Wrocław startuje z bezpłatnymi miejskimi grami: Komu bije dzwon? Co lubi wrocławski aligator? Kto nosi lisią czapę?

0

Wydział Promocji Miasta i Turystyki wraz z Wydziałem Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia przygotował trzy gry miejskie – z czego jedna tłumaczona na język ukraiński – na zakończenie kampanii „Szacunek, Wdzięczność, Wspólnota” dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chcielibyście spotkać krasnoludka albo zamienić się w tropicieli dzikich bestii? A może nie straszny wam mrożący krew w żyłach rodzinny spacer? Wrocław zaprasza wszystkich – nie tylko tych najmłodszych – do wzięcia udziału w zabawie, w której na pewno przyda się mapa i znajomość miasta. To propozycja Wrocławia na czas wakacji, a jednocześnie zaproszenie do odkrywania stolicy Dolnego Śląska, zabytków i legend, także tych mniej oczywistych, w rodzinnej atmosferze.

Gry są bezpłatne i można je otrzymać w Informacji Turystycznej (Rynek 14).

Jest to też punkt startowy i meta. Każdy uczestnik po rozwiązaniu wszystkich zadań otrzyma pamiątkowy dyplom i pieczęć. Liczba gier jest ograniczona.

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by przeżyć przygodę – przygotowane we współpracy z UNICEF gry to propozycja miasta na spędzanie wakacji w stolicy Dolnego Śląska. Jestem pewien, że zainteresują młodych mieszkańców Wrocławia, jak i turystów z całej Polski – zachęca do zabawy dyr. Wydziału Promocji Miasta i Turystyki, Radosław Michalski.

Tematyka gier jest zróżnicowana:

„W miejskiej Dżungli. Na tropie (nie tylko) dzikich zwierząt” (dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat) – dla każdego, kto chciałby na Rynku i w jego okolicach znaleźć dzikie, domowe, a nawet mitologiczne zwierzęta.

„Strzeż się. Rodzinny spacer z dreszczykiem” (dla wszystkich) – to propozycja dla tych, którzy nie boją się zjaw i duchów. Dzięki tej grze można się dowiedzieć, kto i dlaczego kazał ściąć Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się mumia „Wrocławskiej Księżniczki” oraz odnaleźć epitafia, płyty nagrobne, a także odwiedzić dawne więzienie.

„Przygoda z Krasnalami. Czyli rodzinny spacer z zadaniami” (dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat) – to z kolei możliwość spotkania z Krasnalami Bankusiem, Turystą, Wroclovkiem i Życzliwkiem oraz innymi, którzy mieszkają na Rynku i w jego okolicach. „Przygoda z Krasnalami” dostępna jest także w ukraińskiej wersji językowej.

Dla tych najbardziej dociekliwych przygotowano QR kody z wrocławskimi legendami i podaniami, dźwiękami miasta, a dodatkowo jest możliwość spaceru z przewodnikiem. Lista w załączniku.

Gry zostały sfinansowane ze środków UNICEF.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem. Rodzinne wycieczki śladami legend i zabytków
Następny artykułPogoda we Wrocławiu: W tym tygodniu upały! Nawet 32°C [19 – 25.06]
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.