Wrocław na weekend: 9 najważniejszych wydarzeń [21-23 września 2018]

0
fot. J. Krzeszowski

To prawdopodobnie ostatni taki piękny weekend we Wrocławiu. Dlatego szkoda spędzać go w czterech ścianach! Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Koniecznie sprawdźcie! 

Wystawa plakatów hip-hopowych w Soul Train

Już w tę sobotę o godzinie 19.00 w Klubokawiarni Soul Train rusza inauguracja wystawy „Hip-Hop Alltimes” Łukasza Fronczaka. Podczas wernisażu będzie można obejrzeć nie tylko plakaty, ale również rozgrzać się lampką winą oraz funkowo-soulowo-hip-hopowymi rytmami w wykonaniu didżeja Endlessa.
„Hip-Hop Alltimers” to debiutancka wystawa autorstwa wrocławskiego grafika Łukasza Fronczaka. Na ścianach Soul Train zobaczymy jego dziesięć plakatów, a każdy z nich przedstawia ważną dla niego postać kultury hip-hopowej – m.in. Notorious B.I.G., Kaytranada i Anderson .Paak.
Wystawa potrwa do 5 października. Wstęp bezpłatny.
Klubokawiarnia Soul Train, ul. Wojciecha Bogusławskiego 27
fot. mat. prasowe

XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

Dwunasta edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia w tym roku przypada na 22 i 23 września na Wyspie Słodowej. Podczas trwania wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad specjalistów, edukacji pozdrowotnej, gier i zabaw dla dzieci, warsztatów plastycznych, a także wziąć udział w grze terenowej.

Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 50 partnerów: organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz dostawców ekologicznej żywności. Na odwiedzających czekają degustacje ekologicznych produktów, warsztaty kulinarne, prezentacje programów terapeutycznych, porady dietetyczne oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

Ponadto mieszkańcy Wrocławia będą mieli okazję za darmo oznakować rowery, a także skorzystać z drobnych napraw. Chętni wezmą również udział we wspólnym kręceniu kilometrów na rowerach spinningowych.

ZINtegruj

W namiocie ZIN na Wyspie Słodowej odbędą się warsztaty, których celem jest integracja ludzi zdrowych i chorych.

W sobotę zaplanowano warsztaty z języka migowego i audiodeskrypcji, a w niedzielę Fundacja Eudajmonia zaprasza na warsztat „Oswoić nieznane”, który ma na celu pokazać życie osób niepełnosprawnych. Oprócz tego w namiocie na własnej skórze można poczuć z jakimi problemami borykają się osoby starsze – każdy może ubrać specjalny kombinezon dociążający stawy, imitujący drżenie rąk oraz problemy ze wzrokiem i słuchem. Za pomocą gogli VR można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poczuć jak osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim.

Na scenie

W niedzielę  od godz. 12.00 pokaz i warsztaty gotowania Akademii Małego Kucharza, około 13.30 etiuda teatralna „Pączkowe drzewo” w wykonaniu Teatru Doroty Brzozowskiej, a tematem etiudy będzie integracja dzieci zdrowych i tych z problemami zdrowotnymi .

Głównym punktem niedzielnej sceny będzie koncert zespołu MICROMUSIC Acoustic Trio o godzinie 15.00.

Wstęp bezpłatny 

fot. mat. prasowe

Wrocław na weekend: Pokazy sitodruku

Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności nie zabraknie również innych atrakcji! Przy stanowisku sitodruku na Placu Solnym każdy będzie mógł otrzymać ekologiczną torbę z ręcznie odbitą grafiką. Ponadto każdy dowie się, co to jest sitodruk oraz jak zrobić trwałą odbitkę.

Warsztaty poprowadzi Magga Studio, czyli pracowania artystyczny Magdaleny Grobelnej-Jackowiak. To tam powstają autorskie serie toreb i plecaków, zasłon szytych z ekologicznych tkanin.

Udział bezpłatny 

Kiedy? 22 września (sobota) o godzinie 10.00 – 16.00 

mat. prasowe

Gastro Miasto – edycja finałowa

Ten weekend to również ostatnia odsłona Gastro Miasta. W Browarze Mieszczańskim pojawi się 30 restauracji i konceptów z Wrocławia i jego okolic. Nowością będą targi polskiej mody i designu oraz warsztaty Wine&Paint. Nie zabraknie oczywiście darmowych atrakcji dla dzieciaczków, warsztatów kulinarnych oraz strefy chilloutu.

O miłośników dobrego piwa zatroszczy się Browar wBrew, ale nie zabraknie również baru, który poprawi RUMBAR. Wielbiciele lodów jak zawsze będą mogli skosztować wytworów Krasnolóda, a Cukiernia Artystyczna Petits Fours dostarczy makaroniki i inne słodkości.

