Wrocław: Rusza Vertigo Summer Jazz Festiwal! Koncerty jazzowe w całym mieście – na dachach, w parkach, plażach, hotelach, a nawet w tramwajach

0

Vertigo Summer Jazz Festival rusza już po raz piąty. Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant i Urzędu Miejskiego Wydziału Kultury Miasta Wrocławia – mająca na celu promocję jazzu w przestrzeni miejskiej. W ramach Festivalu, który odbywa się od 1 do 31 lipca – zapraszamy na koncerty jazzowe do różnych lokalizacji we Wrocławiu.

Poniedziałki na plażach miejskich:

ZaZoo Beach Bar, OpatoVice Beach Bar, Marina Kleczków, Polna Chillout Bar

Wtorki w komunikacji miejskiej:

Gustaw – tramwaj, CH Zajezdnia i Gustaw, Port Lotniczy, Statek Wratislavia

Środy na najpiękniejszych wrocławskich dachach:

Galeria Dominikańska, Wroclavia, Concordia Design, Save The World Real Estates

Czwartki we wrocławskich hotelach:

The Bridge M Gallery, Zamek Topacz/Polana, Puro Hotel Stare Miasto, Q Hotel Bielany

Piątki są przeznaczone dla

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Soboty w parkach miejskich:

Park Staromiejski / Teatr Lalek, Park Południowy, Babie Lato Partynice, CK Zamek Leśnica, Przystanek Rondo

Niedziele to koncerty na Wyspie Daliowej

Special Locations: 

Hydropolis, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Sztuka na Miejscu, Browar Stu Mostów, Centrum Południe – biurowiec Skanska.

Ponad 31 wydarzeń artystycznych w których zaprezentują się wrocławscy i nie tylko muzycy jazzowi, to idealny sposób na spędzenie lata we Wrocławiu. Piąta edycja to nowe lokalizacje i jazzowe składy muzyczne, to również zabawa w której do zdobycia są atrakcyjne upominki od Vertigo Jazz Club & Restaurant i naszych partnerów.

Zachęcamy do śledzenia programu Vertigo Summer Jazz Festival na Facebooku i Instagramie.

Informacja od Piotra Karwata Dyrektora Artystycznego Vertigo: 

Dla wszystkich osób tworzących Vertigo: litera, rzymska cyfra, czy po prostu znak – V – ma ogromne znaczenie. Często, rozmawiając, pisząc o Vertigo w skrócie posługujemy się oznaczeniem V. Idąc dalej w wewnętrzną strefę naszych działań, główne biura Vertigo znajdują się na piątym piętrze, rzymskie V. Więc, jak sami możecie Państwo zauważyć symbol V, jest nam bardzo bliski. Dlatego, bardzo cieszyliśmy się, kiedy nadszedł rok 2022, bowiem doskonale wiedzieliśmy – licząc wcześniej, że właśnie w tym roku wypadnie V edycja Vertigo Summer Jazz Festival. Jest to mały jubileusz, na który – nie będziemy ukrywać – bardzo się cieszymy i na niego czekaliśmy. 

Szczerze mówiąc, budując pierwszą edycję Vertigo Summer Jazz Festival, głęboko wierzyliśmy w cykliczność i możliwość kolejnych realizacji naszego festiwalu. Wierzyliśmy głęboko, jednak pojawiały się chwile zwątpienia – zwłaszcza podczas trzeciej i czwartej edycji festivalu, kiedy to każdy koncert stał pod znakiem zapytania z powodu COVID. O korona wirusie, pisaliśmy już dużo – podczas wcześniej wspomnianych edycjach, więc niech piąta edycja (mamy nadzieję i znowu głęboko w to wierzymy) przebiega już pod znakiem V – bez dalszych wspominek tych gorszych czasów. Cytując naszą noblistkę Olgę Tokarczuk – „Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było” i niech to będzie nasze hasło przewodnie jubileuszowego festivalu Vertigo Summer Jazz Festival.

Podczas piątej edycji VSJF, będziecie Państwo mogli spotkać się z najlepszymi wrocławskimi a także zaproszonymi z całej polski muzykami jazzowymi. Odwiedzić lub poznać zapomniane, nowe miejsca we Wrocławiu a przede wszystkim miło spędzić czas, delektując się muzyką jazzową.

Zapraszamy na V edycję Vertigo Summer Jazz Festival. Podróżujcie Państwo z nami, bo każda kolejny koncert daje nam najwięcej radości, kiedy widzimy Was, cieszących się tym świętem muzyki razem z nami i zaproszonymi do współpracy, wspaniałymi Artystami.

Wydarzenie pod patronatem portalu www.kochamwroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Na Uniwersytecie Przyrodniczym otwarto Europejską Pasiekę Miejską! 8 uli, setki tysięcy pszczół i łąka kwietna
Następny artykułWrocław: Od 1 lipca uchodźcy z Ukrainy będą musieli zapłacić za bilet w MPK
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.