Wrocław na weekend – 10 najciekawszych wydarzeń [12-14 kwietnia 2019]

0
fot:@jakubkazmierczyk
a

Na dworze jest coraz ładniej, więc szkoda marnować piękny, słoneczny weekend na siedzenie w czterech ścianach. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 10 atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział! 

Charytatywny kiermasz wielkanocny

W ten weekend w Magnolii odbędzie się Kiermasz Wielkanocny na rzecz Podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Na kiermaszu sprzedawane będzie rękodzieło ofiarowane przez placówki szkolne, jak i artystów rzemieślników. Sprzedawane będą wieńce wielkanocne, kraszanki i inne świąteczne ozdoby.

Udział bezpłatny.

Magnolia Park, ul. Legnicka 58
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Uniwersytet ekonomiczny na sportowo – Przebudzenie

Obudźmy wszyscy Wrocław z zimowego snu! Z tej okazji we Wrocławiu odbędzie się szereg wydarzeń kulturalno-sportowych wdzięcznie nazwanych Przebudzeniem.

Dla uczestników przygotowano m.in. takie atrakcje jak nurkowanie z profesjonalnym sprzętem, pubquiz z dziedziny disneya, warsztaty taneczne i wokalne dla chętnych, potterowski quidditch oraz silent disco.

Co ciekawe – wszystkie atrakcje są darmowe!

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Lunapark przed Magnolią – przyjdź i zobacz!

Powrót do dzieciństwa w ten weekend? Tak! Pod Magnolią powstał Lunapark, gdzie każdy będzie miał okazję przejechać się na Diabelskim młynie, Boosterze oraz 45-metrowym mega dropie. Oprócz tego wiele innych atrakcji dla całych rodzin!

Do tej pory wesołe miasteczko co roku rozkładało się na pl. Społecznym, a teraz wyjątkowo na placu przy Magnolia Park.

Cennik:

W zależności od atrakcji ceny biletów od 8 zł do 30 zł.

Godziny otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku od 13.00-21.00
  • w sobotę i niedzielę od godz: 11.00-22.00 lub do ostatniego klienta.

Magnolia Park, ul. Legnicka 58 

fot. mat. prasowe

Spektakl: Drzewo 

Pięknego wiosennego dnia starsza pani czekała na pojawienie się dziecka. Kiedy już się zjawiło pod drzewem, opowiad mu bajki i bawi się z nim. Tak mijają kolejne dni, a później tygodnie – wiosna zmienia się w lato, a lato w jesień. W końcu spada śnieg. Dziecko dorasta na dobrą i inteligentną dziewczynkę, a starsza pani odchodzi z tego świata.

Bartosz Kurowski sięga do najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, przez co na scenie przywołuje niezwykłą atmosferę. Opowiada cudowne opowieści, umieszczając je w niecodziennej kolorowej scenerii.

Spektakl Drzewo skierowane jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich opiekunów (w domyśle dziadków). Przedstawienie łączy bodźce wizualne oraz muzykę na żywo. Dzieci są wciągane w historie. Spektakl jest przystosowany do osób z niepełnosprawnością słuchową.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 25 zł (normalny) oraz 22 zł (ulgowy).

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Akcja – Upoluj Swoją Książkę

W ten weekend każdy we Wrocławiu będzie mógł upolować swoją książkę – i to całkowicie za darmo. Wystarczą tylko chęci i instynkt łowcy.

O co tak naprawdę chodzi?

Organizatorzy i kilkoro wydawców przygotowało paczki-niespodzianki z książkami w środku. Tematyka książek jest różna, ale nagrody mają przypaść do gustu każdego.

Książki zostały rozrzucone w różnych miejscach we Wrocławiu. W ten weekend natomiast będzie trzeba je odnaleźć poprzez rozwiązanie kilku zagadek dotyczących właśnie lokalizacji. Pierwsza osoba, która dotrze na miejsce ukrycia – zdobywa paczkę! Wystarczy odezwać się do organizatorów ze zdjęciem na facebooku w celu odebrania nagrody i można grać dalej.

Udział oczywiście bezpłatny!

Kiedy? Od 12 do 14 kwietnia w godzinach 9.00 – 20.00.

Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Runmageddon 2019

W ten weekend kolejna edycja Runmageddon Wrocław! Jak zawsze odbędzie się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

Linia startu, mety, strefa Kids oraz Miasteczko Kibica usytuowane będą w sąsiadujących obok siebie budynkach ujeżdżalni oraz w ich pobliżu. Uczestnicy pokonywać będą nie tylko przeszkody organizatora, ale także te używane do ujeżdżania koni.

Nowością podczas wrocławskiego Runmageddonu będzie nowa wersja przeszkody Oponeo. Konstrukcja z 1000 opon urozmaicona zostanie o tyrolkę czyli  sześciometrowy zjazd na linie.

