Wrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń [8-10 czerwca 2018]

0
fot. wroclovewalker

W ten weekend cały Wrocław będzie żył festiwalem WFDP, ale i tak zaproponujemy kilka innych wydarzeń, w których warto będzie wziąć udział. Przygotowaliśmy zestawienie 6 interesujących atrakcji – począwszy od możliwości porozmawiania z żywą książką, uczestniczenia w wielkim czytaniu literatury, a na poznaniu zagadek miasta kończąc. 

Żywa Biblioteka

A ten weekend, 8 i 9 czerwca, wrocławska Żywa Biblioteka dołączy do grupy 12 innych bibliotek w całej Polsce, które w ramach Nocy Bibliotek przypuszczą atak na uprzedzenia.

Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z Żywymi Książkami, czyli przedstawicielami mniejszości kulturowej, etnicznej, religijnej, społecznej i zawodowej, którzy borykają się ze stereotypami. W akcji wezmą udział takie miasta jak: Oława, Sokolniki, Trzebnica, Wałbrzych, Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Sopot, Jaworzno, Giżycko, Łódź i Oleśnica.

We Wrocławiu będzie można spotkać duży Księgozbiór, w którego skład wejdą takie tytuły jak: Katechetka, Rosjanka, Ukrainiec, Ukrainka, Mama dziecka niepełnosprawnego, Os. niepełnosprawna ruchowo, Ksiądz, Białorusinka, Os. z zaburzeniami osobowości, Ateista, Cyganka/Romka, Syryjczyk, Lesbijka, Syryjski Uchodźca, Żyd, Os.niewidoma, Mama geja, Trzeźwiejący Alkoholik, Freeganin, Os. z depresją, Były Więzień, Ksiądz, Os. ciemnoskóra, Osoba HIV +, Były Bezdomny, Policjantka. Oprócz tego po raz pierwszy pojawią się takie tytuły jak: Były Neonazista, Osoba otyła, Były Świadek Jehowy.

Aby jednak wziąć udział w wydarzeniu należy wcześniej zarejestrować się u Bibliotekarza – wolontariusza, który wyda specjalną kartę biblioteczną. Wydarzenie odbędzie się na terenie Mediateki, a maksymalny czas rozmowy z Żywą Książką to 30 minut. Celem jest pogłębienie świadomości wrocławian na temat mniejszości kulturowych, religijnych, etnicznych, społecznych i innych.

Udział jest bezpłatny.

 

Mediateka, pl. Teatralny 2
Strona organizatora 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

TRIBUTE TO AC/DC w Starej Piwnicy

Muzyczne wydarzenie z twórczością legendy rocka poprowadzi zespół AS/DS z Ukrainy, który uzyskał certyfikat oficjalnego tribut bandu AC/DC.

Do tej pory grupa AS/DS zagrała 500 koncertów w przeciągu 5 lat, zebrali tysiące fanów i są uważani za najlepszy tribut band w Europie Wschodniej.

AS/DS grają muzykę bardzo zbliżoną do oryginalnego stylu, ale z tak samo trudną do opisania mocą. Ponadto z wyglądu bardzo przypominają oryginalnych wykonawców. Natomiast to właśnie podobieństwo, jakość dźwięku i barwa głosu sprawiają, że publiczność jest pozytywnie zaskoczona.

Koncert startuje w piątek o 20.00 w Starej Piwnicy. Bilety w przedsprzedaży (30zł) dostępny są w klubie i pod adresem e-mail bilety@o2.pl, a w dniu koncertu będą kosztowały 40zł.

Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Festiwal Lodów Rzemieślniczych

W ten weekend w Czasoprzestrzeni będzie legalnie pozwolić sobie na lodowe obżarstwo. Dodatkowo wysokie temperatury sprawiają, że nie ma na to lepszego terminu. Podczas festiwalu będzie można spróbować lodów rzemieślniczych w najbardziej pożądanych smakach – zielonej herbaty matcha, oreo i bezy z marakują.

