Wrocław na weekend: 13 najciekawszych wydarzeń [12-14 października 2018]

0
fot. Janusz Krzeszowski

Jesień przyszła już do Wrocławia, ale to nic strasznego! Nadal nie warto marnować wolnego weekendu w czterech ścianach. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Koniecznie sprawdźcie propozycje: Wrocław na weekend! 

14. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania to święto krótkiej prozy, promującej ambitne książki o niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością.

Głównym celem festiwalu są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w oryginalnym języku, z wyświetlanym na ekranie tłumaczeniem, w zmienionej scenografii i zawsze w innej lokalizacji.

Festiwalowi towarzyszą spotkania i warsztaty dla dzieci, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, konkurs na opowiadanie i tłumaczenie literackie, warsztaty kreatywnego pisania.

Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Październik z konsolami do gier w Muzeum Gier

W Interaktywnym Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery dorośli powrócą do swoich lat dzieciństwa, a dzieci będą mogły poznać nowe gry. W muzeum można grać na kilkudziesięciu stanowiskach – komputerach, konsolach i automatach arcade. Oprócz tego każdy odwiedzający może obejrzeć 200 maszyn i zabawek z ubiegłych dekad.

W październiku królować będą konsole do gier.  Będzie można między innymi poskakać Mario na niezapomnianym Pegasusie, czy postrzelać nad rzeką w River Raid na Rambo. Ale konsole to także niesamowite bogactwo sprzętów, zupełnie nie znanych w tamtych czasach w Polsce. Ścigaj się gokartem na Nintendo 64 albo pędź Soniciem na Sega.

Cennik:

 • Bilet Normalny: 20 zł
 • Bilet Ulgowy – Dzieci/Emeryci:  15 zł  (do 18 lat/od 60 lat)
 • Bilet Ulgowy – Studencki:  18 zł
 • Bilet Darmowy:  do 4 lat
 • Bilet Rodzinny: 2 dorosłych, 2 dzieci: 50 zł.

Interaktywne Muzem Gry i Komputery Minionej Ery, pl. Orląt Lwowskich 20A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Thriller Live w Hali Stulecia

Koncert to fenomenalne widowisko, które powstało w hołdzie największego artysty muzycznego na świecie – Michaela Jacksona. Przeniesiony został ze sceny londyńskiego West Endu do sal koncertowych w całej Polsce. Musical Thriller Live to 2 godziny najlepszych utworów króla popu.

Kiedy? W piątek 12 października o 19.00 w Hali Stulecia.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 109 – 300 zł.

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

fot. mat. prasowe

Behemoth: spotkanie w empiku

Najbardziej kontrowersyjny polski zespół wraca z nową płytą! Nowy krążek „I Loved You At Your Darkest” to przede wszystkim radykalizm, ekstremizm z wyjątkowo rockowymi brzmieniami. Tytuł natomiast to cytat z Nowego Testamentu, zestawiony z mocnymi tekstami utworów.

Spotkanie odbędzie się 12 października o 18.00 w Empiku.

Wstęp bezpłatny

Renoma, ul. Świdnicka 40

fot. mat. prasowe

Sprzątamy Rzeki Wrocławia – jesień 2018

Posprzątajmy nasze rzeki po lecie! Podczas tych trzech dni sprzątania przyda się każda para rąk do pracy.  Do tej pory frekwencja dopisywała. Dlaczego sprzątamy? Bo Odra i Oława na to zasługują! Celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywnego korzystania z zasobów rzek, a jednocześnie nauczenie, że należy dbać o naturę.

TERMINY I MIEJSCA SPRZĄTANIA:

 • 10 października 2018 (środa), godz. 9:00 – 14:00 – rzeka Odra, teren za ZOO w stronę Opatowic
 • 12 października 2018 (piątek), godz. 9:00 – 14:00 – rzeka Oława, teren Niskich Łąk w stronę Parku Wschodniego
 • 13 października 2018 (sobota) godz. 10:00 – 15:00 – rzeka Odra, teren na Osobowicach od Mostu Milenijnego do cypla na zimowisku barek II.

