Wrocław: Z okazji dnia hulajnogi elektrycznej Bolt będzie oferował darmowe przejazdy

0

W najbliższą niedzielę 7 maja, po raz drugi odbędzie się Dzień Hulajnogi Elektrycznej. Z tej okazji we wszystkich polskich miastach, w których dostępne są hulajnogi Bolt, przez cały weekend będzie trwał konkurs dla użytkowników. Do wygrania są darmowe przejazdy na hulajnodze elektrycznej. 

Hulajnogi elektryczne zyskują na popularności – według danych firmy, w porównaniu rok do roku, liczba przejazdów jednośladami Bolt wzrosła dwukrotnie, a użytkownicy przejechali łącznie ponad 26 mln kilometrów. Chcąc uczcić ten ekologiczny środek transportu, w ubiegłym roku Bolt ogłosił 7 maja Dniem Hulajnogi Elektrycznej.

Teraz obchodzić będziemy ten dzień po raz drugi i z tej okazji Bolt ogłosił konkurs dla użytkowników we wszystkich miastach, w których obecne są hulajnogi Bolt. Nagroda czeka na tego użytkownika, który w danym mieście pokona łącznie najwięcej kilometrów. Konkurs trwa przez cały weekend, czyli od piątku 5 maja do niedzieli 7 maja br. Zwycięzca w każdym mieście otrzyma kod na darmowe przejazdy zielonymi hulajnogami.

– Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i korzystaniu z pięknej pogody, przemieszczając się za pomocą hulajnóg elektrycznych Bolt. Jednocześnie przypominamy o stosowaniu się do zasad bezpiecznej jazdy oraz prawidłowym parkowaniu elektrycznych jednośladówtak, aby dla wszystkich uczestników ruchu było to bezproblemowe i bezpieczne  – mówi Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.

Jak bezpiecznie poruszać się na hulajnodze elektrycznej?

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,

  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,

  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,

  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,

  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,

  • korzystania z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Zasady prawidłowego parkowania

Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji:

  • Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.

  • W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.

  • Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.

Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.

Działania Bolt na rzecz bezpiecznej jazdy hulajnogami elektrycznymi 

W ostatnim roku Bolt podjął liczne działania, mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych. Dzięki tej działalności w pierwszej połowie 2022 roku firma odnotowała już o 31% mniej wypadków, niż w analogicznym okresie 2020 roku, przy trzykrotnym wzroście przejazdów hulajnogami.

Aby zainaugurować tegoroczny sezon, Bolt opublikował swoje zobowiązanie na rzecz bezpieczeństwa hulajnóg elektrycznych. Zobowiązanie Bolt na rzecz bezpieczeństwa hulajnóg elektrycznych obejmuje kwestie, które są niezbędne w budowaniu bezpiecznej usługi mikromobilności. Zawarte w nich informacje mają na celu rozwiązanie kluczowych problemów branży, zidentyfikowanych w badaniu dotyczącym bezpieczeństwa przeprowadzonym przez firmę konsultingową Steer. Zobowiązanie Bolt zostało opracowane z uwzględnieniem opinii decydentów na temat bezpiecznego użytkowania hulajnóg elektrycznych  w miastach. Tworząc dokument, firma Bolt wykorzystała również własne doświadczenie operacyjne zdobyte w 260 miastach w całej Europie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuwenalia Wrocławskie 2023 wspólne dla 8 uczelni! [PROGRAM]
Następny artykułRocznica kapitulacji Festung Breslau. Historia upadku wojennej twierdzy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.