Wrocław na weekend: 10 najciekawszych atrakcji [22-24 lutego 2019]

0
fot. Another Perspective

Zimowy weekend we Wrocławiu wcale nie musi być taki straszny! Wiadomo, że mróz zniechęca do spędzania czasu na zewnątrz, ale szkoda czasu na siedzenie w domu! Przygotowaliśmy zestawienie 10 najciekawszych wydarzeń, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Warsztaty renowacji mebli

Warsztaty „Renowacji mebli” są kierowane głównie do hobbystów, jak i laików. Ten weekend będzie wyjątkową okazją do samodzielnego odnowienia swojego starego mebla pod okiem specjalisty.

Uczestnicy podczas dwunastogodzinnych warsztatów poznają metody naprawiania, wykańczania oraz odświeżania mebli. Program jest skierowany do osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia, a szkolenie z pewnością zaciekawi tych, co lubią majsterkować i tworzyć.

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania:

  • 22.02.2019 (PIĄTEK) – godz. 17.00-21.00
  • 23.02.2019 (SOBOTA) – godz. 12.00-16.00
  • 24.02.2019 (NIEDZIELA) – godz. 12.00-16.00

Zajęcia mają charakter wprowadzający, łączący część teoretyczną z wprowadzeniem praktycznym.

Uwaga:

Każdy uczestnik przynosi swój małogabarytowy mebel do renowacji: np. mała szafka, stolik, krzesło, półeczka lub inny. Prosimy o wcześniejsze wysłanie zdjęć mebli na adres: biuro@krzywykomin.pl

Udział płatny – wstęp na warsztaty wynosi 420zł.

CRZ Krzywy Komin, ul. Stanisława Dubois 33-35a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Jarmark Produktów Regionalnych w Arkadach Wrocławskich!

W ten weekend w Arkadach Wrocławskich ponownie pojawi się Jarmark Produktów Regionalnych. Smakosze i miłośnicy tradycyjnych przysmaków będą mile widziani podczas tej kulinarnej podróży. Startujemy już 19 lutego!

Goście jarmarku, którzy cenią sobie tradycyjną kuchnię, domowe wyroby i zdrowe potrawy z pewnością docenią stoiska pełne regionalnej żywności i różnorodnych smakołyków, które pojawią się w Arkadach Wrocławskich. Podczas wydarzenia odwiedzający jarmark będą mieli okazję do zaopatrzenia się w naturalne sery, wędliny, oleje oraz potrawy charakterystyczne dla staropolskiej kuchni kresowej, takie jak piróg biłgorajski czy gołąbki z kaszą i sosem grzybowym.

Specjały znajdą również koneserzy piwa – z pewnością zainteresuje ich stanowisko browaru regionalnego Koreb. Oprócz tego na jarmarku nie zabraknie kuchni zagraniczny – wielbiciele spróbują specjałów prosto z Turcji oraz Azerbejdżanu.Na stoiskach pojawią się słynne tureckie chałwy, przepyszne pesto z zielonej bazylii, owoce oraz aromatyczne herbaty charakterystyczne dla tych krajów.

Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śląskich 2-4
fot. mat. prasowe

Angielski dla mam

Jeśli jesteś mamą, a chciałabyś poprawić swoje umiejętności językowe i dostać lepszą pracę? Te warsztaty są skierowane właśnie do ciebie.

Organizatorzy lekcji oferują naukę języka angielskiego dla mam. A co ciekawe – można zabrać ze sobą dziecko.

Uczestnicy dostaną na miejscu gotowe materiały do nauki, a same zajęcia potrwają przez godzinę. Oferta skierowana jest do osób początkujących.

Spotykamy się 22 lutego o godzinie 16.00.
Zajęcia są płatne – udział 25 lub 35 zł.
Yongsters – klub rodzinny, ul. Legnicka 57J
fot. mat. prasowe

Spacer: Mordercy, czarownice i KAT

Kryminalny spacer placem Kościuszki, Czystym i Teatralnym, przez ulicę Świdnicką, Oławską i Więzienną? Jak najbardziej.

Zapraszamy na wycieczkę śladami zbrodni przeciwko panującemu porządkowi oraz normom prawnym. Spacer to nie tylko okazja do poznania historii morderstw, ale także pobyt w miejscu wymierzania kar śmierci.

Podczas spaceru posłuchacie o najstraszniejszych zbrodniach z okresu XVI-XVIII w., za które wymierzono spektakularne kary, procesach czarownic oraz pracy kata. Odwiedzicie więzienie miejskie, miejsca związane z historiami.

Zapisy:

  • Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
  • Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
  • Cena: 29 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

Więcej informacji 

Akademia CLUB, ul. Grunwaldzka 67
Więcej informacji 
fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZdjęcia do filmu na wrocławskich ulicach i utrudnienia w ruchu [GDZIE, KIEDY]
Następny artykułZombie we Wrocławiu? Recenzja książki „Szczury Wrocławia. Kraty”
Odkryj Wrocław na nowo