Czwarta edycja charytatywnej zbiórki obuwia, organizowanej przez centrum handlowe Wroclavia, zakończyła się sukcesem. W ramach tegorocznej akcji wrocławianki i wrocławianie przekazali łącznie 500 par butów dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. To niemal 100 par więcej niż w zeszłym roku. Obuwie zostało odnowione przez wrocławską firmę Pucybuty i trafiło do osób w kryzysie bezdomności, dla których zima jest szczególnie trudnym okresem.

Zbiórka miała trwać od 27 listopada do 10 grudnia br., jednak z uwagi na liczne prośby mieszkańców została wydłużona do 16 grudnia br. W tym czasie obuwie można było przynosić do specjalnie oznaczonego pojemnika znajdującego się we Wroclavii oraz bezpośrednio do zakładu Pucybutów. Tegoroczna edycja pozytywnie zaskoczyła organizatorów akcji.

W tym roku zebraliśmy rekordową ilość 500 par butów. Dziękuję mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia za ich zaangażowanie i wsparcie osób, które najbardziej tego potrzebują. To wspaniałe, że tak wiele osób włączyło się w tę inicjatywę i pomogło potrzebującym. Jestem dumna, że Wroclavia może być częścią tej pozytywnej zmiany – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Centrum zbierało męskie i damskie buty zimowe oraz sportowe – w okresie zimowym to właśnie na te rodzaje obuwia jest największe zapotrzebowanie. Głównym beneficjentem zbiórki jest Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, jednak obuwie trafi także do innych placówek pomocowych tej organizacji.

Taki dar, 500 par butów, powoduje we mnie poczucie bezpieczeństwa, że każda osoba, która trafi do naszych placówek, będzie zaopatrzona w pomoc podstawową, tj. zostanie wykąpana i przebrana, dostanie nowe, dobre buty i będzie mogła spokojnie sobie funkcjonować – mówi Rafał Peroń, prezes Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Ważnym aspektem świątecznej zbiórki organizowanej przez Wroclavię jest odnowienie zebranych butów, tak by jak najdłużej posłużyły osobom, które je otrzymają. Zajmował się tym warsztat renowacji obuwia Pucybuty, który od czterech lat jest partnerem akcji. Koszty organizacji zbiórki oraz naprawy i renowacji obuwia w całości sfinansowała Wroclavia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Wrocławskie wille i osiedla willowe doby historyzmu” – nowa książka w otwartym dostępie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej
Następny artykułPrezenty z Dolnego Śląska, czyli czym obdarować bliskich na Gwiazdkę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.