Wrocław na weekend: 13 najciekawszych wydarzeń [8-10 marca 2019]

0
fot. Janusz Krzeszowski

Wiosna już tuż tuż, więc nie warto marnować tak pięknej pogody na siedzenie w czterech ścianach! Przygotowaliśmy zestawienie 13 najciekawszych wydarzeń na weekend, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Spektakl: Och, Emil!

W ten weekend dzieci będą miały ponowną okazję do obejrzenia spektaklu na podstawie powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii.

Kim jest Emil? Chłopiec jest energicznym, niesfornym chłopcem, który nieustannie wpada na zaskakujące pomysły. Chciałby przynieść swojej rodzinie chlubę i pragnie zostać w przyszłości kimś ważnym – lekarzem, żołnierzem. Na całe szczęście rodzice świetnie przekładają jego wielkie marzenia twierdząc, że każda kariera zaczyna się w szkolnej ławce.

Spektakl skierowany dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Udział biletowany – bilety w cenie 20 zł (ulgowy) oraz 25 zł (normalny).

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. Wrocławski Teatr Lalek

Warsztaty: Szycie krok po kroku

Chyba każda kobieta chociaż raz marzyła o tym, żeby nauczyć się szyć na maszynie. Teraz będzie miała do tego świetną okazję!

Warsztaty to jedyna forma, dzięki której uczestniczki warsztatów poznają tajniki poprawek krawieckich. Od razu naucza się również korzystać z maszyny do szycia.

Zajęcia poprowadzą specjaliści – krawcy, styliści oraz projektanci.

Po więcej informacji: (71) 339 04 22 lub zarzad@not.pl

Udział biletowany – cena biletu na warsztaty wynosi 350 zł.

Budynek NOT, ul. Piłsudskiego 74
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty filmowe: Muzyczne piekło

Zajęcia warsztatowe będą miały charakter teoretyczno-praktyczny. Pierwsze spotkania zostaną poświęcone na omówienie podstawy języka filmowego oraz filmowej narracji, stylów i gatunków kina. Uczestnicy dowiedzą się także jak tworzyć scenariusz filmowy, dzięki czemu będą mogli pomóc w pisaniu scenariusza do dokumentu muzycznego.

A wszystko to w ramach projektu filmowego o muzycznej scenie Psiego Pola w latach 80. i 90.! To w trakcie warsztatów zostaną nakręcone wywiady z muzykami i osobami znającymi historię Psiego Pola. To również podczas ich trwania uczestnicy wspólnie zmontują film.

Warsztaty poprowadzi Jakub Gryzowski, filmowiec, koordynator Klubu Realizatorów Filmowych działającego przy ODA Firlej.

Terminy i godziny spotkań:

 • 8.03. 17:00-20:00
 • 13.03. 17:00-20:00
 • 20.03. 16:00-19:00
 • 27.03. 16:00-19:00
 • 3.04. 16:00-19:00
 • 10.04. 16:00-19:00
 • 17.04. 16:00-19:00
 • 24.04. 16:00-19:00
 • 8.05. 17:00-20:00
 • 15.05. 17:00-20:00

Wiek uczestnika: 14+

Udział płatny – 150 zł za cały kurs (10 spotkań)

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kultowa wystawa Jane Perkins

Po raz pierwszy we Wrocławiu mieszkańcy i odwiedzający będą mieli niesamowitą okazję do zobaczenia prac Jane Perkins.

Jane Perkins powszechnie uważana jest za mistrzynię artystycznego upcyklingu. Jej dzieła, zaprojektowane z niepotrzebnych rzeczy (zabawek, koralików, karniszy czy sprężyn) są popularne i szeroko komentowane na niemal całym świecie. Artystka tworzy niepowtarzalne kompozycje, przedstawiając reprodukcje słynnych obrazów, portrety znanych postaci, roślin i zwierząt.

Sztuka Jane Perkins zachwyca, ciekawi, ale także wspaniale edukuje i uświadamia, jak wiele odpadów znajduje się w naszym otoczeniu. Wystawa może być punktem wyjścia do dyskusji o problemach naszej planety i konieczności dbania o nią.

