Wrocław: Wielki powrót Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. Nowy pokaz specjalny!

0

Jedna z największych wrocławskich atrakcji wraca po zimowej przerwie. Wrocławska Fontanna Multimedialna przeszła generalny remont i rozpocznie nowy sezon w pełnym, multimedialnym wydaniu. W tym roku widowisko zostanie też wzbogacone o nowy pokaz specjalny!

Tegoroczny sezon Fontanny Multimedialnej rozpocznie się 15 maja. W ten niedzielny wieczór o godzinie 21:45 goście kompleksu Hali Stulecia będą mieli okazję zobaczyć pokaz specjalny „Cztery Żywioły” wyczarowany przez wodę i światło. Do harmonogramu na stałe wrócą pokazy specjalne, którym towarzyszyć będzie muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient.

Pokazy specjalne będą odbywać się w piątki i w soboty zgodnie z harmonogramem znajdującym się na halastulecia.pl. Letnie widowisko wkrótce wzbogaci zupełnie nowy pokaz, o szczegółach poinformujemy wkrótcemówi Anna Worsztynowicz, rzeczniczka Hali Stulecia.

W poprzednim sezonie oświetlenie Fontanny uległo awarii. W konsekwencji pokazy nie były podświetlane, nie odbywały się też pokazy specjalne, czyli te z efektami multimedialnymi. – Modernizacja wymagała wyłączenia Fontanny w całości na co najmniej kilka tygodni, dlatego usunięcie awarii zostało zaplanowane na okres zimowy. Naprawione zostało m.in. oświetlenie, okablowanie, system wodno-pompowy, filtry płukania wody oraz sama niecka fontannydodaje Anna Worsztynowicz.

Kilka dni przed rozpoczęciem pokazów multimedialnych została już uruchomiona atrakcja szczególnie lubiana przez dzieci, czyli mała fontanna, pozwalająca ochłodzić się w gorące dni.

Najlepszy widok na obie fontanny odwiedzający mają zapewniony z Tarasu letniego przy Pergoli we Wrocławskim Centrum Kongresowym. We wschodnim skrzydle Tarasu 7 dni w tygodniu działa bistro, a w zachodnim skrzydle 7 czerwca Hala Stulecia otwiera Restaurację Tarasową.

__

Fontanna Multimedialna na Pergoli została otwarta 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Dawniej na tym terenie znajdował się staw w kształcie półkola. Za charakterystyczny łuk Pergoli, na której znajduje się Fontanna, odpowiada Hans Poelzig – architekt i twórca sąsiedniego Pawilonu Czterech Kopuł. Dziś by Fontanna mogła stworzyć niesamowite artystyczne wodne widowiska wykorzystywane są 3 dysze ogniowe, 300 dysz wodnych i ponad 800 punktów świetlnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Uniwersytet Przyrodniczy organizuje zbiórkę nasion warzyw dla Ukrainy
Następny artykułCoraz więcej wrocławian ma zespół objawów świadczący o tężyczce. Czym jest? Jak się wyleczyć?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.