Weekend we Wrocławiu: 6 świetnych wydarzeń, w których warto wziąć udział [26-28.08]

0
fot. Adam Bystry

I w końcu nadszedł weekend! Sierpniowy, ciepły oraz pełny ciekawych wydarzeń, w których z pewnością warto wziąć. We Wrocławiu nie ma czasu na nudę.

Sprawdźcie nasze zestawienie 6 aktywności w mieście na najbliższe dni (26-28.08), które zapewnią Wam niezapomniany i miło spędzony czas.

Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy

17. Dni Fantastyki we Wrocławiu odbędą się pod hasłem „Granice Magii”, a więc czary, zaklęcia, uroki, rytuały, demony i mistyka. Dni Fantastyki wyróżnia obecność bezpłatnej strefy Festiwalowej, zlokalizowanej w leśnickim parku na terenach okalających Zamek. Jej misją jest przybliżenie nurtu szeroko rozumianej fantastyki większemu gronu odbiorców.

Fantastyka Open to warsztaty i koncerty, a także pokazy artystyczne oraz stanowiska poświęcone innym inicjatywom fantastycznym. To również wioski rekonstrukcyjne oraz spotkania z inspirującymi gośćmi. Na Dni Fantastyki w 2022 roku organizatorzy zapraszają od 26 do 28 sierpnia, tradycyjnie do Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu.

Program wydarzenia odbywać się będzie w godzinach:

 • Piątek 26.08 – 14.00-23.00
 • Sobota 27.08 – 12.00-23.00
 • Niedziela 28.08 12.00-18.00.
fot. CK Zamek

Festiwal Winiarze i Gastro Miasto

W dniach 26-28.08 przekrój najlepszych restauracji we Wrocławiu, a także 21 dolnośląskich winnic. Pierwszy raz w Polsce podczas weekendu odbędzie się aż 16 komentowanych degustacji przygotowanych przez sommelierów. W programie znalazła się także gra terenowa dla całej rodziny i teleturniej dla wytrawnych degustatorów.

Od piątku do niedzieli na terenie Toru Wyścigów Konnych Partynice będzie można spróbować dań z ponad 25 restauracji – od ostrych kurczaków, marynowanych mięs, przez tłuściutkie sery, po rzemieślnicze piwa i domowe lody. A z drugiej strony na odwiedzających czekać będą dolnośląscy winiarze we własnej osobie.

PLAN WYDARZEŃ

 • piątek 17.00-23.00
 • sobota 11.00-23.00
 • niedziela 11.00-19.00

Miejsce: Tor Wyścigów Konnych Partynice

Zobacz: więcej

Ręki Dzieła Fest na wrocławskim Rynku

Ręki Dzieła Fest to regularny i wpisany w kulturalny obraz Wrocławia festiwal lokalnych rękodzielników, który zdobył już ogromną popularność. RDF to impreza, skupiona tylko na niekomercyjnych artystach, tworzących z pasji i w pojedynczych egzemplarzach.

Przez trzy weekendy: w czerwcu, lipcu i sierpniu Przejście Żelaźnicze na Rynku wypełnią stoiska artystów rękodzieła. Co na nich znajdziecie? Biżuterię, zabawki, ubrania, torby, dodatki, kartki, ceramikę, malarstwo i wiele innych unikatów.

Terminy:

 • 27-28 sierpnia

Godz. 12.00-20.00
Miejsce: Przejście Żelaźnicze (Rynek)

fot. liselove

Spacery kulinarno-architektoniczne po Karłowicach i Różance

Organizatorzy zapraszają do wspólnego podzielenia się specjałami. Przygotuj coś, co lubisz i przynieś na spacer. Może to być zarówno słodka przekąska, jak i słona. Liczy się serce, nie zdolności kulinarne. Potem idziemy poznawać osiedle i jego architekturę.

Całość zakończona będzie poczęstunkiem z lokalnej restauracji.  Udział jest bezpłatny.

 • 27 sierpnia 2022, 16.00 – 19.00 START na łące kwietnej przy Zawalnej,  META w tajemniczym ogrodzie przy Obornickiej!

Nad stroną kulinarną spaceru czuwa  Aleksandra Bolek, architektoniczną –  Krzysztof Ziental. Ten sam duet, który już przeprowadził karłowiczan i karłowiczanki z wędrującym stoliczkiem w 2017 w ramach Mikrograntów oraz podczas spacerów w 2019, 2020 i 2021.

Spacery organizowane są przez Radę Osiedla Karłowice-Różanka w ramach Funduszu Czasu Wolnego we współpracy z Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Vertigo Summer Blues Festival

Po czerwcowym Vertigo Summer Vibes Festival i lipcowym Vertigo Summer Jazz Festival, w sierpniu rusza  muzyka bluesowa. Format festiwalu, jest taki sam jak w przypadku poprzednich naszych spotkań muzycznych.

Razem z „niebieskimi dźwiękami” podróżujemy po najciekawszych miejscach we Wrocławiu, jak miejskie plaże (Marina Kleczków, ZaZoo Beach Bar, Babie Lato Partynice), statek Wratislavia. Nie zabraknie również piątkowych koncertów w Vertigo Jazz Club & Restaurant, czy niedzielnych spotkań na pięknej Wyspie Daliowej.

 • 26.08.2022, 20:00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, bilety od 40 zł
 • 27.08.2022, 20:00, Knopowiązałka Blues Connection, Babie Lato Partynice, wstęp wolny
 • 28.08.2022, 16:00, Outsider, Wyspa Daliowa, wstęp wolny

Bezpłatne spacery po Wrocławiu z Wroclavią

Uczestnicy Spacerów z Wroclavią mogą odetchnąć z ulgą. Również w sierpniu centrum handlowe zaprasza na zwiedzanie wrocławskich osiedli wraz z przewodnikami. Dwugodzinne spacery ruszą 20 i 27 sierpnia o 11:00. Są darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych.

 • sobota, 27 sierpnia, start godz.: 11.00

Makabryczny Wrocław.

Start: Rynek – pomnik Aleksandra Fredry | Meta: CH Wroclavia

Przewidywany czas trwania jednej wycieczki to około 2 godziny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Ze względu na kwestie organizacyjne warto na miejscu pojawić się 15 minut przed planowanym czasem rozpoczęcia spaceru.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: We Wrocławiu powstał pierwszy Escape Room na świeżym powietrzu! Odkryj Moonstreet

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławska cukiernia stworzyła ogromny tort z krasnalami! To słodkie dzieło sztuki
Następny artykułOczko wodne w ogrodzie – jakie ma zalety?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.