Wrocławski Teatr Lalek zaprasza: Dołącz do SPÓŁDZIELNI BAJEK „TĘCZA”! 

0

O co chodzi? Stęskniony za swoimi małymi widzami Wrocławski Teatr Lalek stworzył projekt, który umożliwia nie tylko kontakt i interakcję z dziećmi, ale także wspólne tworzenie.

Nowo założona Spółdzielnia Bajek „Tęcza” to wirtualne miejsce, w którym można razem tworzyć historie, dzielić się wyobraźnią, wspólnie wytwarzać światy. Każdy może zostać Spółdzielcą, każdy może przyłączyć się do zabawy w dowolnym momencie. Tutaj każdy ma takie same prawa jak zawodowi artyści, każdy ma okazję uczestniczyć w jedynym znanym na świecie teatralnym procesie produkcji,w którym wytwarza się coś z niczego.

Dlaczego „Tęcza”? Bo to symbol RÓŻNORODNOŚCI: jesteśmy w różnym wieku, pochodzimy z różnych miejsc, ale tworzyć możemy, nie zważając na te podziały.  Tęcza symbolizuje też NADZIEJĘ, czyli to, czego najbardziej teraz potrzebujemy. Przejdźmy razem na drugą stronę tej tęczy i sprawdźmy jaki skarb tam na nas czeka – zachęca WTL.

Jak to działa?

Raz w tygodniu WTL poprosi dzieci o stworzenie rysunku, przesłanie nagranego dźwięku, albo po prostu podrzucenie kilku słów. Nadesłane materiały wykorzysta kierowniczka literacka teatru, która na czas pandemii objęła stanowisko kierowniczki Spółdzielni Bajek „Tęcza” – Pani Marysia. Inspirując się pracami dzieci, napisze ona krótkie bajki – co tydzień zupełnie nowy odcinek – które aktorzy WTL zamienią w słuchowiska. Wszystkie pomysły zostaną wykorzystane! WTL działa w duchu oszczędności i zero waste, dlatego żadnego obrazka, słowa, czy dźwięku nie zmarnuje. Niektóre Pani Marysia poda na świeżo, inne zakisi w słoikach na później, jeszcze inne ususzy i wykorzysta jako bajkę tartą, ale z pewnością wszystkie  zaserwuje.

Czas, start!

Pierwsze zadanie: Kto chce zostać Spółdzielcą, rysuje „Najdziwniejsze Stworzenie”. Na zdjęcia rysunków Wrocławski Teatr Lalek czeka do 20 kwietnia włącznie. Należy je przesłać na adres: spoldzielnia@teatrlalek.wroclaw.pl – koniecznie z wypełnionym przez opiekunów formularzem.

 

Szczegółowe informacje i formularz do pobrania znajdują się na stronie internetowej www.teatrlalek.wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeź maskę za darmo! Poniedziałkowe punkty poboru masek
Następny artykułNie ZOOstawiaj na potem. Kup dzisiaj bilet do ZOO Wrocław i wykorzystaj przez rok
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.