Jakie lody będą na nas czekały? Te z najlepszej śmietany, wegańskie bez mleka i jaj, a także tajskie z oryginalnymi dodatkami. Nie zabraknie również różnych rodzajów wafelków i kubeczków – bąbel wafel, czarny wafel. Będzie z czego wybierać!

Wstęp bezpłatny

Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1/3
Strona organizatora 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Europejska Noc Literatury

Europejska Noc Literatury rozpocznie się już 9 czerwca w Przedmieściu Oławskim, gdzie będą interpretowane fragmenty współczesnej prozy europejskiej. Zadania podejmie się dziesięcioro znakomitych czytających.

Tematem 7 edycji Europejskiej Nocy Literatury będzie OBCY.

W każdym z 10 miejsc czytany będzie fragment wybranej przez kuratora książki. Czytania rozpoczną się w tym samym czasie i będą powtarzane co 30 minut. Umożliwi to uczestnikom wysłuchanie wszystkich 10 tekstów i zwiedzenie lokalizacji na co dzień niedostępnych dla szerokiej publiczności.

Czytać będą: Zofia Wichłacz, Mateusz Kościukiewicz, Wiktor Zborowski, Magdalena Kumorek, Grażyna Wolszczak, Tomasz Knapik.

Jakie książki na nas czekają? Eseje Zadie Smith, Podróż zimowa Jauma Cabre, Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry Reni Eddo-Lodge, Historia przemocy Edouard Louis, Mazzel Tov Margot Vanderstraeten, Outsiderzy Marta Mazuś.

Przypominamy, że każdy, kto w sobotę będzie podróżował z książką lub czytnikiem e-booków (czytając!) nie będzie musiał kasować swojego biletu 🙂

Strona organizatora 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Zagadka herbu Wrocławia

W sobotę Hello Poland o godzinie 12.00 zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem. Celem wyprawy jest rozwiązanie zagadki wrocławskie herbu oraz znalezienie odpowiedzi na pytania: Dlaczego w herbie Wrocławia jest dwóch świętych Janów oraz jak skryba pomylił Jana Ewangelistę ze św. Dorotą?

Tajemnica zostanie odkryta w zakamarkach naszego miasta. Większość budynków jest znanych, ale szczegóły, których nie dostrzegamy w pośpiechu sprawią, że zagadka w końcu zostanie wyjaśniona.

Tym razem jednak, podczas wycieczki, będzie trzeba zadrzeć głowy, ponieważ to sztuka kamieniarska naprowadzi uczestników do rozwiązania.

Zapisy jedynie poprzez stronę internetową, które potrwają do 9.06 g. 9.00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Cena wycieczki to 35zł/os.

Start z wrocławskiego Rynku.

Festyn Brochowski

W sobotę, 9 czerwca, na brochowskim Orliku, o godzinie 10.00 rozpocznie się Festyn Brochowski. Wydarzenie to świetna okazja do tego, aby całe rodziny spędziły czas na świeżym powietrzu. Zabawa będzie trwała do północy.

W programie m.in. zajęcia dla dzieci, zawody sportowe, pikniki.

Festyn Brochowski rozpocznie się o godzinie 10.00. To impreza dla całych rodzin na świeżym powietrzu. W programie znalazły się m.in. zajęcia dla dzieci, zawody sportowe, piknik czy wystawa. Zabawa potrwa do północy.

Gwiazdą festynu będzie 25-osobowa orkiestra DZIUBEK BAND. Zaprezentują moc instrumentów dętych, połączonych z gitarami, klawiszami i perkusją.

 

W programie:

  • Występ zespołów dziecięcych, zespołów romskich, szkoły tańca
  • Turnieje sportowe, freestyle football
  • Potyczki rodzinne, zabawy z klownem
  • Puczszanie baniek, zamki, zjeżdżalnie, kule wodne

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW sobotę darmowe przejazdy MPK dla zaczytanych
Następny artykułWielka Parada Kawalerii przeszła ulicami Wrocławia [ZDJĘCIA]
Odkryj Wrocław na nowo