fot. Tobiasz Papuczys

Historia Brochowa i wystawa 22. Przeglądu Sztuki SURVIVAL przyciągnęły tłumy na osiedle. Wystawę odwiedziło już ponad 10 tysięcy osób.

Przedstawiamy fotorelację Tobiasza Papuczysa z trzeciego dnia SURVIVALU. W spacerze historycznym przeprowadzonym przez Zbigniewa Kuriatę z Towarzystwa Przyjaciół Brochowa wzięło udział ponad 200 osób. O tym, jak ważne są spacery po wystawie, które fundacja Art Transparent od lat organizuje we współpracy Fundacja Katarynka, świadczy choćby popularność oprowadzania z audiodeskrypcją.

fot. Tobiasz Papuczys

Przybliżanie sztuki grupom wykluczonym jest jednym z istotnych aspektów działalności fundacji, dlatego w programie znalazły się też spacery w językach ukraińskim i białoruskim. Warsztaty plastyczne dla dzieci przeprowadziły aktywistki z centrum aktywności lokalnej Made in Brochów.

fot. Tobiasz Papuczys

W Klubie Festiwalowym swoje projekty artystyczne zaprezentowały osoby odbywające rezydencje w ramach projektu Deconfining pod skrzydłami fundacji Art Transparent (Polska) i Nafasi Art Space (Tanzania): Lindi Dedek (Czechy), Naitiemu Nyanjom (Kenia), Jan Moss (Polska), ‘Teflon’ Kizza Moses (Uganda), Michalina Musielak (Polska), Josephine ‘Kia’ Kiaga (Tanzania).

fot. Tobiasz Papuczys

Projekt Deconfining arts, culture and policies in Europe and Africa realizowany przez fundację Art Transparent jest finansowany ze środków unijnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŁysienie z pociągania — prawdziwy problem czy mit?
Następny artykułBędzie się działo we Wrocławiu! Santander Letnie Brzmienia już za moment. Lato muzycznych emocji zaczyna się w lipcu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.