Wrocławski biurowiec Infinity przy Placu Jana Pawła II oddany do użytkowania!

0
a

Biurowiec Infinity, zlokalizowany w pobliżu Placu Jana Pawła II, przy ul. Legnickiej 16 we Wrocławiu, uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Już w najbliższych dniach do budynku oferującego blisko 22 000 mkw. powierzchni najmu wprowadzą się pierwsi najemcy.

Elegancka i bardzo charakterystyczna bryła, nawiązująca do znaku nieskończoności, to jeden z kluczowych elementów wyróżniających biurowiec Infinity, inwestycję zrealizowaną przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties. Ten siedmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy A, oferuje m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni handlowo-usługowej oraz trzypoziomowy podziemny garaż z 311 miejscami parkingowymi (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstało 128 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec był realizowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikacji WELL Health-Safety, potwierdzającej wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

– Oddanie do użytkowania tak nowoczesnego i zaawansowanego technicznie biurowca stanowiło duże wyzwanie oraz wymagało doskonałej współpracy wielu osób i zespołów, za którą bardzo dziękuję wszystkim naszym partnerom. Przygotowując projekt Infinity koncentrowaliśmy się na zrealizowaniu obiektu o najwyższej jakości, która stanowi jego przewagę konkurencyjną.  Po niespełna 2,5 roku od rozpoczęcia prac budowlanych otwieramy Infinity. Stworzyliśmy, w naszym przekonaniu, wyjątkowy budynek, który gwarantuje niezwykle komfortowe warunki do pracy i rozwoju biznesu. W momencie uzyskania pozwolenia na użytkowanie blisko 50% powierzchni budynku jest wynajęte, a znaczna część pozostałej przestrzeni jest przedmiotem zaawansowanych rozmów oraz negocjacji – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate
w Polsce
.

Biurowiec Infinity może poszczycić się zastosowaniem najnowszych technologii, w tym innowacyjnej platformy obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewniają bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostało również zaaranżowane imponujące lobby z żywą roślinnością wewnątrz. Na dachu biurowca powstały przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.

Wśród najemców przestrzeni biurowych budynku znajdują się m.in.: Divante – globalny dostawca rozwiązań eCommerce, firma ingage Poland, oferująca specjalistyczne oprogramowanie Investor Relations (IR) oraz FutureMeds, specjalizująca się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii (firma wynajęła w Infinity przestrzeń zarówno w części handlowo-usługowej, jak i biurowej).

Przy realizacji Infinity nie zapomniano również o jego miastotwórczym charakterze, przejawiającym się w ogólnodostępnych przestrzeniach i usługach, z których mogą skorzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Wrocławia. Na wynajem przestrzeni w części handlowo-usługowej obiektu zdecydowały się klinika stomatologiczna Medicover Stomatology, Gorąco Polecam Smaki z Piekarni, sklep spożywczy Żabka, restauracja Toscanizzazione oraz FutureMeds. Dodatkowo, na pierwszym piętrze budynku będzie się mieścił „UP” Klub Fitness z Misją.

W ramach prac budowlanych przy Infinity przygotowano również nowy układ drogowy przy skrzyżowaniu ulic Nabycińskiej i Legnickiej, a także fragment ścieżki rowerowej, przebiegający pomiędzy ulicami Nabycińską a Sokolniczą.

Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

Infinity – informacje podstawowe:

  • Łączna powierzchnia najmu – 21 847 m kw. (biura, powierzchnie handlowe na parterze i przestrzeń magazynowa)
  • Liczba miejsc parkingowych – 311 w garażu podziemnym
  • Udogodnienia dla rowerzystów: 128 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1
  • Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Legnicka 16
  • Inwestorzy: Alchemy Properties i Avestus Capital Partners
  • Pracownia architektoniczna: AD Studio
  • Deweloper: Avestus Real Estate
  • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
  • Zarządca nieruchomości: Avestus Real Estate
  • Agent komercjalizacji: JLL

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdkryj uroki Odry! Rejsy ze sternikiem – kursy motorowodne – czarter motorówki. WODNIACY
Następny artykułFestiwal Góry Literatury za nami! To była edycja rekordowa pod wieloma względami
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.