Wrocław: Kąpielisko „Morskie Oko” przechodzi remont! Start sezonu już 1 czerwca [WSTĘP WOLNY]

0

Zanim zacznie się sezon kąpielowy, jedno z najpopularniejszych wrocławskich kąpielisk zyska nowe oblicze. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław prowadzi prace przygotowujące „Morskie Oko” na nadejście lata.

Nowe oblicze kąpieliska

„Morskie Oko” to jedno z najpopularniejszych kąpielisk we Wrocławiu. Każdego roku podczas wakacji korzysta z niego kilkadziesiąt tysięcy Wrocławian. MCS Wrocław wraz z początkiem wiosny rozpoczął prace, których celem jest przygotowanie basenów do sezonu.

Działania polegają m.in. na odnowieniu elewacji budynków, modernizacji technologii instalacji wody, remoncie szatni, brodzika dziecięcego czy budowie plaży ze strefą relaksu. Renowację przeszły również natryski zewnętrzne, gdzie dodatkowo pojawi się infrastruktura dla osób z niepełnosprawnościami. Od nowego sezonu będzie można również korzystać z dwóch nowych boisk do siatkówki plażowej.

Prace na „Morskim Oku” zaplanowano tak, by większość z nich zakończyła się przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego, który na popularnym kąpielisku ruszy 1 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Cennik

Korzystanie z kąpielisk „Morskie Oko” i „Glinianki” w dzień powszedni w nadchodzącym sezonie wyniesie 20 zł. Bilet ulgowy będzie kosztować 15 zł. W soboty, niedzielę i święta kwota powiększy się o 5 zł. Bez względu na dzień tygodnia osoby z niepełnosprawnościami zapłacą jedynie 2 zł.

Warto wspomnieć, że ceny na wrocławskich kąpieliskach nie zmieniały się przez około 15 lat, a po aktualizacji cennika bilet normalny wciąż będzie tańszy niż np. w Łodzi, Gdańsku czy Warszawie.

Najlepsza recepta na ochłodę

Wrocławianie kochają wodne aktywności. W zeszłym roku z kąpielisk, które znajdują się w zarządzie Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław skorzystało ponad 100 tysięcy osób. Warto wspomnieć, że do sezonu przygotowywane są również obiekty, z których można korzystać bezpłatnie. To kąpieliska „Harcerska”, „Jeziorowa” czy „Królewiecka”,  gdzie uzupełniany jest piasek i trwają bieżące prace konserwacyjne. Sezon na wspomnianych kąpieliskach rozpocznie się 24 czerwca.

Spragnieni wodnych przygód mieszkańcy wcześniej będą mogli skorzystać z kąpielisk „Glinianki” i „Orbita”, gdzie – jeśli dopisze pogoda, sezon rozpocznie się już 3 czerwca.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu rusza Vertigo Summer Vibes Festival! [BEZPŁATNE KONCERTY NA PLAŻACH]
Następny artykułUsługa na twoją kieszeń, czyli sprzątanie klatek schodowych Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.