Wrocław: Plaża w centrum miasta? Na rynek wraca Jarmark Świętojański 2022!

0
fot. Jarmark Świętojański

W roku 2022 Jarmark Świętojański potrwa od 20 maja do 27 czerwca i odbędzie na obszarze wrocławskiego Rynku – przy Pręgierzu, ulicy Świdnickiej i Oławskiej.

Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00

Tradycje Nocy Świętojańskiej

To właśnie Noc Świętojańska, kiedy to dzień jest najdłuższy w roku, stała się inspiracją i motywem przewodnim do zorganizowania od 20 maja do 27 czerwca 2022 r.  Jarmarku Świętojańskiego, kiedy to na Rynku we Wrocławiu, ul. Świdnickiej i Oławskiej zaznasz uczty dla swoich oczu i podniebienia!

Sprzedaż na Jarmarku Świętojańskim odbywać się będzie wyłącznie z domków drewnianych. Nie ma możliwości prowadzenia sprzedaży z namiotów, foodtrucków lub ustawiania indywidualnych ekspozycji i prowadzenia sprzedaży poza domkiem.

fot. Jarmark Świętojański

Co w ofercie?

Artykuły przemysłowe, rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka, galanteria, torby, odzież artystyczna.

Artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie.

fot. Jarmark Świętojański

Plaża w samym centrum miasta

Oprócz stoisk z pysznym jedzeniem i rękodziełem, tuż pod pręgierzem powstanie plaża z gorącym piaskiem, leżakami i kolorowymi kwiatami. W ubiegłych latach, w których odbywał się Jarmark Świętojański cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów.

Gorący piasek, leżaki i kolorowe kwiaty to stały elementy Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu. Słoneczna plaża pod pręgierzem w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji jarmarku podbiła serca wrocławian. W tym roku też jej nie zabraknie.

fot. Jarmark Świętojański

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTysiące tulipanów zakwitło we Wrocławiu! Piękny widok!
Następny artykułWe Wrocławiu stanęła nietypowa kilkumetrowa rzeźba Skrzydlaka Miejskiego! Co oznacza?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.