Wystawę zorganizowano na placu, znajdującym się przy wejściu głównym Magnolia Park od strony ulicy Legnickiej.

Wstęp bezpłatny 

Magnolia Park, ul. Legnicka 58

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet w MaluMice

W Dzień Kobiet zapraszamy płeć piękną na specjalne warsztaty z winem. Uczestniczki będą się relaksować z kropkową techniką i stworzą drewnianymi patyczkami cudowne madale. Będzie to o tyle przyjemne, że technika jest prosta, a jednocześnie same warsztaty niezwykle wyciszające.

Podczas wieczoru zostanie zaprezentowana sama technika mandali, a także sposób łączenia poszczególnych kolorów.

Warsztaty rozpoczynają się 8 marca o godzinie 17.30.

Koszt warsztatów zależy wybranej formy. Zapisy wymagane przez e-mail: kontakt@malumika.pl lub telefonicznie: 728 401 209.

MaluMika, ul. Wladyslawa Jagielly 3/5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Coma w A2 Centrum Koncertowym

Zespół Coma jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album Pierwsze Wyjście z Mroku, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma Sen o Siedmiu Szklankach. Tym razem zespół zdecydował się na płytę z coverami. To studyjna wersja przygody plenerowej z 2018 roku.

Spotykamy się 8 marca o godzinie 18.00.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 60-70 zł.

A2 – Centrum Koncertowe, ul. Góralska 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Dzień Kobiet na głośno w Prozie

W PROZIE Dzień Kobiet będzie świętowany w inny sposób – głośną, otwartą dla wszystkich imprezą karaoke – Dzień Kobiet na głośno. Pierwszeństwo do zaprezentowania swoich wokalnych talentów będą miały wszystkie panie.

Udział i wstęp jest bezpłatny 🙂

Zaczynamy o 19!

Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2
Więcej informacji 

fot. Klub PROZA mat. prasowe

Teatr Improwizacji Jesiotr: Krótkie formy na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet przygotowano krótkie formy. Są to krótkie scenki inspirowane sugestiami widzów, znane między innymi z programu „Whose Line Is It Anyway?”

Teatr Improwizacji Jesiotr działa na wrocławskiej scenie komediowej od 7 lat. Jesteśmy jedną z najdłużej działających grup tego typu w kraju. Aktorzy tworzą teatr na oczach widowni, a każda scenka to unikalna opowieść, odegrana tylko raz. Jest oryginalnie, jest spontanicznie, jest z ikrą.

Zaczynamy 8 marca o godzinie 20.00.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 10-15 zł.

Pub Wędrówki, Podwale 37/38
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Tarowisko pRóżności – Vanity Fair

Hop! Hop! Targowisko pRóżności co dwa tygodnie w sobotę w Hali Targowej we Wrocławiu na 1 piętrze od 10.00 -17.00.

Targowiska funkcjonuje już od października wraz z różnorodnym rękodziełem. Oferuje niepowtarzane wyroby z filcu, wosku, biżuterię, wyroby na szydełku, mydła naturalne, ręcznie malowane torby, plecaki, nerki, ubrania i wiele, wiele innych.

Będzie też Papa winyl z płytami winylowymi oraz zdjęcia na szkle metodą z XIX wieku. To zawsze prawie 20 wystawców w okresie świątecznym około 30.

Zapraszamy 9 marca od 10.00 do 17.00.

Wejście bezpłatne 🙂

Hala Targowa, ul. Piaskowa 15
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Irlandzki Dzień Rodzinny z okazji Dnia św. Patryka

Fundacja Kultury Irlandzkiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zabawy z okazji Dnia Świętego Patryka.