W sobotę gwiazdą wieczoru będzie Carlos Johnson, który zagra razem z HooDoo Band.

Wstęp bezpłatny 

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48
PROGRAM

fot. mat. prasowe

Dzień Otwarty studiów podyplomowych -Uniwersytet Wrocławski

W ten weekend na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego rusza Dzień Otwarty. Jest to impreza skierowana do osób zainteresowanych ofertą studiów podyplomowych, szkoleniami i kursami. Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z kierownikami studiów podyplomowych, poznać zasady rekrutacji, spotkać się z przedstawicielami Biura Karier i skonsultować swoje CV.

Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli wysłuchać wykładów i prelekcji, a także obejrzeć atrakcje Gmachu Głównego Uniwersytetu podczas spaceru z przewodnikiem z Muzeum Uniwersyteckiego. Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę, 22 września, w godzinach 11.00-15.00 w budynku D Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu.

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr, ul. Uniwersytecka 22/25
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

W dniach 22–23 września 2018 r. we Wrocławiu w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10 odbędą się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa A.

Głównym organizatorem jest Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT”.

W sobotę 22 września rywalizacja będzie się toczyć w godzinach: 9.00-13.00 i 15.30-20.00, zaś w niedzielę 23 września: 9.00-13.00.

W zawodach udział wezmą cztery drużyny: ŚWIT Wrocław, SPARTAN Lublin, MAZOWSZE Warszawa i BAGRY Kraków.

Wstęp bezpłatny 

Hala Sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 10

fot. mat. prasowe

Rower towarowy – jak pracują kurierzy?

Jak pracują Wrocławscy Kurierzy Rowerowi? Jak działa Wypożyczalnia Cargo Bike? O wszystkim chętnie opowiedzą oba zespoły przy wspólnym stoisku. Najmłodsi uczestnicy będą mogli przejechać się rowerem cargo dla dzieci, a ci starsi – wybrać się na przejażdżkę testową. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja fotograficzna pokazująca wyprawy rowerowe z dziećmi.

Wrocławscy Kurierzy Rowerowi to firma kurierska, która świadczy pełen pakiet miejskich usług transportowych – m.in. miejskie przesyłki kurierskie, obsługę kurierską dla firm, urzędów, organizacji, sklepów internetowych, same day delivery jako usługa dla e-commerce.

Wrocławscy Kurierzy Rowerowi wspierają i promują wszelkie pozytywne akcje rowerowe, ekologiczne i społeczne we Wrocławiu.

Udział bezpłatny 

Kiedy? W sobotę w godzinach 10.00 – 16.00 na placu Solnym 

fot. mat. prasowe

Babcia na jabłoni

„Babcia na jabłoni” to widowiskowy spektakl dla całej rodziny z szeroką obsadą, bogatą scenografią i porywającą muzyką Krzesimira Dębskiego.

Bohaterka przedstawienia bardzo pragnie mieć babcię, więc postanawia ją sobie wymyślić. Dlaczego? Bo babcia to najlepsze rozwiązania na wszystkie smutki i dziecięce kłopoty. Babcia Andiega mieszka więc na drzewie, w wolnych chwilach poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie. Może i jest trochę zwariowana, ale za bardzo mądra i dowcipna. Chłopiec spędza z nią całe dnie, przynajmniej dopóki do sąsiedniego domu nie wprowadza się…? Zgadnijcie.

Mira Lobe, autorka „Babci na jabłoni” jest uznawana za znakomitą austriacką pisarkę i najczęściej jest porównywana do Astrid Lindgren.

Cena biletu – 25 zł.

Kiedy?

21 września 2018 o godzinie 10.00
22 września 2018 o godzinie 15.00
23 września 2018 o godzinie 11.00

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Tribute to Led Zeppelin

Led Zeppelin to jeden z najlepszych zespołów rockowych wszech czasów. Ich eklektyczna muzyka, meandrująca między starym folkiem, bluesem i heavy metalem ukształtowała nasze gusta. Jest to muzyka „światła i cieni”, zderzona z hippisowskim idealizmem, mistycyzmem i czarną magią.

Muzyka Led Zeppelin nie jest łatwa do zagrania. Jednak zespół CADILLAC wie, co robi.

Bilety w cenie: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu.

Kiedy? W piątek o godzinie 20.00

Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu znów rusza schronisko dla roślin – przyjdź i wymień się rośliną!
Następny artykułRuszyły rezerwacje na Restaurant Week – zakosztuj kuchni świata!
Odkryj Wrocław na nowo