Przygotowania do bicia Gitarowego Rekordu Świata 2024 idą pełną parą, co wrocławianie będą mogli odczuć już w najbliższy weekend! Organizatorzy zaproponowali szereg atrakcji dla szerokiego odbiorcy, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Już w piątek, 5 kwietnia, w 30 rocznicę śmierci Kurta Cobaina, ikony muzyki grunge, w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru odbędzie się koncert SOUND OF SEATTLE, czyli The best of grunge. Będzie można usłyszeć największe przeboje grunge’owych legend – Pearl Jam, Nirvany, Soundgarden, Alice in Chains m.in. „Jeremy”, „Alive”, „Black”, „Smells like teen spirit”, „Come as you are” i wiele innych. Pojawią się też polskie piosenki inspirowane muzyką grunge z repertuaru Edyty Bartosiewicz i zespołu Hey. Wieczór SOUND OF SEATTLE poprowadzą wokaliści Adam Sypuła i Wojciech Lechończak, którym na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Filip Laszuk (perkusja), Wojciech Charytonowicz (bas), Hubert Radoszko i Maciej Święty (gitary). Gościnnie zaśpiewają: Maks Ambroziak oraz Agnieszka Kwapińska. Dla miłośników muzyki grunge i grunge’owej gitary ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Gitarowy Rekord Świata 2024 – Odliczanie trwa!

5.04.24 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

SOUND OF SEATTLE – The best of grunge

miejsca siedzące: 65 zł – I pula

miejsca stojące: 45 zł – I pula

6-7.04.24, cały Wrocław

W sobotę i niedzielę WROCŁAWSKIE KRASNALE znów przyodzieją gitary!

Ta lubiana przez całe rodziny atrakcja, połączona będzie z KONKURSEM FOTOGRAFICZNYM. Niespełna miesiąc przed GITAROWYM REKORDEM ŚWIATA 2024 wrocławskie krasnoludki wyciągną gitary i rozpoczną ćwiczenie do największego gitarowego święta, które co roku obchodzimy 1 maja na wrocławskim Rynku.

W weekend 6 i 7 kwietnia wybierzcie się na spacer z całą rodziną i szukajcie naszych małych ambasadorów, zróbcie im zdjęcia i wyślijcie od razu na adres bilety@o2.pl (do końca niedzieli) oraz podzielcie się nimi w mediach społecznościowych z oznaczeniami: Fb @GitarowyRekord i  IG@gitarowy.rekord.swiata.

Najlepsze fotografie zostaną opublikowane na facebookowym profilu Gitarowego Rekordu Świata. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci biletów na koncert z okazji 10 urodzin klubu Stary Klasztor (https://www.facebook.com/events/785385043622245/) oraz biletów na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024 (www.3-majowka.pl).

Krasnoludki z gitarami wyjdą na miasto!

Zrób im zdjęcie! Wygraj bilety na 3-Majowkę i Jubileusz Starego Klasztoru!

szczegóły na www.heyjoe.pl

6.04.24 o godz. 16.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru, ul. Purkyniego 1

Gitarowy Casting

Ponadto organizatorzy przygotowali też coś dla osób grających na gitarach i traktujących to bardzo poważnie: GITAROWY CASTING odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia w Starym Klasztorze.

Największym wyróżnieniem dla każdego gitarzysty jest występ razem ze światowymi gwiazdami na głównej scenie Gitarowego Rekordu Świata przy akompaniamencie tysięcy gitarzystów zgromadzonych 1 maja na wrocławskim Rynku, a taka nagroda czeka właśnie na zwycięzców Gitarowego Castingu!

Głównym przedmiotem konkursu jest gitara, ale można akompaniować sobie dodatkowo na innych instrumentach lub śpiewać!

GITAROWY CASTING
Zagraj, zaśpiewaj, zatańcz z gitarą!

zgłoszenia na www.heyjoe.pl

Wstęp wolny! Zapraszamy do kibicowania!

6.04.24 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Gitara z byle czego

Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe, a także mandoliny, banjo i ukulele. Grać można również na instrumentach naśladujących brzmienie gitary. Mile widziane są instrumenty wykonane własnoręcznie – „gitara z byle czego” to specjalność Gitarowego Rekordu Świata.

Można grać solo, z towarzyszeniem innego instrumentu lub nagranego podkładu, można śpiewać lub tańczyć z akompaniamentem gitary, albo wykonać dowolny układ choreograficzny, scenkę teatralną czy występ stand-upowy, którego głównym elementem jest gitara. Występ nie może trwać dłużej niż 5 minut, ale na życzenie jury lub publiczności może zostać przedłużany o kolejną 5-minutową część. Wyłonieni przez jury laureaci castingu będą mogli wystąpić 1 maja na jednej ze scen Gitarowego Rekordu Świata 2024 i oczarować swoim występem miłośników gitary przybyłych do Wrocławia z całego świata. Najlepsi zagrają legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa na głównej scenie podczas oficjalnej próby ustanowienie nowego Gitarowego Rekordu Świata!

Otwarte przesłuchania odbędą się 6.04.24 o godz. 16.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Publiczność jest mile widziana, na Casting wstęp jest wolny!

A po Castingu w sobotę w Sali Gotyckiej o godz. 20:00 organizatorzy Rekordu zapraszają na koncert GUITAR HEROES – The best of rock guitar! To już kolejna edycja imprezy WrocLove Guitar Top, która cyklicznie prezentuje czołówkę wrocławskich gitarzystów rockowych i bluesowych. GUITAR HEROES to oczywiście legendarni gitarzyści – Jimi Hendrix, Carlos Santana, Eric Clapton, Chuck Berry, Gary Moore, BB King, Joe Satriani, Tadeusz Nalepa czy Jan Borysewicz. Ale GUITAR HEROES to również kultowe wśród gitarzystów utwory zespołów takich jak Pink Floyd, The Rolling Stones, Dire Straits, AC/DC, Led Zeppelin, Deep Purple, Guns N’ Roses, The Police, Perfect czy Dżem.

Z repertuarem GUITAR HEROES zmierzą się najlepsi wrocławscy gitarzyści – JACEK KRZAKLEWSKI, LESZEK CICHOŃSKI, ALEK MROŻEK, BARTEK MIARKA, PIOTR TRELIŃSKI i HUBERT RADOSZKO, którym akompaniować będzie WrocLove Band pod kierownictwem MARKA „STINGA” POPOWA.

Śpiewać będą ADEAMA WALKOWIAK, WOJCIECH „CIENIU” LECHOŃCZAK oraz DAMIAN SZEWCZYK.

To będzie doskonała rozgrzewka przed Gitarowym Rekordem Świata 2024 – fanów gitary nie może na niej zabraknąć!

GUITAR HEROES – The best of rock guitar

miejsca siedzące: 65 zł – I pula

miejsca stojące: 45 zł – I pula

Bilety do nabycia na www.staryklasztor.com.pl/bilety/

Pierwszy weekend kwietnia spędzimy przy dźwiękach gitary, aby podkręcić atmosferę oczekiwania na 22. edycję Gitarowego Rekordu Świata zaplanowanego na 1 maja 2024 na wrocławskim Rynku.

Zagraj z nami! Do pobicia Rekordu potrzebujemy 7967gitar i Ciebie!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAquapark na Zakrzowie już gotowy. Miasto zapowiada budowę kolejnych dwóch! [SPRAWDŹ GDZIE]
Następny artykułWrocław: Ogrody Szczytnickie powiększą Park Szczytnicki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.