fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Basen na Brochowie wygląda coraz bardziej okazale! Prezydent Wrocławia poinformował, że wykonawcy robią wszystko, by zaprosić mieszkańców na ul. Polną 10 na Brochowie już w te wakacje.

Wielkie otwarcie basenu na Brochowie planowane jest na wtorek 5 lipca na godzinę 12.30. To właśnie od tej godziny będziemy gościć pierwszych klientów, którzy zechcą w ten upalny dzień skorzystać z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego na mapie Wrocławia. Baseny zewnętrzne i wewnętrzne, strefa saunarium, strefa fitness – to wszystko będzie czekało na gości. Serdecznie zapraszamy – mówi Patryk Załęczny z biura prasowego UMW.

Na brochowskim basenie nie zabraknie zarówno basenów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do tego saunarium, fitness i mnóstwo zieleni.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Warto przypomnieć, że powstający przy ulicy Polnej 10 obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, co będzie odczuwalne praktycznie w każdej części obiektu – od bezprogowych drzwi i przejść zaczynając, na dźwigach umożliwiających korzystanie z obiektu kończąc.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Nowa inwestycja powstająca w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska, obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 mkw. krzewów i traw.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Aquapark na Brochowie – najważniejsze informacje

Nowy budynek to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo – rekreacyjny. Na pierwszym poziomie znajdą się 4 baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej znajdzie się basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób oraz basen zewnętrzny.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Przed Aquaparkiem powstanie też parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi.

Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness, o które zabiegli mieszkańcy Brochowa. W jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, w drugiej zajęcia jogi. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Na piętrze znajdzie się również strefa saunarium. W jej skład wchodzić będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Otwarcie Basenu na Brochowie już 5 lipca o godzinie 12:30.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Aquapark Wrocław ma nowy cennik. Jest drożej niż rok temu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPanthers Wrocław zagrają z niepokonanymi Vienna Vikings
Następny artykułWe Wrocławiu odbędzie się Carniloving. Wielka impreza dla miłośników psów! [KONKURSY, POKAZY PSICH SZTUCZEK, PORADY SPECJALISTÓW]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.