Udział bezpłatny

Niskie Łąki 2A 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spektakl: „Och, Emil!”

Tytułowy bohater to energiczny i nieco niesforny chłopiec, który cały czas zaskakuje swoich rodziców dziwnymi pomysłami. Bardzo chciałby zostać „kimś najważniejszym na świecie”, ale nie może się zdecydować kim. Żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem, lekarzem? Całe szczęście rodzice potrafią wykorzystać zaangażowanie chłopca, mówiąc, że wszystko zaczyna się w szkole.

Czas trwania – 60 minut

Spektakl dla dzieci ok. 5 roku życia

Wstęp biletowany – bilety w cenie 20 zł (ulgowy) oraz 25 (normalny)

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Godziny spektakli

fot. mat. prasowe

Pokazy kulinarne Beaty Śniechowskiej

Już 13 października w godzinach 13.00 – 17.00 we Wroclavi będzie można wziąć udział w bezpłatnych pokazach kulinarnych. Beata Śniechowska (restauratorka) nieustannie zaprasza wrocławian do kulinarnych eksperymentów i nowych gastronomicznych doświadczeń.

Tematem przewodnim niedzielnych warsztatów będą owoce morza.

W trakcie swojego sobotniego show we Wroclavii Beata Śniechowska pokaże m.in. jak krok po kroku wyfiletować świeżą rybę. A w menu zagoszczą:

 • świeże ostrygi serwowane z octem winnym i szalotką,
 • grillowany stek z tuńczyka z musem z mango i chili,
 • sardele na tartinkach z pesto z pieczonych pomidorów i papryki.

Wstęp bezpłatny 

CH Wroclavia, ul. Sucha 1 (2 piętro)

fot. mat. prasowe

Miedzynarodowe Targi Zoologiczne ,,Animal Wroclove”

Targi ,,Animal Wroclove” to dwu dniowa impreza dla właścicieli zwierząt . Podczas Targów odbędzie się konkurs Polish Aquascaping Contest 2018 na dwóch nowoczesnych antresolach w strefie VIP. Budować akwaria będzie 24 najlepszych akwarystów w Polsce.

Kluczowym wydarzeniem podczas Targów będzie Wystawa Psów Rasowych. Zostaną specjalnie zbudowane aż trzy ringi, na których zaprezentuje się kilkaset rasowych psów z Europy. Dużą atrakcją będzie wystawa psów pasterskich, psów pracujących, terierów, myśliwskich oraz psów do towarzystwa.Podczas trwania targów odbędą się Mistrzostwa Polski psów sportowych. Targi  ,,Animal Wroclove”  to również miejsce spotkania pasjonatów terrarystyki.

W tym celu przygotowana zostanie specjalna strefa, w której odbędzie się wystawa Micro–World wraz z prezentacją produktów terrarystycznych oraz zakładaniem terrarium. W obrębie strefy terrarystycznej na odwiedzających czekać będą egzotyczne okazy zwierząt. Konkretne pytania będzie można zadać behawiorystom oraz hodowcom, którzy dzielić się będą swoją wiedzą z gośćmi.

Do dyspozycji zainteresowanych będą także specjaliści od Dogoterapii oraz Alpakoterapii. Przygotowane zostanie również specjalne stoisko dla Schroniska dla Zwierząt.

Kiedy? 13 i 14 października w godzinach 10.00 – 18.00

Wstęp biletowany – bilety w cenie od 15 zł do 95 zł

Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Gra Miejska – Łowcy Głów

„Łowcy Głów” to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla wszystkich pasjonatów gier miejskich, którzy nie boją się wyzwań i dobrej zabawy.

Każdy może wziąć udział w grze! O co w niej chodzi? Wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie przejdzie całą trasę. Czas mierzony jest od startu aż do przekroczenia linii mety. Ekstra czas zostaje dodany po rozwiązaniu specjalnych zadań, ucinany jest natomiast po wykorzystaniu podpowiedzi.

Uczestnicy będą poruszać się dzięki wskazówkom, które otrzymają na każdej stacji.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest świetną okazją do integracji pracowników oraz promocji firmy. Udział w grze jest płatny – przedstawiciele firm z działów personalnych – 70 zł/ os. (na fakturze).

