Wrocław zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. 3 Festiwale jedzenia i napoi

0

Już w ten weekend, w dniach 8-11 czerwca, pl. Nowy Targ we Wrocławiu zamieni się w prawdziwe królestwo smaków – trzy wyjątkowe festiwale przeniosą każdego w klimat egzotycznych kultur.

Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Pojawią się wystawcy, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kuchni koreańskiej, japońskiej, wietnamskiej, indyjskiej, perskiej, gruzińskiej oraz tureckiej. W trakcie Festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, street-foodowych przekąsek, a także charakterystycznych słodyczy różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany, japoński ramen czy indyjska pakora? A może gruzińskie chaczapuri, świeże spring rollsy czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą?

Na miejscu będzie można znaleźć także ceramikę z różnych krajów azjatyckich oraz produkty spożywcze, które pozwolą przenieść egzotykę do swojej kuchni.

Na pl. Nowy Targ odbędzie się w tym samym czasie także Festiwal Smaków Świata oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. Festiwal Smaków Świata to wydarzenie stworzone dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach globu – to idealna okazja, aby zasmakować różnych regionów świata, poznać tradycyjne potrawy, a przede wszystkim kulturę, która je tworzy. Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych to z kolei Festiwal skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, chcących spróbować wielu gatunków rzemieślniczych trunków. Poza  piwem znajdą się także stoiska z nalewkami oraz winami z Polski i Europy.

Każdy z festiwali to również doskonała okazja, by spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i wymienić kulinarnymi spostrzeżeniami.

Zapraszamy w dniach 8-11 czerwca na pl. Nowy Targ we Wrocławiu, wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowy rozkład:

Czwartek: 14:00-21:00

Piątek: 12:00-21:00

Sobota: 12:00-21:00

Niedziela: 12:00-18:00

Linki do wydarzeń:

Festiwal Azjatycki: https://www.facebook.com/events/679785223918328

Festiwal Smaków Świata: https://www.facebook.com/events/289136253453215

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych: https://www.facebook.com/events/1595698540952978

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJakie są najbardziej popularne cele podróży poza Europą?
Następny artykułKoncert Tribbsa na HotSpotcie we Wrocławiu już w tym tygodniu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.