Wroclavia i świąteczny klimat w centrum miasta

0

Ożywiona atmosfera i piękne, zimowe dekoracje to elementy, które zwykle wyróżniają Wroclavię w okresie poprzedzającym święta. Mimo wyjątkowej sytuacji i mniej radosnych okoliczności – w tym roku centrum również podjęło działania, aby umilić mieszkańcom miasta przedświąteczne tygodnie.

Odwiedzający Wroclavię, a także podróżni i spacerowicze mogą już podziwiać inspirowane naturą ozdoby i zachwycające iluminacje. A od soboty 28 listopada większość sklepów w centrum znów została otwarta.

Położenie w samym sercu Wrocławia i bliskość kluczowych dla mieszkańców  miejsc, takich jak dworzec autobusowy i stacja kolejowa sprawiają, że Wroclavia stanowi istotny punkt na mapie miasta. Dlatego mimo niepewności towarzyszącej tegorocznym świętom i ograniczeniom dotyczącym handlu, montaż dekoracji centrum rozpoczęło już na początku listopada, by przyczynić się do budowania świątecznej atmosfery w mieście.  – Serdecznie zapraszamy wrocławian do odwiedzenia naszego centrum. W tym roku szczególnie zależało nam, by wprowadzić przyjemną, świąteczną atmosferę, odczuwalną zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz centrum. Mamy nadzieję, że zimowe, świetlne dekoracje pozytywnie wpłyną na nastrój naszych gości i przechodniów – mówi Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.

 Wystrój świąteczny inspirowany lasem

Koncepcja tegorocznych świątecznych dekoracji Wroclavii, podobnie jak rok temu, stanowi nawiązanie do majestatycznego, ponad trzystuletniego dębu „Przewodnika”, który wita gości Wroclavii u zbiegu ulic Borowskiej i Suchej. Pokaźnych rozmiarów wiewiórki w wymiarze 3D, mieniące się złotem liście dębu i żołędzie – to właśnie elementy inspirowane pomnikiem przyrody. Przed głównym wejściem na spacerowiczów czeka dwunastometrowa sosna, przyozdobiona bombkami w kolorze złota i srebra.

Z kolei przed wejściem od strony skrzyżowania ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej znajduje się złoto-srebrna instalacja z reniferami. Warto zauważyć, że zewnętrzne dekoracje zachęcają wrocławian do interakcji i dzielenia się świątecznym nastrojem w mediach społecznościowych – przed centrum znajdują się hasztagi, które stanowią inspirację do publikowania zdjęć z wieczornych spacerów w pobliżu Wroclavii.

Wewnątrz centrum można zobaczyć  podwieszane, mieniące się złotem żołędzie i liście dębu, czy też, podobnie jak na zewnątrz, imponujących rozmiarów wiewiórki 3D w stylu origami. Nie zabrakło także miejsca na bardziej tradycyjne dekoracje – girlandy, choinkę i trójwymiarowe gwiazdy. Wszystkie elementy tworzą piękną, spójną całość, co pozwala oderwać się od codziennych trosk i choć na chwilę zachwycić się magiczną atmosferą świąt.

Ponowne otwarcie sklepów już 28 listopada

Zgodnie z decyzją rządu od 28 listopada zdecydowana większość sklepów  we Wroclavii znów jest otwarta, by umożliwić klientom zrobienie przedświątecznych zakupów. Do obecnie otwartych sklepów spożywczych, drogerii, optyków, księgarni i punktów usługowych, dołączą również sklepy z odzieżą, obuwiem czy elektroniką. W pierwsze dni po otwarciu, Klienci będą mogli także skorzystać z wielu ofert promocyjnych z okazji Black Friday oraz Cyber Monday. W dalszym ciągu zamknięty pozostanie klub fitness oraz kino, a kawiarnie i restauracje będą serwować dania wyłącznie na wynos lub w formie dostaw.

Centrum funkcjonować będzie w zgodzie z obowiązującym reżimem sanitarnym, podobnie jak miało to miejsce przed prowadzeniem ostatnich restrykcji, dotyczących funkcjonowania centrów handlowych. Na terenie Wroclavii obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, należy zachować dystans społeczny, a przy wejściach do budynku oraz w toaletach znajdują się dystrybutory z żelem dezynfekcyjnym. O zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zakupów przypominają oznaczenia na terenie Wroclavii – liczne naklejki, treści na ekranach i komunikaty głosowe. Części wspólne i takie elementy, jak podłogi, poręcze i balustrady są myte i dezynfekowane z większą częstotliwością.

Dyrekcja Wroclavii na bieżąco informuje swoich najemców o wszystkich obostrzeniach wprowadzonych przez organy państwowe. Najemcy są uprzedzeni o regulacji związanej z liczbą klientów przypadających na odpowiednią przestrzeń sklepu. Ponadto centrum handlowe dysponuje narzędziami do pomiaru liczby osób obecnych w obiektach. Jest to system kamer z mechanizmem pomiarowym, dzięki któremu  precyzyjnie można określać liczbę klientów obecnych na terenie centrum.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwiąteczna Oferta Mieszkań i Domów dla mieszkańców Wrocławia
Następny artykułArtyści w witrynie Teatru Capitol od 1-23 grudnia. Będą oczekiwać na otwarcie instytucji kultury
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.