Co nowego na Runmageddon Wrocław?

Osoby pełnoletnie (albo po 16-roku życia za zgodą rodziców) spróbują swoich sił w 3-kilometrowej formule Intro z 15 przeszkodami lub drugiej – dwukrotnie dłuższej i cięższej. Najtrudniejsza będzie jednak formuła Classic na dystansie 12 kilometrów z 50 przeszkodami.

Na młodszych uczestników czekają lżejsze, specjalnie im dedykowane trasy. Zwłaszcza w formule Kids (wiek 4-11), czyli biegu na 1 kilometr z 10 lekkimi przeszkodami.

Obowiązuje rejestracja, a także wniesienie opłaty – cena od 39 zł do 249 (formuła Classic).

Urodzinowe niespodzianki Runmageddon Wrocław

Wrocławski Runmageddon będzie wyjątkową, bo urodzinową (5 lat!), edycją cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Specjalnie dla uczestników reaktywowany będzie Runmageddon Games, stworzone zostanie muzeum Organizatora oraz wszyscy chętni zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w specjalnym urodzinowym zdjęciu.

Pierwsza seria Runmageddonu Games wystartuje o godzinie 10:00 a udział w niej wezmą pomysłodawcy i realizatorzy pierwszego Runmageddonu Jaro Bieniecki i Marek Podgórski. Następnie co 15 minut startować będzie naprzemiennie para męska i damska, która walczyć będzie o jak najlepszy czas.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty kryptograficzne – Jak zostać tajnym agentem?

Warsztaty są adresowane do wszystkich, którzy cenią sobie prywatność, a także tajemnice. Jeśli chcesz zatem zaszyfrować wiadomość tak, aby tylko jej adresat zrozumiał przesłanie – przyjdź.

Uczestnicy warsztatów zamienią w tajnych agentów. Zbudują maszyny szyfrujące, a także zrobią skytale – to wszystko zostanie ubrane w pocztowe ciekawostki.

Dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Udział bezpłatny, wymagane zapisy pod numerem telefonu: 71 3436765.

Spotykamy się 13 kwietnia o godzinie 11.00.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Krasińskiego 1 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury

Bookowisko kilka razy do roku jest organizowana przez Wrocławski Dom Literatury w Przejściu Garncarskim jako odmiana otwartego kiermaszu książek.

Na Bookowisku każdy znajdzie książkę dla siebie – nie zabraknie fantastyki, kryminałów czy obyczajówek. Jeśli zatem szukasz trudnej do zdobycia książki albo po prostu chcesz uzupełnić swoją biblioteczkę nowymi tytułami, za niewielkie pieniądze – przyjdź.

Wstęp wolny.

Spotykamy się 13 kwietnia w godzinach 11.00 – 15.00.

Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kocie Show na Stadion Wrocław

W niedzielę odwiedzający Stadion Wrocław będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w Kocim Show. Podczas wydarzenia dowiedzą się wszystkiego o kotach rasowych – o ich pochodzeniu, socjalizacji, a nawet pielęgnacji.

Celem show jest przybliżenie wiedzy o felinologii, kocich potrzebach, a także obowiązkach opiekuna. Oprócz tego każdy odwiedzający zagłosuje na kocią Miss i kociego Mistera.

Samo wydarzenie to świetna okazja do tego, aby porozmawiać o niektórych kwestiach związanych z kotami ze specjalistami, a także poznania innych ras kotów.

Będzie można zobaczyć największe koty domowe, łagodne olbrzymy – Maine Coon, przepiękne koty Selkir Rex, cudowne koty tajskie, magiczne koty rosyjskie niebieskie, puchate krótko i długowłose koty brytyjskie, po raz pierwszy we Wrocławiu kot szkocki zwisłouchy (fold), urzekające urodą ragdolle i unikalne peterbaldy.

Widzimy się w niedzielę, 14 kwietnia, w godzinach 11.00 – 18.00.

Wstęp płatny – bilety w cenie 8 do 12 zł.

Stadion Wrocław,aleja Śląska 1 
Więcej informacji 

fot. mat prasowe

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Festiwal Książek Dziecięcej Przecinek i Kropka to świetna okazja do promowania najlepszej literatury dziecięcej i ulubionych autorów najmłodszych czytelników.

Z tej okazji we Wrocławiu przygotowano dla dzieci aż cztery wydarzenia. Mali uczestnicy będą mieli okazję do rozmowy z Cezarym Harasimowiczem (autor Mirabelki), Magdaleną Zarębską (Elmer – słoń w kratkę).

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

PROGRAM

Spotykamy się 14 kwietnia od godziny 11.00.

Empik Renoma, ul. Świdnicka 40 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWege Festiwal we Wrocławiu [TERMIN, MIEJSCE, WYSTAWCY]
Następny artykułGdzie zjeść we Wrocławiu? [Nowy Pomysł]
Odkryj Wrocław na nowo