Wrocław: Noclegownia dla uchodźców z Ukrainy powstaje na starym terminalu Lotniska

0
fot.: airport.wroclaw.pl

Od początku kryzysu na Ukrainie Wrocław przygotował miejsca noclegowe dla osób przybywających ze strefy wojny. Tylko w ciągu ostatniej doby z pomocy Miasta (nocleg i wyżywienie) skorzystało tysiąc osób, a wciąż wolnych pozostawało 600 łóżek w wynajętych przez Miasto hotelach i hostelach.

Od początku wojny z „miejskich” miejsc noclegowych skorzystało około 10 tysięcy osób.

We wtorek Prezydent Wrocławia zadecydował o dodatkowym uruchomieniu kolejnych kilku tysięcy miejsc do spania w różnych częściach miasta. Chodzi m.in. o stary terminal lotniczy (200 łóżek), a także galerię BWA na Dworcu Głównym.

Dwa razy dziennie, każde miejsce noclegowe zapewnione przez Miasto, odwiedzają pracownicy socjalni MOPS-u, by wspierać i udzielać dodatkowych informacji uchodźcom.

mat. UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPILNE: Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego odwołany decyzją ministra Czarnka
Następny artykułGdzie zjeść we Wrocławiu – nasze 4 ulubione restauracje, w których zjesz świetne jedzenie za relatywnie małe pieniądze
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.