Wrocław: W sobotę w tym samym czasie odbędą się Marsz Równości oraz zgromadzenie nt. ,,zagrożeń związanych z działalnością homoseksualnego lobby”

0
fot. Kutura Równości

Coroczny Marsz Równości odbędzie się we Wrocławiu już w sobotę, 11.06. Wydarzenie pod hasłem ,,Duma, bez uprzedzeń” rozpocznie się o godz. 15:00. Start marszu na placu Wolności. W tym samym czasie i miejscu odbędzie się również zgłoszone do Urzędu Miasta zgromadzenie, którego celem jest (jak informują organizatorzy) ,,wynagrodzenie Panu Bogu za grzech sodomski oraz akcja informacyjna nt. zagrożeń związanych z działalnością homoseksualnego lobby.” 

14. Wrocławski Marsz Równości – w godzinach od 15.00 do 19.00

Trasa przejścia: Rozpoczęcie na placu Wolności, potem przejście ulicami – Modrzejewskiej, Świdnicką, Piłsudskiego, Kołłątaja, Piotra Skargi do placu Dominikańskiego następnie Oławską, Kazimierza Wielkiego do ul. Św. Mikołaja gdzie marsz zawróci i z powrotem Kazimierza Wielkiego potem Zamkową dotrze na plac Wolności – gdzie nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Cel zgromadzenia: pokojowa demonstracja, której celem jest zwrócenie uwagi na dyskryminację społeczną osób LGBTQ+ żyjących we Wrocławiu i w Polsce. Marsz ma na celu propagowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji różnorodności w społeczeństwie.

Zgłoszona liczba uczestników: 10 000 osób.

Link do wydarzenia: kliknij

Zgromadzenie publiczne – w godzinach od 14.30 do 20.00

Trasa przejścia: Rozpoczęcie na placu Wolności (od strony Opery Wrocławskiej),  następnie przejście ulicami H. Modrzejewskiej i Świdnicką do Rynku (pierzejami: południową, zachodnią i północną), potem ul. Kuźniczą do placu Uniwersyteckiego, skąd marsz skieruje się ul. Szewską do placu Nankiera, dalej Piaskową, przez  plac Nowy Targ, Świętej Katarzyny, Błogosławionego Czesława, Oławską (deptakiem, nie ulicą), Świdnicką i H. Modrzejewskiej na plac Wolności (od strony Opery Wrocławskiej), gdzie nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Cel zgromadzenia:  wynagrodzenie Panu Bogu za grzech sodomski oraz akcja informacyjna nt. zagrożeń związanych z działalnością homoseksualnego lobby.

Zgłoszona liczba uczestników: 10 osób.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwięto Wrocławia 2022. Bezpłatne wydarzenia: koncerty, spacery, imprezy plenerowe [PEŁEN PROGRAM]
Następny artykułSchrony przeciwlotnicze we Wrocławiu. Co kryją podziemia w sercu miasta? [CYKL: ŚLADY HISTORII]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.