwijanie logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Wprowadzając dzieci w świat kodowania przez gry i aplikacje edukacyjne, uczymy ich nie tylko języka programowania, ale także tego jak podejmować decyzje, pracować w zespole i realizować projekty od pomysłu do wykonania. Wielu ekspertów to właśnie te umiejętności nazywa kompetencjami przyszłości!

Ekspertem w dziedzinie programowania są na pewno MłodziProgramiści.eu, których spotkacie na wydarzeniu Kideolo fun&create w Magnolia Park już 11 maja! To więcej niż tylko firma edukacyjna – to prawdziwa rewolucja w podejściu do nauki programowania. Projekt założony 10 lat temu we Wrocławiu szybko przekształcił się w ikonę edukacji IT dla dzieci i młodzieży.

MłodziProgramiści.eu wyróżniają się na tle konkurencji, skupiając się na długoterminowym rozwoju uczniów, zamiast na prowadzeniu krótkich, semestralnych kursów. Oferta edukacyjna obejmuje nie tylko podstawowe technologie, takie jak HTML, CSS, JavaScript, Python, ale również środowiska programistyczne: Node.js, Flask, React.js, Doker. Zaawansowane tematy, w tym sztuczną inteligencję, algorytmikę, tworzenie oprogramowania. Firma postawiła na jakość nauczania i indywidualne podejście do każdego ucznia, co zaowocowało sukcesami jej podopiecznych na olimpiadach informatycznych i konkursach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Młodzi Programiści.eu podczas wydarzenia Kideolo Fun&Create

Dzięki Młodym Programistom podczas wydarzenia Kideolo Fun&Create, rodzice i dzieci  oraz młodzież szkolna dowiedzą się czym jest programowanie i dlaczego jest tak ważne w dzisiejszych czasach. Omówią korzyści płynące z nauki kodowania, takich jak umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Przedstawią, jak nauka programowania wpływa na rozwój intelektualny i osobisty młodych ludzi oraz jakie są najlepsze praktyki w zakresie higieny cyfrowej, aby nauka i życie prywatne pozostało w zdrowym bilansie.

W trakcie wydarzenia Kideolo fun&create będziecie mogli poznać bliżej ofertę wakacyjnych kursów programowania dla młodzieży prosto od specjalistów w tej dziedzinie. Kursy to doskonała okazja dla młodych entuzjastów technologii, by rozwinąć swoje umiejętności i odkryć nowe pasje w świecie informatyki.

Ten wyjątkowy wystawca obecny będzie podczas całego wydarzenia Kideolo fun&create w Magnolia Park już 11 maja na swoim stoisku wraz z kadra prowadząca zajęcia. W sbote 11 maja o godzinie 16.30 w strefie wiedzy, Olga Grzeja z MłodziProgramiści.eu poprowadzi rozmowę z prowadzącym pt. Programowanie w erze cyfrowej: Jak bezpiecznie kształcić przyszłych programistów by przybliżyć rodzicom i przyszłym programistom najlepsze praktyki dotyczące nauki programowania, biorąc pod uwagę także ryzyka jakie niesie z sobą obecność w sieci.

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci podczas Kideolo fun&create

Wprowadzanie technologii w życie dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie, świadome korzystanie z nowoczesnych narzędzi może znacząco przyczynić się do jego rozwoju, otwierając przed nim nowe horyzonty edukacyjne i kreatywne. Kluczem jest równowaga między dostępem do technologii a odpowiedzialnością za bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci. Pamiętajmy, że jako rodzice, mamy ogromny wpływ na to, jak nasze dzieci będą korzystać z technologii – niech będzie to wpływ pozytywny, pełen wsparcia i zrozumienia.

Partnerem wydarzenia Kideolo fun&create oraz adwokatem bezpieczeństwa dzieci w sieci jest MOICO – ceniony dostawca usług telekomunikacyjnych, oferujący szeroki zakres usług obejmujących Internet światłowodowy z łączem symetrycznym (pobieranie = wysyłanie), Telewizję i usługi Mobile. Wyróżniają się elastycznymi pakietami oraz umowami bezterminowymi – bez ryzyka i zobowiązań! Działają lokalnie i lubią łączyć ze sobą nieoczywiste inicjatywy.

Podczas wydarzenia w strefie wiedzy MOICO omówi zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci, skupiając się na kluczowych zasadach niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa online. Wojciech Kasina – Wiceprezes zarządu Internet Union S.A. poprowadzi o godz. 14:50 prelekcję nt. Bezpieczni w sieci – kluczowe zasady bezpieczeństwa online. Dla rodziców i dzieci zgromadzonych na widowni, tuż po wystąpieniu, przewidziany jest quiz z pytaniami tematycznych dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci.

Wprowadzając dzieci w świat cyfrowy, niezwykle ważne jest, aby równocześnie uczyć je zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.  Wraz ze wspomnianymi wystawcami i partnerami wydarzenia Kideolo fun&create  sposobów, jak możemy to zrobić:

  1. Edukacja i rozmowa – zawsze zacznij od otwartej rozmowy o zagrożeniach w sieci oraz o tym, jak ważne jest zachowanie prywatności online. Naucz dzieci zasad bezpiecznego korzystania z internetu, w tym ochrony danych osobowych, rozpoznawania niebezpiecznych treści i zachowań oraz sposobów reagowania na ewentualne zagrożenia.
  2. Ustawienia prywatności i kontroli rodzicielskiej – skorzystaj z dostępnych narzędzi kontroli rodzicielskiej i odpowiednio skonfiguruj ustawienia prywatności na urządzeniach, z których korzystają Twoje dzieci.
  3. Nadzór i zaufanie – monitoruj aktywność swojego dziecka w sieci, ale jednocześnie buduj relację opartą na zaufaniu. Dziecko powinno wiedzieć, że może zwrócić się do Ciebie o pomoc w każdej sytuacji.
  4. Wspólne korzystanie z technologii – to bardzo ważne: spędzaj czas z dziećmi, korzystając razem z aplikacji i gier edukacyjnych. To doskonała okazja do nauki, zabawy i budowania więzi.
  5. Ustalenie zasad korzystania z urządzeń – wspólnie ustalcie zasady korzystania z technologii w domu, w tym ograniczenia czasowe i rodzaje aktywności, na które pozwalasz. Postaraj się znaleźć kompromis, tak, by nie ograniczać dziecku możliwości kontaktu z rówieśnikami, ale także mieć kontrolę nad jego działaniem w Sieci.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spędzić sobotę w rodzinnej, kreatywnej atmosferze, która będzie inspiracją na cały rok. W sobotę 11.05 widzimy się na Kideolo fun&create w Magnolia Park we Wrocławiu – bądźcie z nami i razem stwórzmy świat idealny dla naszych dzieci! Do zobaczenia w miejscu, w którym każde dziecko może znaleźć coś dla siebie, a każdy rodzic czy opiekun dowie się, jak wspierać jego rozwój w harmonii z pasją i zabawą. Bądźcie kidealni razem z nami!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszyła wyjątkowa aukcja charytatywna Kolejkowa i WKS Śląsk Wrocław!
Następny artykułWrocław: Fontanna Multimedialna na Pergoli rozpocznie sezon! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.