Więcej nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów dla Wrocławia

0

Nie 25, ale 46 tramwajów kupi wrocławski przewoźnik w ramach dużej umowy z poznańską firmą Modertrans.

MPK korzysta z prawa opcji, co oznacza że dodatkowo na ulicach Wrocławia pojawi się 21 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma.

Od początku mojej kadencji podkreślam, że komunikacja miejska to mój priorytet – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Dzisiaj po raz kolejny pokazujemy, że nie chodzi tu jednak tylko o słowa, ale przede wszystkim o czyny. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu kontraktu na nowe tramwaje dla Wrocławia co sprawi, że za kwotę 372 milionów złotych MPK kupi łącznie 46 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Pierwszy nowy pojazd ma się pojawić najpóźniej jesienią 2022 roku.

Systematycznie nowe wagony mają trafiać do Wrocławia do połowy 2024 roku.

– Wrocławskie Moderusy Gamma będą nie tylko nowoczesne i niskopodłogowe, ale także ich konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Każdy z nowych wagonów będzie niebieski, co na pewno przypadnie do gustu wielu wrocławianom. Tramwaje zastąpią w części nasze najstarsze pojazdy, a częściowo będą dedykowane na nowe linie tramwajowe takie jak ta na Nowy Dwór.

Moderusy Gamma oparte są na lekkiej konstrukcji oraz wyposażone w nowoczesny i energooszczędny układ napędowy o dużej wydajności. Pojazdy zostaną „uszyte na miarę” Wrocławia, co oznacza że będą zbliżone do poznańskich tramwajów swojego typu, ale nie identyczne.

Przypomnijmy, że duża umowa na Moderusy Gamma to tylko część działań przewoźnika w celu zmodernizowania swojego taboru tramwajowego. MPK oddało w 2020 roku do remontu generalnego 42 swoje tramwaje. Wszystkie wrócą do Wrocławia odświeżone, niebieskie i klimatyzowane.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPan Andrzej prowadzi piekarnię od 1974r. Przez pandemię mógł zamknąć biznes, ale mieszkańcy ruszyli z pomocą
Następny artykułRuszyły dopłaty do czynszu dla najemców. Można dostać nawet 1500zł miesięcznie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.