wrocław koncerty

Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 21/01-27/01

Wrocław Koncerty – czas karnawału rozpoczyna się po 6 stycznia, więc jest to już ten moment! We Wrocławiu pojawiają się już różne imprezy tematyczne, na które warto się wybrać. Jest to też tydzień, w którym obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, a to przecież idealna okazja, aby zaprosić swoich najbliższych na koncert i podarować im w prezencie to, co najpiękniejsze, czyli muzykę.

21/01/godz.20/wejście bezpłatne

Na dobry początek tygodnia zapraszamy na kolejny trening mięśni brzucha, a zarazem najzdrowszy, czyli dużo śmiechu w poniedziałkowy wieczór. W Czarnym Kocie organizowany jest World-Wide Comedy’s Open Mic, na który wstęp jest wolny i oczywiście każdy ma możliwość spróbowania własnych sił. Aby się zapisać, należy tylko wstawić post na stronie wydarzenia.

Link: https://www.facebook.com/events/openmic

22/01/godz.20

W październiku mogliśmy usłyszeć utwory Maryli Rodowicz z okazji 82. urodzin Agnieszki Osieckiej, a w tym tygodniu Stary Klasztor proponuje interpretacje utworów polskiej poetki w wersji jazzowej. Dorobek artystyczny autorki tekstów to sztuka w czystej postaci. Projekt Osiecka – jazzowo to inicjatywa wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego. Zaśpiewa Natalia Lubrano, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Link do wydarzenia i biletów: http://staryklasztor.com.pl/wydarzenie/osiecka-jazzowo

23/01/godz. 20

Piotra Madeja, znanego jako Patrick The Pan, można określić mianem muzycznego człowieka renesansu, czyli innymi słowy: człowiek orkiestra. Komponuje, gra na pianinie i gitarze, pisze teksty, śpiewa i jest producentem muzycznym. Krakowianin wykonuje muzykę alternatywną, można go było usłyszeć już nieraz na festiwalach, m.in. na OFFie i Openerze. W 2018 roku wydał trzeci album, który został wykonany od A do Z przez niego samego. Zapraszamy do Starej Piwnicy na wieczór z Piotrem i jego zespołem.

Link do wydarzenia i biletów: http://starapiwnica.com.pl/wydarzenie/patrick-the-pan

24/01/godz. 20:30

Rzadko zdarza się, że artysta bezpośrednio zaprasza na swój koncert, ale Anita Lipnicka jest wyjątkową postacią, dlatego jest to doskonale zrozumiałe. „Drodzy, z wielką przyjemnością zapraszam Was na mój koncert w zupełnie wyjątkowej odsłonie – akustycznie! Po raz pierwszy w swojej karierze, zagram trasę „bez prądu’, podczas której będzie można usłyszeć wiele muzycznych niespodzianek! Jeśli ciekawi Was skąd pochodzę, z jakich dźwięków się składam, zobaczcie mnie na żywo w trasie Z bliska”. Czwartek w Vertigo!

Link do wydarzenia i biletów: http://vertigojazz.pl/en/jazz/anita-lipnicka

25/01/godz. 15/wejście bezpłatne

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym jak mocne jest połączenie między poetą a muzyką? Usłyszeć brzmienie głębi serca Adama Mickiewicza to spełnienie marzeń dla twórców, nie tylko literackich, które zainspirowałoby na całe życie. „Co słychać u Pana Tadeusza?” to idealny tytuł na koncert, który sprawi, że będziecie mogli usłyszeć, co w duszy grało polskiemu poecie podczas tworzenia najsłynniejszej polskiej epopei. Będzie fortepian i będą wiolonczele – subtelnie, emocjonalnie i lirycznie. W Muzeum Pana Tadeusza zagrają muzycy, których młodość i pasja sprawią, że zapomnicie o tym, co dzieje się teraz i przeniesiecie się do romantyzmu.

Link do wydarzenia i informacji dot. wejściówek: https://www.facebook.com/events/

26/01/godz. 19

W sobotę w Narodowym Forum Muzyki wybrzmią słynne dźwięki muzyki, która zdecydowanie kojarzy nam się z sensualnością, uczuciami i namiętnością – Tango! Melomanów rozgrzeją dźwięki słynnych kompozycji niezastąpionego wirtuoza Astora Piazzoli. Jeśli nie znacie bandoneonu, koniecznie wybierzcie się na ten koncert i poznajcie nowe brzmienia. Będzie można również usłyszeć interpretacje tanga Igora Strawińskiego.

Link do wydarzenia i biletów: http://www.nfm.wroclaw.pl/event/6706

27/01/godz. 19

Na zakończenie tygodnia ponownie proponujemy wieczór w Starym Klasztorze. Nie wiem, czy wszyscy o tym wiedzą, ale Geórgios Kyriákos Panagiótoy to nikt inny jak George Michael. Wokalista duetu, który stworzył najsłynniejszą świąteczną piosenkę, czyli „Last Christmas” oraz kawałek uznawany za jeden z najbardziej romantycznych, czyli „Careless Whisper” jest ikoną w muzyce pop. Jego twórczość zaprezentuje wokalista i gitarzysta Mateusz Kowalczyk w towarzystwie muzyków.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.ebilet.pl/muzyka/george-michael/

Za tydzień przegląd Wrocław Koncerty na tydzień 28/01-03/02

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZOO Wrocław w czołówce największych atrakcji turystycznych w Polsce!
Następny artykułDzień Babci i Dzień Dziadka – pomysły na prezenty