Wrocław: Boisko do piłki nożnej na Placu Solnym?

0
fot. wroclaw.pl
a

Na Placu Solnym trwa budowa boiska do Wrocław Cup – Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Ulicznej z udziałem pań i panów dotkniętych kryzysem bezdomności. Dla osób, które utraciły dach nad głową sport ma działanie terapeutyczne, ponieważ pomaga w pokonywaniu nałogów oraz w powrocie do społeczeństwa – piłka nożna jest „narzędziem”, które uczy rozwiązywania problemów i mierzenia się ze skomplikowaną przeszłością.

12. edycja Wrocław Cup 2022 rozgrywana od 15 do 17 lipca br. jest wydarzeniem w najwyższej randze, z uwagi na to, że planowane Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych zostały przełożone, więc zespoły, które zgłosiły gotowość rywalizacji zmierzą się właśnie we Wrocławiu.

Równolegle do sportowych zmagań na boisku odbywać się będzie warsztat szkoleniowy dla Sędziów Międzynarodowych. Rozpoczęcie piłkarskiego wydarzenia poprzedzi losowanie, transmitowane za pośrednictwem internetu z oficjalnego profilu Stowarzyszenia „Reprezentacji Polski Bezdomnych” na Facebooku.

fot. wroclaw.pl

Wrocław Cup

Dla zawodników gra z orzełkiem na piersi stanowi wielką nobilitację i mobilizację do działania, która przekłada się na spektakularne wyniki polskiego zespołu na arenie światowej.

Polacy mają w dorobku 5 medali Mistrzostw Świata zdobywanych w Szwecji (2004 r.), Wielkiej Brytanii (2005 r.), w RPA (2006 r.), Danii (2007 r.) i Chile (2014 r.). Na Placu Solnym we Wrocławiu rozegrane zostaną równolegle dwa turnieje. W żeńskim udział wezmą zespoły z Austrii, Węgier, Polski oraz dwie drużyny lokalne. W kategorii mężczyzn o Puchar powalczą drużyny z Danii, Belgii, Niemiec, Czech, Węgier, Bułgarii, Szwajcarii, Litwy, Austrii oraz dwie reprezentacje Polski tj. Brat Albert i Hostel Dębiowiec.

W turnieju weźmie udział także drużyna Przyjaciół i po raz pierwszy skład reprezentantów Uchodźców z Ukrainy. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: 25 lat po Powodzi Tysiąclecia. Jak miasto wspomina te dni?
Następny artykułWrocław: Przy Aquaparku powstało miasteczko saunowe i wypoczynkowe
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.