Wrocław: Rosyjskie czołgi zniszczone podczas inwazji na Ukrainę, pojawiły się na placu przed Centrum Historii Zajezdnia

0
fot. CH Zajezdnia

Nietypowa mobilna wystawa jest montowana na placu przed Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. To prezentacja rosyjskich pojazdów pancernych zniszczonych podczas inwazji na Ukrainę.

Wystawa o nazwie ,,Za wolność naszą i waszą” wcześniej znajdowała się w Warszawie. Podczas jej otwarcia Minister Michał Dworczyk wyraził uznanie dla odwagi i determinacji ukraińskich żołnierzy oraz cywilów i ochotników.

fot. CH Zajezdnia

,,Pokazane na wystawie wraki obalają mit o rosyjskiej armii. Odwaga, determinacja i profesjonalizm – to elementy, które pozwolą Ukraińcom pokonać rosyjskiego agresora” – zaznaczył Michał Dworczyk.

fot. CH Zajezdnia
,,Trudno o bardziej namacalne świadectwo wydarzeń za naszą wschodnią granicą, a jednocześnie o przestrzeń dla wielu refleksji. Obecnie wystawa jest montowana, lecz obejrzeć ją będzie można do 18 lipca.” – informuje Centrum Historii Zajezdnia.
fot. Kancelaria Premiera
Wystawa będzie dostępna do 18. lipca. Później planowana jest w kolejnych miejscach w Polsce i w Europie Zachodniej w celu uświadamiania o okrucieństwie wojny i sytuacji na Ukrainie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy etui ze zdjęciem na Samsunga Galaxy S22 to dobry pomysł? Sprawdźmy!
Następny artykuł09.2 Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Nowe Centrum Południowe.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.