Program:

 • godz. 11:00–16:00 – Zielone warsztaty plastyczne związane z irlandzkimi baśniami – będziemy wspólnie tworzyć pułapki na skrzaty, drzwiczki dla wróżek i oczywiście zielone koniczynki
 • godz. 11:00–13:00 – Irlandzka foto-budka, w której dzieci i rodzice będą mogli zrobić sobie pamiątkowe „patrykowe zdjęcie”
 • godz. 12:00 – Spotkanie z irlandzkimi baśniami – zachęcimy dzieci do odegrania ról poszczególnych baśniowych postaci z tych niezwykłych opowieści
 • godz. 13:00–14:00 – Pokaz tańca irlandzkiego wraz z warsztatami
 • godz. 14:00 – Spotkanie z irlandzkimi baśniami po raz drugi!

Wstęp bezpłatny.

Warsztaty ruszają 9 marca w godzinach 11.00 – 16.00.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5

fot. mat. prasowe

Warsztaty: Kuchnia Molekularna dla dzieci w Laboratorium Kreatywności

Kuchnia molekularna to połączenie kuchni z fizyką i chemią. I właśnie to chce zaprezentować dzieciom Labolatorium Kreatywności, zabierając je w niesamowitą przygodę pełną smaków.

Uczestnicy przygotują zaskakujące potrawy, a wieczór zwieńczy wielka uczta, w której wezmą udział również rodzice i opiekunowie.

Zajęcia dla wszystkich Młodych Laborantów od 6 lat. Koszt warsztatów to 85 zł.

Zapisy

Laboratorium Kreatywności, ul. Sienkiewicza 26
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wroclovescape

Pierwsza edycja Dnia Escape Roomów rusza już w tę niedzielę – 10 marca! Graczom bezpłatnie zostanie udostępnione aż 29 pokoi!

„Wrocławski Dzień Escape Roomów” to inicjatywa właścicieli firm prowadzących we Wrocławiu popularne pokoje zagadek. Organizowany jest przede wszystkim z myślą o osobach, które jeszcze nie miały okazji zagrać w tę coraz popularniejszą formę rozrywki.

Udostępnienie 29 pokojów zagadek daje blisko 200 gier jednego dnia. Drużyny będą miały okazję do nieodpłatnego rozwiązania niesamowitych zagadek.

Jak bezpłatnie zagrać?

Aby wygrać specjalny kod uprawniający do bezpłatnej rezerwacji pokoju, należy wziąć udział w jednym z konkursów, które systematycznie publikowane na tej stronie.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty: Co Ty pleciesz – tkanie na bardku

Tkanie na bardku to starożytna metoda wyrabiania krajek, o których w Polsce pierwsze wzmianki były już na początku XI wieku. Są to pasy, tasiemki lub nawet średniej szerokości tkaniny bazujące na splocie płóciennym. Na zajęciach zajmiemy się tkaniem takich krajek z najwyższej jakości barwionego lnu.

Warsztaty będą trwały 3 godziny, na których zajmiemy się:

 • budową i rodzajem krosien ręcznych
 • historią bardka
 • przygotowaniem i nawlekaniem nici lnianych
 • nauką dwóch podstawowych splotów płóciennych (płaskiego i wypukłego)
 • wyrabianiem krajki/paska

Pracować będziemy na bardku 15-nasto niciowym – optymalny rozmiar do nauki tkania krajek. Dzięki małej ilości uczestników każdy będzie miał zagwarantowane maksimum uwagi, a prowadzący odpowie na wszystkie pytania. Każdy uczestnik po zakończeniu warsztatów zabierze ze sobą wiedzę o splotach płóciennych i własnoręcznie wykonany kolorowy pasek (100 cm).

Zaczynamy 10 marca o 15.30. Warsztaty potrwają do 18.30.

Udział płatny – koszt 150 zł.

Ilość miejsc ograniczona. W celu zapisu i rezerwacji miejsc prosimy o kontakt na maila zapisy@stefcia.pl W tytule wpisując Imię + Nazwisko + data warsztatów.

Robótki Stefci, ul. Pionierów 8
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTOP 5 miejsc na Dzień Kobiet we Wrocławiu [NASZE ODKRYCIA]
Następny artykułTOP 5 wyjątkowych piekarni i cukierni we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo