Wrocławianko zbadaj się. Mammobus stanie dziś pod Wroclavią

0

Wroclavia włącza się w obchody Pink October, czyli Różowego Października – miesiąca poświęconego podnoszeniu świadomości raka piersi. Dziś (14 października) przed Wroclavią w godz. 10:00 – 17:00 stanie Mammobus, w którym będzie można wykonać badanie mammograficzne. Natomiast 14 i 15 października, w Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, fasada budynku zostanie podświetlona na różowy kolor.

Badania mammograficzne

Dzisiaj (14 października) przy Wroclavii – na parkingu Kiss&Ride od strony ulicy Joannitów – stanie Mammobus. W pojeździe profesjonalny zespół medyczny przeprowadzi zainteresowanym kobietom badania mammograficzne. Mammobus będzie dostępny od 10:00 do 17:00.

Badania są refundowane przez NFZ dla kobiet w wieku od 50. do 69. lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Panie spoza grupy refundowanej (do 50. roku życia i po 69. roku życia) będą mogły przebadać się odpłatnie za kwotę 100 zł (płatność gotówką).

Mammografia to radiologiczna metoda badania biustu, polegająca na wykonaniu dwóch ekspozycji dla każdej piersi (dwóch zdjęć). Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który będzie wykorzystany podczas akcji, sprawia, że dawka promieniowania jest bardzo niewielka i zbliżona do dawki otrzymanej podczas prześwietlenia zęba. Mammografia jest jedną z najskuteczniejszych metod wykrywania zmian w piersiach mówi Adam Rosolak, koordynator mammografii mobilnej i stacjonarnej Medica Sp. z o.o.

Żeby wziąć udział w bezpłatnej mammografii, wystarczy:

  • zapisać się przez infolinię – tel. 42 254 64 17 (czynna od pon. do pt. w godz. 7:00-19:00)

lub

  • zapisać się przez stronę medica.org.pl.

Do rejestracji potrzebne będzie podanie swojego numeru PESEL i numeru telefonu. Dodatkowe pytania do zespołu medycznego można kierować mailowo: rejestracja@salvemedica.pl.

Adam Rosolak, koordynator Mammobusa, zaznacza, że nawet osoby, które z różnych powodów nie zapiszą się na mammografię w powyższy sposób, będą mogły skorzystać z badania – w miarę dostępności miejsc.

Centrum zaświeci się na różowo

Dziś i jutro (14 i 15 października) fasada Wroclavii zabłyśnie na różowo. Kolor ten jest nieodłącznie związany z październikową kampanią, której celem jest podnoszenie świadomości raka piersi – stąd nazwa Pink October.

Symbolicznym dniem jest 15 października, czyli Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, który w tym miesiącu wypada w sobotę. Tego dnia, wieczorem, budynki na całym świecie zapalą swoje fasady na kolor różowy w geście solidarności z osobami zmagającymi się z rakiem piesi. Do tego międzynarodowego grona dołączy Wroclavia.

– Wroclavia już kolejny rok z rzędu przyłącza się do tak istotnej akcji społeczno-edukacyjnej jaką jest Różowy Październik. Zapraszamy do skorzystania z przygotowanych przez nas aktywności. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do tego, iż informacje o profilaktyce raka piersi dotrą do jeszcze większej liczby osób mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż 10 mln gospodarstw na całym świecie obejrzało serial Wielka Woda!
Następny artykułGdzie na jesienną randkę we Wrocławiu? 5 pomysłów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.