Studenci interesujący się tematyką HR, w szczególności studiujący kierunki pokrewne – 30 zł/os. Informacje o sposobie płatności znajdują się w regulaminie gry, który zamieszczony jest w formularzu zgłoszeniowym.

Firmy zainteresowane współpracą z nami zachęcamy do nawiązania kontaktu mailowego pod adresem katarzyna.slezak@experumhr.pl lub telefonicznego pod numer +48 669 972 700.

Kiedy? 13 października o 10.00 na ulicy Szewskiej

Wstęp biletowany – bilety w cenie od 30 do 70 zł

fot. mat. prasowe

Targowisko Próżności w Hali Targowej

Na łączniku na 1 piętrze Hali Targowej będzie można zobaczyć i kupić wyroby twórców i artystów rękodzieła. Impreza ma charakter cykliczny, do pierwszej edycji zgłosiło się prawie 20 wystawców – artystów.

Wystawcy:

 • Rzemieślnicze La Czapa Kabra
 • Herbatka u Heleny
 • chałupnicze DeKoronka
 • Blueandwhite
 • Kropka
 • ByTasha
 • Maszycielka
 • dzieła sztuki Galerii DNA,
 • Zmalovałam
 • oraz wiele, wiele innych różności.

Kontakt dla zainteresowanych wystawców: dna@dnagallery.pl lub telefonicznie Balbina Bujak tel: +48 530 648 155.

Kiedy? 13 października od 10.00 – 17.00

Wstęp bezpłatny

Hala Targowa, ul. Piaskowa 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wyprzedaż garażowa w Czasoprzestrzeni

W niedzielę, 14 października, w godzinach 10.00 – 14.00 rusza wyprzedaż garażowa w Czasoprzestrzeni. Będzie można kupić, wymienić i sprzedać takie rzeczy jak: używane ubrania, rękodzieło, nietrafione prezenty, książki oraz wiele innych.

Liczba miejsc wystawców ograniczona – zapisy making.place.eventy@gmail.com.

Dla wystawców wstęp 5 zł, dla odwiedzających wejście jest bezpłatne

Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1/3
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

XVII Dolnośląskie Targi Ślubne

Dolnośląskie Targi Ślubne to największe i najbardziej wyczekiwane wydarzenie branży ślubno-weselnej, które organizowane są w Hali Stulecia już od 17 lat.

14 października pod jednym dachem znajdzie się cała branża ślubno-weselna, oferująca wszystko, co będzie potrzebne do organizacji imprezy.

Targi Ślubne zapewnią ogromny zastrzyk inspiracji – będzie można poznać najnowsze trendy i nowinki. W trakcie imprezy będziecie mogli również posłuchać zespołów weselnych na żywo, zobaczyć pokazy najnowszej mody ślubnej i wyjątkowe show sceniczne. Oprócz tego wystawcy przygotowali specjalne oferty i rabaty.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 20 zł

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Pchli Targ w Zajezdni

Pchli Targ w Zajezdni rusza już 14 października w godzinach 11.00 – 14.00. To świetna okazja do sprzedania rzeczy, które zalegają w domach (np. galanteria, książki, płyty, gry planszowe i komputerowe, filmy, starocie, garderoba, zabawki, drobne rękodzieło i przedmioty kolekcjonerskie).

Chcesz coś sprzedać lub się wymienić zgłoś się do nas pod numerem tel. 71 715 96 00 (w godzinach 8.00-16.00, od poniedziałku do piątku) lub mailem na adres pchlitarg@zajezdnia.org. Przy zgłoszeniu należy podać informację, czym się będzie handlować/ co się będzie wymieniać. Liczba miejsc ograniczona.

Każdy sprzedający/wymieniający we własnym zakresie organizuje sobie miejsce sprzedaży (stolik, krzesła, wieszaki). Udział jest bezpłatny.

Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTANI NOCLEG W CENTRUM MIASTA – NAJLEPSZE HOSTELE WE WROCŁAWIU
Następny artykułDzień Sukcesu – „Każdy czasem potrzebuje motywacji”
Odkryj Wrocław na nowo