Wrocław Tattoo Konwent – wakacyjny weekend z tatuażami w tle

0
fot. Wrocław Tattoo Konwent

Tattoo Konwent to festiwal stworzony z myślą o miłośnikach tatuażu – wytatuowanych od stóp do głów, jak również tych, którzy dopiero szukają pomysłu na pierwszy projekt. Jedni i drudzy znajdą na konwencji coś dla siebie. Przez dwa dni w przestrzeni wrocławskiego stadionu Tarczyński Arena tatuować będzie ponad 200 artystów.

Dla wielu odwiedzających to jedyna taka okazja, by w swobodnej atmosferze porozmawiać z ulubionymi tatuatorami, przyjrzeć się ich pracy i zapoznać się z obowiązującymi trendami sztuki tatuażu.

fot. Wrocław Tattoo Konwent

Zwyciężą najlepsi

Ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności i przedstawicieli branży tatuatorskiej cieszą się konkursy na najlepsze tatuaże. Zarówno twórcy, jak i dumni posiadacze tatuaży będą mogli poddać się ocenie profesjonalnego jury. Tym razem o tym, do kogo trafią główne nagrody zadecyduje jury w składzie: Michał Wurszt, Inez Janiak, Kamila Burzymowska oraz Paweł Bilewski.
Na Wrocław Tattoo Konwent przewidziano aż 8 kategorii konkursowych:
  • Najlepszy tatuaż związany z komiksem, grami, fantasy, bajkowy (zagojony),
  • Najlepszy tatuaż związany z tematami społecznymi (zagojony),
  • Najlepszy tatuaż graficzny/geometryczny (wykonany na Konwencie),
  • Najlepszy tatuaż soboty (wykonany na Konwencie).
  • Najlepszy tatuaż tradycyjny (zagojony),
  • Najlepszy tatuaż neotradycyjny (zagojony),
  • Kolaboracje/dwudniowe (wykonane na Konwencie),
  • Najlepszy tatuaż niedzieli (wykonany na Konwencie).
Ciekawi jesteśmy szczególnie tych związanych z tematyką społeczną.
fot. Wrocław Tattoo Konwent

Scena pełna gwiazd

Na festiwalowej scenie spotkają się znani reprezentanci szeroko pojętej sztuki alternatywnej. Jako muzyczną gwiazdą sobotniego wieczoru wystąpi folkowo-rockowy zespół Hańba!, mający na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce i za granicą: Openerze, OFF Festivalu czy hiszpańskiej Primaverze. Reprezentantkami sztuk performatywnych będą: robiąca furorę na TikToku Karolina Faryńska oraz Agnieszka Marczak, znana szerszej publiczności jako finalistka telewizyjnego show „Mam Talent”. Mimo że program festiwalu już na ten moment zapowiada się imponująco, organizatorzy zaznaczają, że nie odsłonili jeszcze wszystkich swoich kart.

Chill i dobra zabawa

Myśląc o swoim evencie jako o miejscu spotkań, organizatorzy Tattoo Konwentu zachęcają do odwiedzin całe rodziny i grupy znajomych. Wrocławska odsłona wydarzenia to doskonały pomysł na spędzenie wakacyjnego weekendu – wśród atrakcji towarzyszących nie zabrakło miejsca dla cieszącego się ogromnym powodzeniem festiwalu foodtrucków oraz outdoorowej strefy relaksu. Uczestnicy będą mogli spędzić czas na grze w piłkarzyki i mini golfa, a nawet… popływać w basenie! Z myślą o najmłodszych gościach utworzona zostanie pełna atrakcji strefa animacyjna.
fot. Wrocław Tattoo Konwent

Bilety

Bilety w przedsprzedaży internetowej dostępne są w cenach promocyjnych: 50 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – dwudniowy. Wejściówki na wydarzenie zakupić będzie można także przy wejściu na teren wydarzenia. Za bilety w dniu imprezy fani tatuażu zapłacą 60 zł (bilet jednodniowy – sobota lub niedziela) lub 75zł (karnet dwudniowy). Dzieci do 10. roku życia oraz seniorzy po 65 roku życia uczestniczą w wydarzeniu za darmo.
Więcej informacji o atrakcjach i bilety na: tattookonwent.pl
Wrocław Tattoo Konwent, 9/10 lipca, Tarczyński Arena (Aleja Śląska 1)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWroclavia zaprasza na niezwykłe spacery po Wrocławiu [BEZPŁATNE]
Następny artykułWrocław: Dzień Marynarza Rzecznego. Darmowe rejsy, parada statków, koncerty
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.