Wrocławskie palarnie kawy łączą siły. Rusza projekt Wrocławski Wypał

0

Wiele mówi się dzisiaj o kryzysie, jaki dotknął rynek kawiarni, nieco mniej o trudnej sytuacji lokalnych palarni kawy, dla których te pierwsze były głównym kanałem dystrybucji.

W ostatnich latach pojawiły się w Polsce setki rzemieślniczych palarni, a ich wysyp porównywano wielokrotnie do popularności małych, kraftowych browarów. Dziś wiele z nich kieruje swoją ofertę do lokalnych społeczności.

Rusza właśnie pierwszy w Polsce lokalny projekt kraftowych palarni kawy, w skład którego wchodzą: Blueberry Roasters, Czarny Deszcz, Enklawa, Etno Cafe, Figa Coffee, Mała Czarna, Monko Coffee i Paloma Coffee.

Wrocławski Wypał

Projekt nazywa się Wrocławski Wypał. Punktem wyjścia dla jego uruchomienia było przekonanie, że potrzebna jest dzisiaj – zwłaszcza małym palarniom bez rozwiniętych sieci dystrybucji – większa widoczność. Do akcji dołączyły niemal wszystkie wrocławskie palarnie: Blueberry Roasters, Czarny Deszcz, Enklawa, Etno Cafe, Figa Coffee, Mała Czarna, Monko Coffee i Paloma Coffee.

Pierwszą inicjatywą Wrocławskiego Wypału są dwa zestawy kaw:#WrocławskiWypał Espresso i #WrocławskiWypał Alternatywy.Obydwa zawierają kawy z każdej palarni i właśnie trafiły do sprzedaży internetowej. Cena zestawów będzie o 20% niższa niż suma rynkowych cen wszystkich kaw wchodzących w ich skład.

Sygnał dla branży

– Dla fanów kawy możliwość porównania różnych stylów wrocławskich palarni to prawdziwa gratka – mówi Łukasz Mrowiński, CEO Etno Cafe. – Rynek kawy potrzebuje dziś takich inicjatyw, które z jednej strony są atrakcyjne dla konsumentów, a z drugiej uświadamiają, że w obliczu nowej sytuacji wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Ta inicjatywa jest jedną z najbardziej nieoczekiwanych konsekwencji ostatnich wydarzeń, która może być sygnałem dla naszej, ale także wielu innych branż, że razem możemy osiągnąć więcej niż osobno.

Pierwszym miejscem, w którym już teraz można kupić zestawy, jest sklep internetowy Etno Cafe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRondo Powstańców Śląskich zmieni się w ogród w centrum miasta!
Następny artykułNowe obostrzenia w Polsce w związku z pandemią. Obowiązek noszenia maseczek i terminy egzaminów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.